Kroy Biermann

Klea

Kroy Biermann i lutet dëshpërimisht Kim Zolciak që të shesë rezidencën e tyre prej 3 milionë dollarësh në mes të krizës financiare

Kroy Biermann i lutet dëshpërimisht Kim Zolciak që të shesë rezidencën e tyre prej 3 milionë dollarësh në mes të krizës financiare

Kroy Biermann po i lutet gruas së tij të larguar, Kim Zolciak, për të rënë dakord për të shitur rezidencën e tyre në Gjeorgji ASAP, për t’i çliruar nga borxhi i tyre masiv.

Kim Zolciak

Avokati i ish-yllit të NFL, Marlys A. Bergstrom, foli për situatën për Us Weekly, duke konfirmuar se klienti i tij po lutet me Amvise të vërteta të Atlantës alum për të nënshkruar një marrëveshje të përbashkët pëlqimi për të nxjerrë shtëpinë në treg. Avokati deklaroi se shitja e pronës së tyre në Atlanta do t’u mundësonte atyre të pastronin borxhin e tyre.

Kim Zolciak

Kroy Biermann37-vjeçari bëri kërkesë për divorc nga ish-ylli i realitetit në maj, më pas u rikthye në gusht pas një pajtimi të shkurtër. Ai gjithashtu kërkoi një seancë urgjente për të siguruar që shtëpia të dalë menjëherë në treg.

“Nëse gjykata e urdhëron, atëherë gjykata mund ta zbatojë urdhrin. Ajo po merr kontrollin nga duart e palëve,” tha Bergstrom Neve në atë kohë. “Dhe kjo është pikërisht ajo që duhet bërë në këtë pikë.”

Brielle Biermann

Kim i tha TMZ të nesërmen se shitja e shtëpisë së familjes kishte qenë një vendim “i ndërsjellë”, duke pretenduar se ajo “i kishte thënë se çfarë të bënte”.

Çifti i larguar u përball me përjashtimin në shkurt, por ankandi u anulua një muaj më vonë. Kim dhe Kroy tani po përballen me të njëjtën gjendje të vështirë të mundshme mes një krize serioze financiare.

Kim Zolciak

Kroy dhe Kim të dy aplikuan për divorc në maj. Kërkesat e dyfishta të divorcit nisën një varg akuzash nga të dyja palët, me Kim duke thirrur Kroy për përdorim të supozuar të drogës dhe Kroy duke akuzuar Kim të paturit e një varësie nga bixhozi. Kim ndan katër fëmijë me ish-mbrojtësin e linjës së Atlanta Falcons, Kroy Jr., 11 vjeç, dhe Kash, 10 dhe binjakët 9 vjeçarë Kaia dhe Kane. Kroy miratuar e Kim-it vajzat e rritura, Brielle, 26, dhe Ariana, 21, pas martesës së tyre në 2011.

Kim Zolciak

Kim dhe Kroy u larguan nga dokumentet e tyre origjinale të divorcit në maj në korrik, por burimet i thanë Radar Online se përpjekja e çiftit për të zgjidhur problemet e tyre martesore nuk funksionoi.

Kim Zolciak

Dyshja kanë qenë në mosmarrëveshje se kush është fajtor për situatën e tyre të dëshpëruar financiare, e cila përfshin detyrimin prej 1.1 milionë dollarësh në taksat e prapambetura.

“Ata po shkojnë mirë, pra [Kim] e anuloi atë”, tha një i brendshëm Neve në atë kohë. “Nesër mund të jetë ndryshe.”

“Njerëzit e dinin se nuk do të zgjaste,” tha një burim i dytë. “Në fund, gjithçka kishte të bënte me zënkat dhe financat.”

Kroy Biermann

Kroy paraqiti kërkesën për divorc për herë të dytë vetëm disa javë pas pajtimit të tyre në korrik.

Kroy Biermann

Muajin e kaluar, avokatja Neama Rahmani, e cila nuk ka asnjë lidhje me rrëmujën divorci, na tha se ishte i tronditur që dyshja nuk kishte paraqitur kërkesë për falimentim.

“Jam vërtet i befasuar se si e kanë trajtuar këtë, si në aspektin e familjes ashtu edhe në lidhje me falimentimin e mundshëm,” tha avokati për Us Weekly. “Duket sikur këta të dy duhet të ndahen, duhet të deklarojnë falimentimin, të fillojnë me të vërtetë jetën e tyre – si jetën e tyre personale ashtu edhe atë profesionale, sepse gjithçka duket thjesht si një rrëmujë tani.”