Kristen Doute Weight-Shamed nga ish-i dashuri në Jax Taylor's Bar

Klea

Kristen Doute Weight-Shamed nga ish-i dashuri në Jax Taylor's Bar

Ylli i Luginës Jax Taylor aktualisht është aktiv Kristen Doute's lista sh*t. Pra, çfarë tjetër ka të re?

Edhe pse kanë pasur ulje-ngritjet e tyre gjatë viteve, Kristen tha se ajo dhe Jax ishin në një vend të mirë, pavarësisht ndarjes së tij nga shoqja e saj e ngushtë Brittany Cartwright. Por Kristen u ndje e sulmuar kur ish i dashuri i saj Alex Menache u shfaq në një festë ditëlindjeje në maj të vëllait të Ariana Madix, Jeremy Madix.

Gjatë festës në Jax's Studio City, ajo donte që Jax të largonte ish-in e saj nga ndërtesa, por “asgjë nuk ndodhi”. Pikërisht atëherë ajo mori vendimin e zgjuar për t'u larguar.

Kristen largohet nga një situatë e shëmtuar

Në episodin e 6 qershorit të podkastit The Viall Files, Kristen i tha Nick Viall se problemet e saj me Jax filluan kur ai e ftoi Alex në një “natë djali” në Sezonin 1, Episodi 2 i The Valley. Më pas, kur ajo ishte e ftuar në festimin e ditëlindjes së Jeremy-t, Kristen pretendoi se ish-i i saj e ftoi veten në këtë ngjarje. Edhe pse Jeremy ofroi ta përjashtonte nga partia, Kristen nuk mendoi se ishte e nevojshme.

“Isha sikur, 'Jo, është mirë.' Le të shkojmë në kohë të ndryshme”, tha ajo.

Por kur arriti në festë, Aleksi filloi ta nënçmonte dhe të komentonte për peshën e saj. “Ai filloi të më bërtiste disa gjëra me të vërtetë fyese dhe të turpshme ndaj meje,” kujton ajo. “'Duket se Ozempic nuk funksionoi, kurvë.” Gjëra të tilla.”

Në vend që të futej në një ndeshje të çrregullt ulëritës dhe të prishte ditëlindjen e Jeremy-t, Kristen vendosi të largohej. “Unë u largova,” tha themeluesi i James Mae. “[I] i dërgoi Jax-it disa mesazhe më pas, si: 'Jam shumë i zhgënjyer. Si, kam nevojë për një pushim nga ju.' Cfaredo.”

Kristen tha se Jax iu përgjigj asaj duke thënë se ai “po kalonte kaq shumë tani”. Ky nuk është ende asnjë justifikim për të mos mbrojtur mikun tuaj në vendin tuaj të biznesit.

Dhe për ta përfunduar, alumi i Vanderpump Rules shtoi se Jax ende nuk i ka kërkuar falje asaj që e vuri në atë situatë. Nuk do ta mbaja frymën.

Të gjitha episodet e The Valley tani po transmetohen në Peacock.