Kristen Doute Përsëritja e thashethemeve raciste ka pasoja

Klea

Kristen Doute Përsëritja e thashethemeve raciste ka pasoja

Për tetë sezone, Kristen Doute luajti në Vanderpump Rules si një nga anëtarët e kastit të OG. Ajo ishte më e njohur për momentet e saj të Crazy Kristen dhe një varg të dashurash të dyshimtë. Gjithashtu, ajo ishte në lidhje me Tom Sandoval për vite me rradhë. Kishte një lidhje me Jax Taylor. Më në fund, ajo e bëri James Kennedy në famë pasi e solli atë në serial si të dashurin e saj të fundit. Kristen ka momente të shumta të paharrueshme, duke përfshirë edhe goditjen me shuplakë nga Stassi Schroeder.

Ndoshta puna e saj më e mirë ndodhi në udhëtimin e tyre në Solvang. Përplasja, rënia, ngrënia e bimëve në anë të rrugës – ishte magji. Megjithatë, Kristen kishte edhe një anë të errët, e cila shkaktoi vdekjen e saj nga seriali, dhe në fund ajo u anulua.

Për çfarë u pushua nga puna Kristen?

Në vitin 2020, Kristen dhe Stassi u pushuan të dy nga Bravo për veprime raciste. Pasi Faith Stowers zbuloi Kristen dhe Stassi e raportoi për një krim që nuk e kreu, Bravo konfirmoi që OG-të ishin lënë të lirë. Bravo ka lëshuar një deklaratë. “Bravo dhe Evolution Media konfirmuan sot se Stassi Schroeder, Kristen Doute, Max Boyens dhe Brett Caprioni nuk do të kthehen në Vanderpump Rules.” Max dhe Bretty u pushuan nga puna pasi u zbuluan postimet raciste të së kaluarës.

Faith ndau përmes People se në vitin 2018, Stassi dhe Kristen kishin thirrur policinë për një krim. Fillimisht u raportua në Daily Mail në lidhje me një grua me ngjyrë të kërkuar për vjedhje. Gruaja e paraqitur në artikull nuk ishte Besimi. Ish-ylli i Vanderpump Rules ndau: “Kishte këtë artikull në Daily Mail ku ishte një zonjë afrikano-amerikane. Ishte një foto e çuditshme, kështu që ajo dukej shumë e çelur dhe kishte këto tatuazhe të ndryshme, të çuditshme. Ata e shfaqën atë dhe mendoj se kjo grua po grabiste njerëzit. Dhe ata thirrën policët dhe thanë se isha unë. Kjo është, si, një histori e vërtetë. E kam dëgjuar këtë nga Stassi gjatë një interviste.”

Kristen postoi një lidhje në një artikull në Twitter për gruan e përfshirë në krimin e supozuar. Ajo ndau, “hej cicërima, a nuk duket i njohur ky ish hajduti i #pumprules? dikush e futi në MTV dhe i dha një platformë për shtyp. Nuk doja të shkoja atje, por po shkoj atje.”

Të gjithë e dimë se nuk mund të ikësh nga e kaluara jote. Kristen me sa duket hyri përsëri në ujërat e turbullta pasi përsëriti thashethemet e supozuara për Michelle Lally. Gjatë një loje të keqe telefonike Britanny Cartwright shpjegohet. “Kristen fillon të tregojë se Janet i tha Jasmine se Michelle ishte raciste dhe një republikane dhe gjithë këtë marrëzi.” Jesse Lally nuk po qëndronte për pakujdesi nga Kristen. E hodhi mikrofonin. “Nëse diçka e tillë del në shesh, ju po shkatërroni jetë…ju u hodhët nga shfaqja f*ke për të qenë një racist i vërtetë.”

Kristen mbeti e tronditur nga komenti. Jesse pyeti: “A nuk është kjo një deklaratë e vërtetë?” Për të cilën dikush në tryezë u përgjigj: “Është e vërtetë.” Në një rrëfim, Kristen me lot kujtoi atë që kishte bërë. Ajo tha: “Nuk jam krenare për atë që kam bërë. Dhe më vjen keq që lëndova njerëzit, por kam mësuar nga gabimet e mia.” Për më tepër, Kristen ndërmori hapa për të edukuar veten. Kjo përfshinte thirrjen e miqve, dëgjimin e burimeve, leximin dhe shikimin e Ted Talks për të kuptuar gjithçka që ndodh rreth saj.

Kristen kërkon falje

Edhe pse ish-ylli i Vanderpump Rules kërkoi falje në tryezë, Jesse nuk ishte gati ta linte Kristen nga grepi. Më tej, ai e quajti atë gënjeshtare. Për më tepër, Kristen duhet të mësojë se ajo nuk mund të armatizojë thashethemet që dëgjon për miqtë e saj kundër tyre. Në thelb, u kap një bisedë që tregoi Janet Caperna, Jasmine Goode dhe Zack Wickham duke konfirmuar një bisedë për Michelle dhe pikëpamjet e saj.

Pra, në këtë rast, Kristen nuk është krejtësisht e gabuar për të thirrur atë që grupi diskutoi. Megjithatë, për shkak të së kaluarës së saj, ajo gjithmonë do të ketë një letër të kuqe të ndezur. Rrjedhimisht, ZQ duhet ta kishte ditur më mirë. Sidomos me gjithçka që ajo pretendon se ka mësuar.