Kristen Doute i përgjigjet Trolls Body-Shaming

Klea

Kristen Doute i përgjigjet Trolls Body-Shaming

Kristen Doute nuk është i panjohur për polemika. Dhe ajo me siguri mund të qëndrojë në këmbë kur bëhet fjalë për trollët. Të qenit një yll televiziv i realitetit për aq kohë sa ajo ka, do ta bëjë këtë. Por Kristen, që aktualisht luan në spinoff-in e Vanderpump Rules, The Valley, iu desh të përballej edhe një herë me trollët që turpërojnë trupin.

Kjo periudhë e fundit e komenteve fatkeqe erdhi pasi Bravo publikoi një klip nga The Valley. Kristen flet me të dashurin e saj Luke Broderick dhe urrejtësit u fokusuan në një pjesë të caktuar të trupit që shfaqej në klip.

Pasi u postua gjuha ofenduese në klipin promo të Bravo, Kristen u përgjigj me një postim në Instagram Stories.

“Më kërkuan të isha bashkëpunëtore në këtë video dhe do të më duhet ta kaloj”, shkroi ylli i “The Valley” krahas një fotografie të saj nga videoja.

“Të gjithë ata që bëjnë komente për peshën time, për ‘gjinjtë e mi të varur’ dhe për trupin tim në përgjithësi – duhet të keni vërtet turp për veten tuaj”, shtoi Kristen. “A mund ta imagjinoni që dikush t'ia thotë këtë vajzës suaj[friend]gruaja, motra, nëna, vajza?”

Kristen ishte “e pikëlluar, e neveritur dhe e tmerruar” nga i gjithë incidenti. Të paktën disa fansa e mbrojtën atë kundër komenteve “vërtetë të rënda” për trupin e saj.

“Ajo duket e mrekullueshme dhe është krejtësisht normale që dikush të duket ndryshe nga sa dukej, oh nuk e di 10 vite më parë”, shkroi një ndjekës. Një tjetër sugjeroi të “marrë një kontroll”.

U spekulua se “Bravo fshiu” disa nga postimet më të pakëndshme. Disa fansa nuk i panë të tjerët “duke komentuar peshën dhe trupin e saj”.

“Unë mendoj se ata i fshinë shumë prej tyre (fatmirësisht) sepse kishte një bandë dje. njerëzit janë kaq të këqij dhe të këqij,” spekuloi njëri.

Kohët e fundit, Kristen pati reagime pozitive pasi tregoi rezultatet e një procedure bodysculpt. Është për të ardhur keq që i njëjti trend i pozitivitetit të trupit nuk mund të shfaqet në këtë rast.

Catch The Valley 9/8c në Bravo.