Kory Keefer të mos kthehet në Shtëpinë Verore është një gjë e mirë

Klea

Kory Keefer të mos kthehet në Shtëpinë Verore është një gjë e mirë

E thashë një herë dhe do ta them përsëri: asgjë rreth Kory Keefer do të më kishte bërë të mendoja, “Hej, ky tip do të jetë një i dashur në këmbë.” Mjerisht, Sam Feher nuk kishte të njëjtin mendim dhe tani po përballet me një ndarje. Fansat u takuan për herë të parë me Kory në sezonin e fundit të Shtëpi verore. Në sezonin 7, ai përshtatej me kafshët e tjera të partisë. Kory ka tërhequr shumë gra tek ai, duke përfshirë Sam dhe Jessica Stocker. Megjithatë, asnjëri nuk dukej se ishte në gjendje ta zbutte bishën e egër.

Kory duket se është ky njeri tërheqës kur, në realitet, më kujton një balerin rezervë të viteve ’90. Ka pasur fragmente të personalitetit të vërtetë të Kory, si për shembull se si ai nuk foli me Craig Conover për tre vjet dhe fakti që Naomie Olindo, ish-i i Craig, nuk e donte atë sepse ajo e pa atë që ishte i vrazhdë me stafin e pritjes.

Sidoqoftë, Kory nuk është në formacionin fillestar për sezonin e ardhshëm Summer House. Ai nuk është ngacmuar as si ‘mik i’, kështu që Sam do të shfaqet në sezonin 8. Duket se ëndrrat e fansave që Kory Keefer të mos kthehet në Summer House janë realizuar. Pra, Kory, merr gjerdanin e ëmbëlsirave dhe personalitetin tënd me erë dhe vrapoju ‘sepse shumica prej nesh janë të emocionuar që nuk do t’i zbukurosh ekranet tona si një anëtar i kastit me kohë të plotë.

Kory mund të jetë një pastrim

Sipas fjalëve të mençura të TLC, “Një pastrim është një djalë që mendon se është duke fluturuar. Dhe njihet edhe si busta,” dhe ne nuk duam asnjë pastrim kur bëhet fjalë për takime. Sam i dha fund lidhjes së tyre pasi u njohën me njëri-tjetrin për një vit. Lëvizja kishte kuptim pasi panë Kory të luante në Winter House. Ndërsa fliste për përvojën e saj në podcast-in Not Skinny But Not Fat, Sam zbuloi se nuk ishte e emocionuar me mënyrën se si ai foli për të në rrëfimet e tij, dhe kjo po e vë atë lehtësisht sepse ai ishte budalla!

Vendasja e Nju Xhersit imitoi Kory-n duke thënë: “Asnjë djalë nuk dëshiron të jetë në një lidhje. Çdo djalë do ta lërë të hipë derisa ajo ta detyrojë atë. Por unë nuk dua ta humbas atë, kështu që mendoj se do të jem në një lidhje.” Sezoni më i ri i Winter House tregoi se Kory flirtonte shumë me Malia White. Edhe pse ata e mohuan atë, shikuesit mund të shihnin që ju nuk hidheni mbi një burrë për t’i nxjerrë pica nga goja me gojën tuaj. Si, Malia, pse ke kaq etje?

Kory ka nevojë për një ekzorcizëm të djalit Fu*, jo Austen

Kory nuk mundi ta mbante veten pasi u përpoq të sillej me gjakftohtësi para kamerave duke vënë në dukje se duhej të “përplasej ose të dilte nga tenxherja”. Ajo që unë dua shumë te Sam është se ajo nuk ka frikë ta thërrasë atë. Kjo është pikërisht ajo që ajo bëri ndërsa ajo ndau, “ti la krevatin tim, e tha këtë për mua dhe më pas u ktheve në shtratin tim. Nuk do ta thosha kurrë këtë për dikë që më interesonte.”

Ishte e tmerrshme të dëgjoje një tjetër personalitet mashkull Bravo të fliste kaq keq për homologen e tyre femër. Thjesht bëhu i rritur, dhe në vend që të rrëmbesh temën, thuaj se nuk doje një lidhje serioze. Sinqerisht, shpresa ime më e madhe për sezonin Bravo 2024 është që Sam dhe gratë e tjera kolektivisht të ndalojnë së dhuruari burrat mediokër si Kory kur nuk japin pothuajse asgjë. Pra, me fjalët e vetë Kory-t, “Me mend se po dëshpërojmë.”

Kory përdori Sam

Nuk mund të mos pyes veten nëse Kory përdori Sam për kohën e transmetimit. Një arsye e madhe pse jam i emocionuar që ai nuk do të zbukurojë ekranet tona për një sezon tjetër është sepse ai ishte i mërzitshëm. Gjëja e fundit që dua të shikoj është një vëlla Kappa-Chi frat i Craig-ut që ka baltë ujërat e pacenuara të Montauk. Nuk kam harruar që Kory është përpjekur të hyjë në reality TV për dhjetë vjet pasi u refuzua nga Procesi i hedhjes së Charm Southern.

Kory thjesht nuk është i paharrueshëm, dhe le ta themi në këtë mënyrë: paraqitja e tij në Winter House nuk i dha atij një ftesë për të parë What Happens Live ose në klub. Pasi u shfaq për herë të parë në Summer House si plus një i Craig, Kory u lidh me një anëtar me kohë të plotë, Sam, dhe përdori marrëdhënien e tyre të rreme për ta bërë veten më interesant. Prova është në puding pasi ai u shfaq në audiencë në WHHL për të mbështetur Sam, por përsëri, unë mendoj se ai thjesht donte më shumë kohë. Shpëtim i mirë për një përdorues të tillë.