Kohëzgjatja e marrëdhënieve të Ariana Madix dhe Daniel Wai

Klea

Kohëzgjatja e marrëdhënieve të Ariana Madix dhe Daniel Wai

Rregullat e Vanderpompës Premiera e sezonit 11, Ariana Madixi dashuri i, Daniel Wai, bëri debutimin e tij të madh në shfaqje përmes FaceTime. Ariana u përball me reagime të forta për të ecur në dukje shumë shpejt pas ndarjes së Tom Sandoval. Në tapetin e kuq të sezonit 11 të VPR, ajo mbylli kritikat se u hodh në një marrëdhënie tjetër. Por cili është afati kohor i marrëdhënies së romancës së Arianës dhe Danit? E zbërthejmë më poshtë.

Mars 2023 – Ariana takon Danielin

Në premierën e sezonit 11 të VPR, Ariana zbuloi se u takua me Danielin në dasmën e një miku të përbashkët. Kjo ishte në mars 2023, vetëm dhjetë ose njëmbëdhjetë ditë pasi shpërtheu Scandoval. Në librin e saj Single AF Cocktails, Ariana shkroi se ata nuk bënë gjë tjetër veçse folën gjithë natën.

Qoftë takimi me Danielin, vërshimi i mbështetjes publike, apo të dyja, Ariana e bëri të rikthehej në rrjetet sociale pas dasmës. Disa ditë më vonë, ajo filmoi ribashkimin emocional të sezonit 10.

Prill 2023 – Ariana dhe Daniel bëjnë debutimin e tyre në Coachella

Danieli u shfaq për herë të parë në Instagramin e Arianës në një mbështjellje të kohës së saj në Coachella. Bazuar vetëm në video, ishte e paqartë nëse ai ishte thjesht një shok. Por shumë shpejt, ata u panë duke u puthur dhe duke kërcyer në festival. Pas Coachella, Ariana dhe Dan flirtuan hapur në komentet e njëri-tjetrit në Instagram.

Kjo duket të jetë edhe kur ai u takua me Scheana Shay dhe Brock Davies. Në premierën e sezonit 11, Scheana nuk kishte asgjë tjetër veçse gjëra të mrekullueshme për të thënë për Danin. Rezulton se ai dhe Brock u lidhën pasi ishin trajnerë dhe u bënë shokë stërvitjeje.

Ariana debutimi i marrëdhënies së saj të re në Coachella është kuptimplotë për një sërë arsyesh. Ajo tha më parë – rastësisht, në fejesën me temën e Coachella të Rachel Leviss – se pjesëmarrja së bashku në festival ishte një pjesë e rëndësishme e marrëdhënies së saj dhe Sandoval. Gjithashtu, në festivalin e vitit 2022, Sandoval dyshohet se iu afrua Rachel dhe tha se ai dhe Ariana kishin një marrëdhënie të hapur. Dhe kjo ishte kur Rachel u përfol se do të dilte me Tom Schwartz, gjë që filloi atë histori që mbulonte lidhjen e saj aktuale.

Maj 2023 – Ariana flet për Danielin në intervista

Ariana filloi intervistat pasi finalja e sezonit 10 u transmetua në maj 2023. Natyrisht, ajo u pyet në mënyrë të pashmangshme për burrin e ri të çuditshëm në jetën e saj. Aq më tepër që gjatë gjithë muajit ata u panë në takime në Nju Jork, ku jeton Dan. Në Watch What Happens Live, Ariana tha se po i merrnin gjërat ngadalë, por me dinakëri shtoi se ishte “shumë e kënaqur”. Nuk mendoj se është e vështirë të supozosh se ishte një gërmim ndaj ish-it të saj.

Qershor 2023 – Ariana dhe Daniel Shkojnë Zyrtare në Instagram

Në qershor, të njëjtin muaj që sezoni 11 i VPR filloi xhirimet, Ariana dhe Dan postuan foton e tyre të parë në çift në Instagram. Dan krijoi një surprizë të madhe për vizitën e Arianës në Nju Jork rreth ditëlindjes së saj, duke përfshirë biletat për Governors Ball.

Në qershor, Dan ishte zyrtarisht i dashuri i Arianës, siç e pamë në VPR. Ngacmimet e sezonit 11 treguan gjithashtu Arianën duke pyetur Danin për transferimin në Los Angeles. Është e paqartë nëse kjo ka ndodhur gjithashtu në qershor apo më vonë gjatë verës.

Gusht 2023 – Ariana dhe Dan vizitojnë Çikagon

Në një farë mënyre, teksa po filmonte shfaqje të shumta televizive realiteti dhe po bënte marrëveshje për miratim, Ariana gjeti kohë për të bërë kujtime me Danin. Siç e dimë nga VPR, udhëtimet së bashku janë të rëndësishme për Arianën në marrëdhëniet e saj.

Shtator 2023 – Dan merr pjesë në Udhëtimin Finale të Kastit të Sezonit 11 të VPR

Dan ishte në San Francisko me pjesën tjetër të kastit të Vanderpump Rules për të filmuar finalen e Sezonit 11. Po, kjo do të thotë se Dani ishte në një udhëtim me ish-in e Arianës, Sandoval… sigurisht që nuk ishte aspak e sikletshme! Ai gjithashtu e mbështeti Arianën ndërsa ajo u largua me lot nga producentët, me sa duket sepse ajo refuzoi të filmonte me Sandoval.

Tetor 2023 – Ariana vlerëson mbështetjen e Danit për DWTS

Dan ishte shpesh në audiencë për të mbështetur shfaqjen e Arianës në Dancing With The Stars. Në një intervistë në tetor, Ariana tregoi se si banakieri me bazë në Nju Jork do të fluturonte në të gjithë vendin çdo javë vetëm për ta brohoritur.

Janar 2024 – Dan mbështet debutimin e Arianës në Broadway

Gati një vit pasi u takuan për herë të parë, marrëdhënia e Arianës dhe Danit po bëhet e fortë. Në fund të janarit 2024, Dan ishte pranë Arianës kur ajo u largua nga dera e skenës pas debutimit të saj triumfues si Roxie Hart në Çikago. Vrapimi tre mujor i Arianës në muzikal do të thotë gjithashtu se të dy zogjtë e dashurisë do të jenë në NYC për një kohë.

Një ditë pas performancës së parë të Arianës, filloi sezoni 11 i Vanderpump Rules. Vetëm në premierën, shikuesit mësuan më shumë për lidhjen kohore të Arianës dhe Danit. Shpresojmë se do të shohim përparimin e marrëdhënies dhe do të mësojmë më shumë rreth Danit, ndërsa sezoni vazhdon.