Kohët kur Vanderpump rregullonte Burrat ishin më të këqijtë absolut

Klea

Kohët kur Vanderpump rregullonte Burrat ishin më të këqijtë absolut

Burrat e Rregullat e Vanderpompës nuk janë modele të shkëlqyera. Më dëgjoni, ne të gjithë bëjmë gabime, por zakonisht, mësimet mësohen dhe shfaqen shenja rritjeje. Nga burrat aktualë, dy të vetmit nga të cilët kemi parë ndonjë shenjë pjekurie janë James Kennedy dhe Peter Madrigal. Megjithatë, Peter ka qenë pothuajse gjithmonë një djalë solid…

Sa i përket anëtarëve të kastit të kaluar që nuk meritojnë një mbulim më të gjatë, dy burra vijnë shpejt në mendje. Frank Herlihy dhe Randall Emmett, nuk u pikëlluam kur pamë që asnjëri prej jush të largohej.

Frank kishte zakon të dilte me Stassi Schroeder në sezonin 1. Pasi dyshja u ndanë, Frank (gjoja) u përpoq të shiste një kasetë intime të çiftit. Randall është ish-i Lala Kent dhe ai aktualisht po lufton akuzat për sjellje të pahijshme seksuale dhe përdorimin e ndihmësve të tij për aktivitete të paligjshme.

Sa i përket yjeve aktualë, këto ishin kohët kur burrat e Vanderpump Rules ishin përkufizimi i të qenit më i keqi absolut.

Toms Gaslighting i Grave

Tomët janë të njohur për ndriçimin e tyre me gaz dhe devijimin. Ata njihen gjithashtu për fajësimin dhe debatin me zë të lartë me gratë në serialet e tyre.

Për shembull, kur Sandoval filloi lidhjen e tij me Rachel Leviss, ai filloi të kthente narrativën, duke i shtyrë shikuesit të besonin se ai dhe Ariana Madix kishin probleme. Kjo do t’i hiqte shumë nxehtësinë kur ata u ndanë dhe ai filloi të dilte publikisht me Rachel.

Planifikimi i lezetshëm i dështuar, Sandoval.

Të them të drejtën, Sandoval madje e nxori me gaz Rachel gjatë gjithë lidhjes së tyre, duke e bërë të mendonte se ai ishte afër ndarjes me Arianën dhe se ata nuk ishin intime.

Të dy Tom Sandoval dhe Tom Schwartz janë të njohur për ndezjen e gazit Katie Maloney. Para divorcit të tyre, Schwartz i thoshte gjëra të tmerrshme Katie-t. Kur Katie tregonte shenja zemërimi, Schwartz luante kartën e viktimës së pafajshme. Sandoval do të bashkohej gjithmonë, madje edhe një herë duke shkuar aq larg sa ta quante shokun e tij një “burrë të dhunuar”.

Schwartz është gjithashtu i njohur për skenat e tij të egra me zonjat, por ne kurrë nuk e kemi parë atë të ngrejë zërin në Sandoval. Schwartz ka hedhur pije me zemërim si ndaj Stassi-t ashtu edhe ndaj Katie-t, dhe kur Lala e thirri atë në sezonin 10, ai u tërbua, më pas iu drejtua për t’i trajtuar veprimet e tij sikur të ishin një shaka.

Sandoval u përpoq të zemërohej me Stassin gjatë nënshkrimit të librit të saj të sezonit 8, por ajo e hëngri atë të gjallë pasi ishte mashkulli absolut më i keq në orbitën e saj. Ne e donim atë për ne atij.

Trajtimi i Grave në të kaluarën e James Kennedy

Aktualisht, unë jam në grupin e James. Ai ka shkurtuar konsumimin e pijeve, ka blerë një shtëpi dhe po takohet me Ally Lewber tepër të ëmbël. Madje James është bërë aleat i Katie-t, të cilës e kishte përdorur për të turpëruar trupin.

Thënë kështu, veprimet e tij në të kaluarën ishin absolutisht më të këqijat. Gjatë gjithë serialit, abuzimi me alkoolin e James shpesh nxiti zemërimin dhe zemërimin e tij, duke bërë që ai të sulmonte Katie, Lala, Kristen Doute dhe madje edhe ish e fejuara e tij, Rachel. James ka qenë i njohur për të theksuar edhe formën femërore, veçanërisht kur gjen “trupa të verës” jo gati për sezonin.

Jo mirë. Por në James, përsëri, ne kemi parë rritje. Thënë kështu, Kristen vazhdon të lë të kuptohet se “e vërteta e errët” do të dalë së shpejti për ish-partnerin e saj, sepse askush nuk duket se do që ne të kemi gjëra të bukura.

Shakaja e policisë së shurdhër

Në sezonin 8, Randall dhe Jax Taylor punësuan policë të rremë për të arrestuar Sandoval në një festë. Katie me të drejtë e etiketoi këtë si një shaka me shije të dobët, për shkak të brutalitetit të policisë në rritje. Duke u zmbrapsur nga qëndrimi i duhur i Katie-t, Schwartz deklaroi se ai “nuk ka qenë më i zhgënjyer në jetën e tij”, duke shtuar “kjo është arsyeja pse unë kurrë nuk bëj seks me të”.

Katie kishte të drejtë, megjithatë asnjë nga burrat nuk mund ta shihte këtë dhe zgjodhi ta fajësonte atë për “shkatërrimin e argëtimit”. Sidoqoftë, Sandoval u përpoq ta ndalonte Schwartz-in nga zhurma e tij, por dështoi, sepse burrat ishin më të këqijtë absolut në këtë natë.

Të gjitha kohët që burrat kanë tradhtuar

Ne nuk po i japim Jax-it një ton mbulim këtu, pasi ai nuk është më në serial. Por, ai është parë në xhirime së fundmi, ndaj do ta hedhim edhe një herë emrin e tij. Jax tradhtoi Stassin në sezonin 1 dhe 2, më pas tradhtoi gruan e tij tashmë Brittany Cartwright në sezonin 5. Pasi ata janë ende të martuar dhe tani janë prindër, ndoshta ka shpresë se Jax ka ndryshuar.

James Kennedy mashtroi Rachelin me Lala, i cili doli në sezonin 10. Ai gjithashtu mashtroi Kristen, e cila ishte kaq “memece dhe budallaqe”, pasi Kristen është një detektiv sekret dhe nuk mund të na bindësh ndryshe. Ajo u përball me James pasi gjeti një faturë të Uber-it dhe gjithçka u zbulua prej andej, pavarësisht përpjekjes së tij për të mbuluar veprimet e tij.

Tom Schwartz e tradhtoi Katie kur ata ishin në lidhje, fejuar dhe martuar. Megjithëse Schwartz pohoi se shumica e këtyre rrëshqitjeve ishin “thjesht duke u puthur”, është ende thjesht mashtrim, bruh. Kur ata u divorcuan, Katie gjeti zërin e saj dhe filloi të thërriste veprimet e tij, duke bërë që sezoni 10 të ketë disa momente të kënaqshme “është koha”.

Sandoval është aktualisht mashtruesi numër 1 i grupit, pasi lidhja e tij me Rachel është fjalë për fjalë kudo. Në sezonin 2, Sandoval mashtroi me Kristen (po, ne e dimë, ajo gjithashtu mashtroi). Ai e kaloi të gjithë sezonin duke ndezur Kristen duke besuar se ajo po reagonte në mënyrë të tepruar për thashethemet për tradhtinë e tij. Por oh, thashethemet e Miami Girl përfunduan të vërteta, dhe gjithashtu pretendohet se ai e tradhtoi Arianën shumë herë.

Tani presim me shpresë se sezoni 11 do të na sjellë më pak nga këto tregime absolutisht të tmerrshme nga burrat.