Kohët kur Vanderpump Rregullon Anëtarët e Kastit ndaheshin shumë fort

Klea

Kohët kur Vanderpump Rregullon Anëtarët e Kastit ndaheshin shumë fort

Nuk është sekret që Rregullat e Vanderpompës anëtarët e kastit dinë të kalojnë mirë. Me disa banakierë të kthyer në pronarë të bareve brenda grupit, pijet e përziera dhe netët e errësuar janë të zakonshme. Edhe pse disa prej këtyre personaliteteve të egra tani janë të matur, veprimet e tyre të së kaluarës do të jetojnë përgjithmonë. Thirrni magjinë që është interneti dhe aplikacionet e transmetimit.

Me kalimin e viteve, disa nga këto netë të egra jashtë kanë bërë për televizion histerik. Herë të tjera, personazhe të ndryshëm janë parë duke shkuar shumë larg. Hidhni flamurin Scheana Shay për një Pinot Grigio dhe vendosuni, pasi këto janë kohët kur anëtarët e kastit të Vanderpump Rules, të kaluarën dhe të tashmen, festuan shumë fort.

Derdhje birre dhe grushta pa këmishë

Kur Vanderpump Ruled debutoi, marrëdhënia e nxehtë e Stassi Schroeder dhe Jax Taylor ishte në qendër të vëmendjes. Ashtu si shumë prej aktorëve të tij Bravo, Jax nuk ka takuar kurrë një grua që nuk mund ta tradhtonte, dhe Stassi nuk ishte përjashtim. Për festën e 21-vjetorit të Stassit, grupi udhëtoi për në Las Vegas. Ndërsa ajo ishte në një pushim nga Jax për shkak të mashtrimit të tij, Stassi solli me vete të dashurin e saj të ri Frank, por me mend se kush u shfaq akoma?

Kur ish-i i saj i paftuar hyri në bar, ai dhe Stassi u përfshinë në një bisedë të nxehtë. Në mënyrë të çuditshme dhe të gabuar, duke iu përmbajtur Jax-it, Tom Schwartz iu përgjigj shoqes së tij me fytyrë të kuqe duke thënë “f**k ty, Stassi”, pak para se të derdhte një porcion të plotë birrë mbi kokën e saj, dy herë.

Por prit. Ka më shumë.

Për arsye që përfshijnë patjetër pije alkoolike, Jax, Frank dhe Tom Sandoval më pas u ngatërruan në një përleshje të dehur dhe pa këmishë, pikërisht në mes të një parkingu të një qendre tregtare. Ishte e gjitha një udhëtim konfuz, i pakuptimtë dhe i çrregullt. Ky grup qartazi festoi shumë fort në Vegas.

“Ti u rrite dhe u bëre Sia”

Duke çuar në martesën e dështuar të Schwartz-it dhe Katie Maloney-t, grupi bëri një udhëtim të përbashkët Bachelor/Bachelorette të mbushur me pije alkoolike në New Orleans në sezonin 5. Ndërsa Schwartz u zbulua duke tradhtuar Katie-n, të gjithë dukej se ishin të çmendur me botën. Gjërat erdhën në krye natën që Schwartz, Sandoval, Jax dhe Ariana Madix u veshën në zvarritje, duke e bërë këtë episod edhe më argëtues për t’u parë.

Duke përdorur rrugën e parë shpesh të devijimit, Sandoval mbeti për mikun e tij mashtrues Schwartz duke sjellë vazhdimisht historinë e Kristen Doute me mashtrimin. Po, i vetëdijshëm, as ky devijim nuk lidhi asnjë pikë që ndihmoi për të justifikuar mashtrimin e Schwartz-it me ne. Megjithatë, i dashuri i atëhershëm i Kristen, Carter, i dha një djegie të sëmurë Sandovalit në këmbim, duke thënë: “Të gjithë rriten Tom, dhe ti u rrite duke u bërë…Sia”.

Stassi u pa duke e çuar kokën nga këndi, ndërsa Jax u fsheh në dhomën e tij, duke mbrojtur gruan e tij tashmë Brittany Cartwright. Kjo natë e çrregullt përfundoi me Sandoval që e quajti Schwartz-in një “grua të dhunuar”. Me këtë, ai hapi derën e banjës për të zbuluar një Schwartz të humbur të ulur në tualet, me kokë në duar. Gjithçka ishte si të ishe në një udhëtim me acid, duke treguar edhe një herë se ky aktor ndonjëherë feston shumë vështirë.

Jax dhe James Vs Absinthe

Nuk do t’i kërkoj falje askujt për atë që do të them. Më pëlqen kur James Kennedy dhe Jax janë miq. Po, këta djem kanë qenë tmerrësisht problematikë gjatë viteve, por kur personalitetet e tyre shumë të ndryshme kombinohen, shfaqen gjithmonë skena që mund t’i shikoja për ditë të tëra. Në një mjedis të tillë gjatë sezonit 6, djemtë u mblodhën dhe pinë Absinthe, duke e humbur plotësisht mendjen gjatë procesit.

Kur James deklaroi se Absinthe mund të shkaktojë halucinacione, Jax u përgjigj se ishte i çmendur, por më pas filloi të numëronte fotot në mure. Jax më pas filloi të shihte pika ndërsa James përdori duart për të kërcyer, duke bërë një kuti rreth kokës së tij. Duke i treguar Xhejmsit se mund të hiqte gishtin, Jax filloi të bënte “mashtrime magjike”, duke bërë që James të bërtiste i dehur “whhaaaaaaat?” me frikë nga aftësitë e mahnitshme të shokut të tij. Pasi tha se mund të shihte Zotin, të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen, Jax pyeti veten se si do të ktheheshin në shtëpi.

Këta djem u ndanë shumë fort. Megjithatë, sinqerisht, shpresoj që historia të përsëritet me këtë, pasi kjo skenë ishte një nga librat më të mirë të rekordeve të Vanderpump Rules.

Meksika, Tampa dhe Schwartz i zhdukur

Sezoni 6 pati një shfaqje tjetër të egër gjatë një udhëtimi të aktorëve në Meksikë. Gjatë darkës, Jax njoftoi se i ishte ofruar një punë në Tampa, duke shkaktuar më tej tension me të dashurën e tij të atëhershme, Brittany. Pasoi një ndeshje ulëritës, ndërsa Lala Kent dhe Stassi u përpoqën të mbronin mikun e tyre kundër Jax. Sandoval, i cili nuk mund të konkurrojë verbalisht me Stassin, por provon me siguri, mbrojti Jax-in, ndërsa Ariana u fsheh pas një pecete.

Pasi mbaroi ky vakt i çmendur, një Schwartz i dehur u zhduk plotësisht, vetëm për t’u rishfaqur në një hotel tjetër të nesërmen. Gjithashtu gjatë këtij udhëtimi, James, Kristen dhe Schwartz bënë një shëtitje me biçikletë të dehur në plazh. Schwartz u rrëzua nga biçikleta e tij dhe zgjodhi të qëndronte aty, pasi një pishinë ishte afër. Jax më pas filloi thashethemet se James dhe Kristen u lidhën pasi Schwartz u largua nga treshja e tyre.

Në thelb, të gjithë anëtarët e kastit të Vanderpump Rules ka të ngjarë të kenë nevojë për një detoksifikim të gjatë pas festimit kaq të vështirë.