Kohët kur Scheana Shay ishte një shok i keq

Klea

Kohët kur Scheana Shay ishte një shok i keq

Këngëtarja e The Good as Gold, Scheana Shay nuk ka qenë gjithmonë i preferuari i fansave. Për sezone të shumta të Rregullat e Vanderpompës, Scheana shihej si lakeja që etiketonte së bashku me vajzat më të ulëta. Ajo shpesh përpiqej të thithte pa u lodhur Lisa Vanderpump dhe u bë e preferuara e pronarit të restorantit dhe e dashuruar e qenit. Ky vend shpesh shkaktonte telashe për Scheana-n, e cila mendonte se ishte në rregull të vraponte gojën pa asnjë pasojë.

Scheana është tipi i yllit të Bravo që aq shumë dëshiron të pëlqehet sa do t’i tregojë kujtdo atë që duan të dëgjojnë. Nuk i ndihmon që ajo shpesh zgjedh anën e gabuar të betejës në 99.9% të rasteve. Midis pjesëmarrjes në mullirin e thashethemeve dhe gjoja goditjes së Rachel Leviss, Scheana është dikush tek i cili miqtë e saj nuk mund të mbështeten gjithmonë.

Scheana trazon tenxheren

Është për t’u çuditur që Scheana ka fare miq me të gjitha trazimet që ajo bën. Nëna e një fëmije nuk ka qenë asnjëherë e njohur për të mbajtur një sekret për vete. Më shpesh sesa jo, ajo kapet duke bërë thashetheme me kolegët e saj të tjerë. Ndonjëherë, Scheana me dashje krijon shumë dramë mes të ashtuquajturave mikesha të saj duke ngulur hundën aty ku nuk duhet.

Operacioni i dhëmbëve të Scheana-s gjatë sezonit 2 është një shembull i përsosur. Ajo nuk e kuptonte gjithmonë se futja e saj në biznesin e të tjerëve do t’i sillte pikëllimin e saj, pasi pyeste veten pse askush nuk donte ta ndihmonte kur bëhej fjalë për kryerjen e një procedure mjekësore. Mjerisht, për shkak të veprimeve të Scheana-s, asnjë nga kolegët e saj nuk u afrua, duke dëshmuar se ajo nuk ishte lidhur me ta aq mirë sa mendonte.

Scheana bëhet xheloze

Scheana ka qenë gjithmonë paksa e tmerrshme dhe askush nuk dëshiron të jetë mik me një vajzë që gjithmonë përpiqet të të bashkojë brenda miqësisë. Momenti i përbindëshit me sy të gjelbër të Scheana erdhi pasi Dayna Kathan gjithashtu u lidh me Max Boyens. Scheana zbuloi në Instagramin e saj se ajo dhe Dayna kishin një “shkëputje”, të cilën shikuesit mund ta shihnin sepse Scheana nuk po merrte vëmendjen e mjaftueshme.

Për të gjithë sezonin, Scheana në thelb e turbulloi Dayna, duke treguar se ajo ishte një person i imët dhe toksik. Kush në mendjen e tij të mirë do të dëshironte të ishte mik me një person që ju bëri të ndiheni keq për të jetuar jetën tuaj? Sinqerisht, Scheana, nëse nuk të pëlqen mënyra se si del në emision, mos u bëj i tillë. Scheana shpesh shkatërron vullnetin e saj të mirë duke u përqendruar në çështje minimale. Njerëzit më në fund lodhen duke e bërë fëmijën e saj.

Scheana po mendon të miqësohet me Tomin

Zotat Bravo e dinë se Scheana zakonisht i jep vetes modifikimin e zuzarit, me sezonin më të ri të Vanderpump Rules. Siç e dinë mirë ndjekësit, Scheana dhe Ariana Madix kanë qenë të dashura prej vitesh. Pra, kur Scandoval u shfaq, kishte kuptim që Scheana do të merrte anën e Arianës dhe do ta mbështeste atë në çdo mënyrë që të mundte. Por tani duket se Scheana po mendon të mbetet ende mik me Tom Sandoval. Shume ne rregull!

Scheana ka vënë në dukje disa herë se Tom ishte një nga anëtarët e vetëm të kastit që e përqafoi vërtet herët dhe e përfshiu atë në fotot për shfaqjen. Por kjo nuk do të thotë që ju i detyroheni burrit miqësinë tuaj të palëkundur. Gjatë BravoCon 2023, Scheana dhe Tom u shoqëruan në suitat e tyre të hotelit, përmes Page Six, por Scheana pretendon se ajo mbrojti nderin e Arianës. Traileri i sezonit 11 të Vanderpump Rules tregoi të kundërtën teksa ajo u pa duke përqafuar pronarin e Tom Tom.

Scheana nuk merr optikë

Megjithatë, Scheana duhet të flasë përsëri nga optika e keqe. Pasi u përpoq të shpjegonte përqafimin, Scheana vazhdoi duke thënë: “Më lejoni t’ju them këtë. U desh një sezon i tërë dhe shumë biseda për të pasur atë moment. Pra, kjo është e gjitha mashtruese.” Vajzë e vogël, pse i bëre ato biseda në fillim!?

Scheana vazhdoi duke thënë: “Kishte shumë gjëra që u thanë dhe unë nuk e kam pasur të lehtë. Unë kam qenë shumë i ashpër me atë që ndihem dhe me çfarë nuk pajtohem.” Stern? Ke qenë i ashpër, Scheana? Sinqerisht, është çudi që ajo ka fare miq.