Kohët kur rregullat e grave të Vanderpump ishin thjesht të tmerrshme

Klea

Kohët kur rregullat e grave të Vanderpump ishin thjesht të tmerrshme

Ne jemi zyrtarisht gjashtë muaj jashtë Scandoval, dhe është koha që më në fund të hedhim një vështrim më të afërt në disa nga të tjerët Rregullat e Vanderpompës zuzaret. Edhe nëse këto gra ishin të këqija vetëm për një çast, disa nga ish-serverët SUR të Lisa Vanderpump kanë vepruar krejtësisht brutalisht ndaj yjeve të tyre. Me kalimin e viteve, shikuesit i kanë parë zonjat e SUR në nivelet më të larta dhe më të ulëtat e tyre, por le të jemi të sinqertë, është shumë më argëtuese të shikosh kur gratë janë duke aktruar.

Lala Fat Shamed Katie

(Foto nga Gabe Ginsberg/Getty Images)

Gjatë sezonit 4 të Vanderpump Rules, episodi premierë tregoi një James Kennedy dhe Lala Kent të çuditshëm duke turpëruar trupin Katie Maloney. Serveri kishte shtuar pak peshë, por James e bëri shumë larg kur e pyeti nëse ajo ishte gjithashtu shtatzënë.

Në momentin e ofendimit, Lala u dyfishua, duke duartrokitur fansat, duke thënë se ajo nuk e turpëroi Katie-n, por përkundrazi e turpëroi atë si person, duke pretenduar se trupi i saj ishte thjesht një pjesë e tij. Fatmirësisht, gjatë BravoCon 2019, Lala kërkoi falje duke thënë se ishte keqardhja e saj e vetme nga emisioni.

Katie Slut turpëron Lala

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Katie ka qenë disa nga shkaktarët e problemeve më të mëdha të serialit. Si një e treta e klubit më të keq të vajzave, Katie shpesh lejonte që pasiguritë e saj ta kapnin gjatë sezoneve të hershme, ndërsa ajo sulmonte ata përreth saj. Gjithçka nisi kur Lala pretendoi se ishte ftuar në Itali për të modeluar në një jaht. Shakatë ishin të shpejta dhe të furishme, me shumicën e yjeve të saj duke lënë të kuptohet se ajo ishte një shoqëruese e nivelit të lartë.

I gjithë ferri shpërtheu pasi një udhëtim në Hawaii rezultoi që Lala të shkonte topless. Katie drejtoi akuzën pasi ishte qartësisht shumë e pakënaqur që modelja e Salt Lake City hoqi pjesën e sipërme të bikinit para të fejuarit të saj. Duke parë prapa, asnjë nga gratë nuk ishte e lumtur që ishte gjysmë e zhveshur para burrave të tyre.

Katie përfundoi duke e quajtur Lalën një “kurvë”, gjë që shkaktoi ndërprerje masive në udhëtimin që përfundoi me Katie që i tha Lalës: “Nëse gomari yt i zhveshur është fotografia e profilit tënd, ndoshta ke rezervuar një punë në Itali, por ndoshta nuk është modeling.”

Trajtimi i Scheana nga Stassi

Scheana Shay
(Foto nga Rachpoot/Bauer-Griffin/Getty Images)

Është kaq e lehtë të duash të urresh Stassi Schroeder, por mizoria e saj ndaj Scheana Shay ishte e vështirë për t’u gëlltitur ndonjëherë. Le të fillojmë që në fillim, pasi ishte e qartë se Stassi ishte i shqetësuar se këngëtarja Good as Gold kërcënonte statusin e saj si zonja kryesore në SUR. Nëna e dy fëmijëve ishte vetëm xheloze për Scheanën, duke zgjedhur të mos bëhej kurrë shoqe me të.

Mosmarrëveshja e tyre vazhdoi për sezone, me Stassi-n duke lehur disa goxha të këqij në Scheana, duke përfshirë “Nuk jam vërtet i sigurt se çfarë të kam bërë, por do të marr një Pinot Grigio” dhe “Hobble larg”.

Çështjet e ditëlindjes së Stassit

Stassi ishte një përbindësh i drejtpërdrejtë sa herë që vinte puna për të planifikuar ditëlindjet e saj. Edhe pse disa nga festat e saj mbetën të paharrueshme, ajo vepronte gjithmonë kur planet nuk shkonin ashtu siç donte. Shkrirja nga ferri ndodhi në ditëlindjen e saj të 29-të pas Katie dhe Kristen Doute u përpoq ta bënte atë të bënte një goditje nga prapanica e një striptisteje. Biseda që pasoi ishte një vajzë klasike e keqe Stassi:

“A kam dashur ndonjëherë të bëj një kërcim fu*king në prehër ose të bëj një goditje jashtë”

“Po, në festën time të beqarisë!”

“Jam shumë i mërzitur nga mënyra sesi doli gjithçka”, shtoi Stassi.

“Ju jeni duke u bërë pak*h.”

“Është imja ditëlindjen!” Stassi qëlloi kundër.

Në fund, Stassi doli nga festa e saj, duke qarë sepse donte, dhe e la Katie-n me një shirit prej 1400 dollarësh.

Ariana Lashes Out

Ariana Madix, Rregullat e Vanderpump, Rregullat e Pompës, VPR
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Kuptohet, Ariana Madix u zemërua kur mësoi se Tom Sandoval e tradhtonte me Rachel Leviss. Por banakieri shkoi shumë larg, pasi ajo u përpoq të ndante modelen e re, duke i thënë: “Fu*k veten me një rende djathi” dhe “Ti je e neveritshme, dhe unë nuk uroj asgjë përveç fu*mbingut më të keq sh* Kjo mund t’i ndodhë ndonjëherë një personi.”

Mprehtësia e gjuhës së saj ishte e panevojshme, me shumë veta që vunë re se ishte thjesht një çështje; nuk ishte sikur ajo vrau qenin e saj.