Kohët kur Lisa Vanderpump aktivizoi sjelljen e keqe

Klea

Kohët kur Lisa Vanderpump aktivizoi sjelljen e keqe

Aktiv Rregullat e Vanderpompësylli i emrit të serialit, Lisa Vanderpump, vepron si një mentor që nuk ka kohë për marrëzi. Realiteti është më pak lajkatar se kaq. Të themi të vërtetën, Lisa është ndoshta shkelësi më i keq kur bëhet fjalë për standardet e dyfishta frustruese me të cilat përballen gratë VPR. Ne po shikojmë prapa në disa nga shkeljet më të këqija të LVP-së për të mundësuar, justifikuar dhe madje inkurajuar sjellje të këqija.

TomTom

(Foto nga Alberto E. Rodriguez/Getty Images për DailyMail.com)

Ne kuptojmë se TomTom është një emër argëtues për një restorant. Por pse në botë Lisa do t’i shpërblente Tomët me vendin e tyre? Të paktën Tom Sandoval punoi në mënyrë të qëndrueshme për të si banakier. Por Tom Schwartz nuk mund të përballonte as një turn!

Toms rezultoi vazhdimisht se ishte lloji më i keq i njerëzve për të hyrë në biznes. Ata mbetën anëtarët më të papjekur të kastit, nuk e kishin idenë e parë se si të përballonin përgjegjësitë e vërteta dhe merrnin vazhdimisht vendimet më të këqija financiare. Jemi të sigurt që Ariana Madix do të pajtohej, në shikim të pasme, se huamarrja e Sandoval kundrejt hipotekës së tyre ishte një gabim kolosal.

Gjërat vetëm u përkeqësuan gjatë sagës së Schwartz & Sandy’s. Greg, një menaxher që punoi me Lisa-n për vite me radhë, nuk kishte veç fjalët më të ashpra për të thënë për Toms.

Dhe, mbi të gjitha, Toms ishin vazhdimisht të pasjellshëm dhe mosmirënjohës ndaj Lizës dhe bashkëshortit të saj Ken Todd. Ndoshta ajo më në fund mendoi, dhe kjo është arsyeja pse PUMP u kthye si pjesë e TomTom.

Në këmbë për Stassin

(Foto nga: Nicole Wilder/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Megjithëse Lisa shpesh ishte tepër e ashpër me Stassi Schroeder kur nuk duhej të ishte, ajo ende mbrojti ish-punonjësin e saj mbi akuzat për racizëm. Ajo u ankua që Stassi u pushua nga puna pasi thirri policinë në Faith Stowers. Në të vërtetë nuk ishte vendi i saj për të gjykuar nëse Stassi ishte apo jo një racist, dhe këmbëngulja me forcë që përgjigja ishte jo ishte një pamje shumë e keqe. Sidomos në mes të protestave të BLM 2020 pas vrasjes së George Floyd.

Duke i dhënë Jax Shans pas Shans

(Foto nga: Noam Galai/Bravo)

Duke folur për yjet e VPR që u lanë të lirë për sjellje të pahijshme racore. Jax Taylor ishte anëtari i kastit mashkull të OG, i cili në mënyrë të përsëritur u largua me gjithçka. Jax dhe Lisa madje bënin shaka për të gjitha herët që ai vidhte nga restorantet e saj ndër vite.

Lizës i pëlqen të sillet si aleati përfundimtar i komunitetit LGBTQ+, por vazhdoi të mbrojë Jax-in dhe të fejuarën e tij të atëhershme Brittany Cartwright gjatë rrëmujës me pastorin homofobik. Ajo madje qëndroi për nënën e Jax-it në dasmën e tij.

James Kennedy

James Kennedy Lisa Vanderpump
Astrid Stawiarz/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Lisa me të drejtë u tall kur nëna e James Kenedit e quajti atë “figura e nënës së tij”. Por kjo është pjesa që ajo ka luajtur për shumë vite. Lisa qëndroi pranë DJ-së sikur të ishte djali i saj… edhe kur ai ishte një mik i keq me djalin e saj aktual, Max Todd.

James u la për pak kohë në SUR pasi Katie Maloney u përball me Lisa për turpërimin e trupit të tij. Por shumë shpejt, ai u kthye duke DJ në PUMP. Kjo me të vërtetë e mërziti Kristen Doute, e cila që atëherë ka bërë akuza mallkimore kundër James. Por siç mund të dëshmojnë shikuesit e Pump Rules, Lisa është më e ashpër me Kristen se kushdo tjetër.

Rritja e Sandovalit në Ribashkimin e Sezonit 10

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Si mund ta mbronte dikush Sandovalin pas Scandovalit? Lëreni Lizës të gjejë një mënyrë. Ajo dukej më e mërzitur nga Lala Kent duke e quajtur Sandoval “të rrezikshëm” dhe duke e krahasuar atë me Randall Emmett.

Ishte freskuese të shihje Lala-n dhe Arianën që në të vërtetë të shtyjnë mundësinë e Lizës. Edhe pasi mësoi se Tom ishte veshur si Rachel Leviss për Halloween, dhe edhe pas komentit të bluzës, Lisa i hodhi Sandoval një litar shpëtimi të fundit. Ajo i tha atij t’i kërkonte falje Arianës – dhe ai ia recitoi sugjerimin e saj fjalë për fjalë, me nënshkrimin e tij të rremë duke qarë.

Dhe, për një masë të mirë, Lisa gjithashtu bëri të pamundurën për të mbrojtur një burrë tjetër të akuzuar për sjellje të keqe.

Justifikime për Oliver Saunders

(Foto nga Gabe Ginsberg/Getty Images)

Ne e kuptojmë se shikuesit ka të ngjarë të kenë harruar Oliver Saunders, pasi Scandoval e la në hije këtë skandal tjetër mashtrimi. Pra, si një rifreskim – Oliver u takua me Rachel në Las Vegas. Ai pretendoi se ishte ndarë nga gruaja e tij. Por më pas gruaja e tij e sulmoi atë në rrjetet sociale, duke thënë se ata ishin ende shumë bashkë.

Në ribashkim, Lala e përplasi Oliverin, duke pretenduar se befas ishte mikesha më e mirë me gruan e tij të larguar. Lisa mund ta kishte pranuar se ai bëri një gabim ndërsa ende mbronte karakterin e tij. Në vend të kësaj, ajo bëri justifikime, duke sjellë miqësinë e saj me nënën e tij, Garcelle Beauvais. Ajo gjithashtu dukej se këmbënguli se, për shkak se Oliver është një punonjës i mirë në Vanderpump Paris, ajo nuk besonte se ai mund të ishte një bashkëshort i keq.