Kohët kur Lisa Barlow humbi kontaktin me realitetin

Klea

Kohët kur Lisa Barlow humbi kontaktin me realitetin

Mbretëresha Sundance është mbretëreshë në librin tim falë talljeve të saj mahnitëse dhe aftësisë për të përqafuar vërtet fuqinë e saj. Megjithatë, ka pasur raste kur Lisa Barlow dukej jashtë kontaktit me realitetin gjatë kohës që ishte Amvise të vërteta të Solt Lake City.

Edhe pse Lisa është shumë e përfshirë në komunitetin e saj dhe jep përsëri për bamirësi, gruaja dhe nëna po kritikohen për humbjen e kontaktit me njeriun e zakonshëm. Nuk mund të mohohet se Lisa punon jashtëzakonisht shumë për gjithçka që ka. Por a ka filluar ajo të humbasë lidhjen me botën përreth saj? Disa do të argumentojnë se ajo ka.

Udhëtim Sioni nga Ferri

Nicole Weinagart/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Gjatë udhëtimit të aktorëve në Sion, Lisa pati një shpërthim që ishte një përvojë e mundshme jashtë trupit. Ndërsa ishte ende e kapur në momentin e saj të nxehtë të mikrofonit me Meredith Marks, Lisa bërtiti, “Me mend çfarë, unë jam më i pasur se të gjithë ju; Nuk kam nevojë të jem këtu!”

Është e vërtetë që Lisa është më e pasur se Meredith, Jen Shah, Heather Gay dhe Whitney Rose. Megjithatë, ajo nuk kishte nevojë ta vinte në dukje kaq keq. Gratë e tjera e dinë qartë se janë të varfra në krahasim. Pasuria neto e Lizës, nëpërmjet SCMC, është mbi 5 milionë dollarë dhe ajo është amvisa më e pasur e RHOSLC e bërë vetë.

Ndërsa komenti ishte në të vërtetë mjaft qesharak, dorëzimi ishte më pak se i këndshëm, por unë dua një Lisa Barlow të pavarur. Skena tregoi Lizën duke vepruar mjaft fëminore, duke krahasuar mollët me portokallet. Edhe pse Lisa e bëri të qartë se nuk ishte penduar për fjalët e saj, ajo u përpoq të shpjegonte veten, duke pohuar: “E gjithë çështja në të thënë këtë është, nuk kam nevojë të jem këtu. Unë kam një jetë të mirë. Kam punuar shumë për jetën time. Mund të largohem nga këtu dhe nuk mund të jem më kurrë pjesë e kësaj dhe jam mirë. Une perfundova.”

Lisa duhet ta dinte se kur filloni të numëroni pasurinë e të tjerëve, ju dukeni si fëmijë dhe të vjen era e pasigurisë.

Lisa e klasës së mesme

Lisa Barlow
Mark Sagliocco/Getty Images për Vivint

Në natën e fundit të udhëtimit të vajzave të sezonit 4 në Palm Springs, zonjat aplikuan grim dhe debatuan se kush kualifikohet si një amerikane e klasës së mesme. Sinjalizim spoiler – asnjëri prej tyre nuk u kualifikua. Lisa u tremb që nuk mori fjalë për pamjen e saj. Ajo u tha producentëve: “Nuk është për t’u dukur e shëmtuar. Bëhet fjalë për fytyrën time… Dëgjo, më pëlqen të dukem në një mënyrë të caktuar kur dal në publik.”

Shikuesit mësuan se Lisa shpenzon 60 mijë dollarë në vit për glam (si e buxheton ti për atë lloj shpenzimi?) Nëna e dy fëmijëve e bën grimin çdo ditë, edhe nëse është thjesht duke shkuar në dyqan ushqimesh dhe i paguan grimierit 2500 dollarë. për të fluturuar në Kaliforni.

Jam shumë i sigurt që Peggy nga Idaho nuk ka atë lloj parash shtesë për të spërkatur, por sfiloj. Ndërsa ishte në furgonin e shpejtësisë (ky grup i veçantë zonjash duhet të marrë një Emmy për punën e tyre me furgon), Monica Garcia thirri Lizën për “materialiste”. Natyrisht, Lisa këmbënguli se ajo “100% lidhet me Amerikën e klasës së mesme”.

Edhe unë u mbyta në ujin tim të gazuar në atë moment. Monica ia ktheu duartrokitje, duke theksuar: “Njerëzit e klasës së mesme nuk kanë unaza 60,000 dollarë.” Lisa me tallje, “Po, ata po”, duke e skualifikuar automatikisht nga të menduarit se ajo i përkiste të tjerëve prej nesh.

Lisa’s Toliet Bowl Meltdown

lisa Barlow
Gotham/WireImage

Fansat nuk do ta harrojnë kurrë frikimin e Lizës në një banjë publike në Palm Springs. Ajo duhet ta ketë humbur atë nëse Heather fshihej në tezgë. Shikimi i femrave të pasura në teh të thikës është arsyeja pse shumica e fansave të Bravo-s akordohen çdo javë. Ndërsa disa amvise të vërteta janë të shqetësuara për humbjen e gjërave të jetës reale si fëmijët e tyre, të drejtat ose vendin në shfaqje, Lisa e uli shiritin pasi u shqetësua nga jashtë për një unazë prej 60 mijë dollarësh që i rrëshqiste nga gishti dhe poshtë vrimës së lepurit të infektuar me mikrobe. është një tualet publik.

Unë e kuptoj që një person mesatar është i pangushëllueshëm për humbjen e atij lloji të parave, por nuk më dukej realiste që Lisa të ishte kaq e mërzitur, veçanërisht sepse unaza ishte e siguruar. Unaza gjithashtu nuk ishte unaza e saj e martesës, por kjo nuk e pengoi Lizën të thërriste ushtrinë e saj të vërtetë shtëpiake për ta gjetur atë.

Në atë moment, Lisa duhet të kishte vënë në dukje vlerën e miqësisë ndërsa gratë zvarriteshin në duar dhe gjunjë në vend që të përsërisnin se sa vlente kjo bizhuteri. Dreqin, as rojtari i sigurisë nuk mund ta merrte seriozisht.