Kohët kur gjyqtari Tamra ishte me dy fytyra

Klea

Kohët kur gjyqtari Tamra ishte me dy fytyra

Kur vjen puna për të hedhur dyshime për historinë, për të lehtësuar thashethemet dhe për të nxitur tenxheren, Gjyqtari Tamra është profesionist. Megjithatë, loja e Tamrës me të folurit e mbeturinave, ndërkohë që sjell rastësisht rrëfime jo të mira për “miqtë” e saj, po plaket. E parë shpesh duke lehtësuar dramën dhe më pas ulur kur fjalët e saj shpërthejnë mes objektivave të tyre, Tamra është e çrregullt. Për shembull, këtu janë disa shembuj të rasteve kur sjelljet me dy fytyra të Tammy Sue-së sonë të vogël janë parë gjatë vetëm Amvise të vërteta të Orange County Sezoni 17 vetëm.

“Mbështetja” e Tamra e Rrjetit Heather’s

Heather Dubrow u ngrit dhe e mbështeti Tamrën kur palestra e saj u mbyll. Megjithatë, kur Heather krijoi një rrjet të tërë, mbështetja e Tamrës nuk u pa askund. Në fakt, kur Heather shikoi sezonin 17 të RHOC ndërsa transmetohej në Bravo, ajo u trondit nga ajo që dëgjoi të dilte nga goja e Tamrës. “Ajo po më thoshte një gjë në fytyrë dhe një tjetër pas shpine,” shpjegoi Heather për Us Weekly.

Sa i përket projektit të Heather, e vogla znj. Fancy Pants lançoi platformën e saj të transmetimit, The HD Network, të mundësuar nga Fireside. Kjo është platforma e parë interaktive e transmetimit për televizion, kështu që emocioni i Heather ishte i kuptueshëm. Kur Tamra e pyeti Heatherin se si do të funksiononte ky rrjet, Heather shpjegoi në transmetim se “çdo gjë është drejtpërdrejt atje. Është live, por më pas jeton në përjetësi.”

Tamra mund të jetë shfaqur mbështetëse, por në goditjen e parë që bëri, ajo përplasi konceptin e Heather. “Kjo nuk është një teknologji revolucionare, është disi si Instagram Live ose TikTok ose OnlyFans,” u shpreh Tamra. “Ne të gjithë jemi gra. Ne duhet të mbështesim njëri-tjetrin dhe bizneset e njëri-tjetrit,” u përgjigj Heather në intervistën e saj, e frustruar nga reagimet me dy fytyra të Tamrës.

“Mbështetja” e Tamra për karrierën e aktrimit të Heather

Në një rast tjetër kur Tamra sillet në një mënyrë të dyfishtë, le të rishikojmë historinë e IMDB-së nga Ferri. Heather është një aktore dhe ajo shpesh ka bërë referencë për këtë pjesë të karrierës së saj të shumëanshme në RHOC. Prandaj, Tamra dhe Taylor Armstrong kërkuan llogarinë e Heather në IMDB ndërsa ishin në një udhëtim të aktorëve në Montana, dhe Tamra bënte shaka. Megjithatë, disi, Taylor përfundoi duke marrë rënien.

Heather erdhi e nxehtë për Taylor, ndërsa Tamra vetëm u ul atje, duke parë. Kur Taylor shpjegoi se ishte në të vërtetë Tamra ajo që ishte tallur me takimin e fundit të aktrimit të Heather, jo veten, Tamra tha menjëherë fjalën e saj të preferuar: “Nuk është kjo ajo që thashë”. Heather dhe Tamra më pas hynë në një banjë, sepse pse jo, ku Tamra vazhdoi të mohonte se e kishte ulur Heather.

Për fat të mirë, prodhimi filloi, duke rikthyer pamjet që dëshmonin se Tamra po gënjen dhe se ajo me të vërtetë kishte gjuajtur të shtëna gjatë karrierës së Heather. Për sa i përket këtij udhëtimi, zonjat nuk mund të shqiptonin IMDB dhe Tamra nuk mund të përdorte mënyrat e saj me dy fytyra.

“Miqësia” e Tamrës me Jennifer

Këtë sezon kastit i është bashkuar edhe shoqja e Tamrës, Jennifer Pedranti. Me Jennifer-in ishte i dashuri i saj, Ryan Boyajian. Jennifer ishte shoqja e Tamrës, dhe megjithatë pothuajse menjëherë, Tamra filloi të përhapte akuza se Ryan ishte një mashtrues. Jennifer rrëfeu se dinte gjithçka për mënyrat e mëparshme të Ryan, por pretendoi se ajo i besonte atij, kështu që në thelb, Tamra duhej të tërhiqej.

Në një intervistë me ET, Jennifer përshkroi një takim me dy fytyra me Tamrën, i cili përfundoi me Tamra duke hedhur një pecetë në fytyrën e Jennifer. “Ajo që kishte ndodhur përpara gjithë skenës së pecetës është, Tamra dhe unë ishim poshtë, ne ishim pa mikrofon – nuk kishte kamera – dhe ajo dhe unë thjesht po bisedonim dhe, përsëri, ishte Tamra duke thënë: ‘Më dua ju, unë dua ta rregulloj këtë. Unë jam si, ‘Zot’Unë dua të argëtohem sonte, por ju duhet të ndaloni së ardhuri me mua dhe marrëdhënien time, ‘sepse nuk ka kënaqësi në këtë’, dhe ne u ulëm vetëm pak çaste më vonë dhe ajo kishte thënë diçka nën zë që unë mendova, çfarë ishte kjo?”

Po. Jennifer vuri në pikëpyetje atë që Tamra kishte mërmëritur sapo u kthye në mikrofon, dhe Tamra u kthye menjëherë në rolin e saj me dy fytyra për kamerat, duke debatuar me Jennifer-in për marrëdhënien e saj me një mashtrues. Në një kthesë të shkëlqyer të ngjarjeve, fansat e frustruar më pas thirrën hipokrizinë e Tamrës duke shpërndarë imazhe shumë kohë më parë të divorcit të Tamrës nga Simon Barney. Këto imazhe “provuan” se Tamra gjithashtu mashtroi. Tenxhere, e zezë etj.

Sjelljet në ajër kundër Tamra-s jashtë ajrit, Take 2

Jennifer Pedranti/Instagram Stories

Jennifer e ka fituar ngjyrën e saj portokalli. Ajo ka kaluar Tamrën dhe ne jemi këtu për thirrjet e saj. Ne kemi diskutuar tashmë se si kur nuk kishte mikrofon, Tamra shprehu dëshirën për një natë argëtuese dhe pa drama me Jennifer-in, vetëm për t’u ringjallur pasi të rikthehej mikrofoni. Jo tronditëse, Jennifer vetëm pohoi se kjo lëvizje e dyfishtë ndodhi përsëri, pak para xhirimeve të ribashkimit të sezonit 17.

Pak para se zonjat të dilnin në skenë për të filmuar uljen e tyre me Andy Cohen, Jennifer pohoi në historitë e saj të skaduara në Instagram se Tamra i shtrëngoi prapanicën, duke i thënë “shoqes” se e donte dhe se dukej bukur. Megjithatë, atëherë, dritat, kamerat, aksioni, alter-egoja e Tamrës u kthyen dhe ajo u kthye në Jennifer.

Për t’u kthyer prapa, sepse kjo mund të ndihmojë për të shpjeguar sjelljen e saj këtë vit, Tamra humbi portokallin e saj për pak. Prandaj, është e mundur që mënyrat e saj të fshehta kanë lindur nga dëshira për të kapur një sezon tjetër. Pavarësisht nëse kjo është e vërtetë apo jo, Tamra nuk arriti të shkëlqejë këtë vit. Sinqeriteti, me shoqe dyfytyrëshe si Tamra, kujt i duhen armiq?