Kohët kur Andy Cohen thërriste amvise të vërteta

Klea

Kohët kur Andy Cohen thërriste amvise të vërteta

Ka pasur shumë herë që Andy Cohen ka treguar njëanshmërinë e tij ndaj një Amvise të vërteta yll. Mbreti i Bravo shpesh ka favorizuar disa amvisa të dashura dhe ka shmangur shumë të tjera. Qoftë kjo në formën e një bisede të ftohtë apo të ashpër në një takim, babai i dy fëmijëve e bën të qartë përbuzjen e tij.

Jennifer Aydin

Ylli i Real Housewives of New Jersey, Jennifer Aydin, është një fishekzjarre dhe shpesh jashtëzakonisht e vështirë për t’u kontrolluar, njësoj si zjarri. Gjatë BravoCon 2023, Jen u ndje e tërbuar nga një fans i cili e pyeti se pse ajo ishte kaq shumë lart në prapanicën e Teresa Giudice. Në vend që t’i përgjigjej pyetjes me humor, ajo ndezi tërbimin mbi fansin. Ajo vuri në pikëpyetje gjininë e tyre dhe i thirri ata në pamjen e tyre.

Natyrisht, nuk është një pamje e mirë për një yll Bravo për të qortuar ndjekësit që paguan një çmim të lartë për të marrë pjesë në kongres. Mos harro Xhenin, ne të bëmë të famshëm.

Gjatë goditjes verbale të Jennifer-it, ajo e quajti fansin e Garden State një “balenë” dhe “djalë të madh”. Jen më pas vuri në dukje se fansja e mërzitur “u largua” nga teatri pas pyetjes së saj. Po. Kur Andi u pyet për zgjedhjen e dobët të fjalëve të Jen-it dhe faktin që ajo u dyfishua, duke mos kërkuar as falje, ai vuri në dukje se ishte “shumë i zhgënjyer”.

Andy vazhdoi duke u thënë shikuesve të BravoCon, “Jo! Jo! Oh, kjo është shumë zhgënjyese. Nuk më pëlqen kjo. Nuk më pëlqen kjo… Është një fans që ka paguar për të qenë atje.” Andy më pas vazhdoi duke thënë: “Mënyra se si ata bënë pyetjen “Pse je kaq larg bythës së Terezës?” nuk eshte bukur. Por nuk meriton të tallet me përmasat e dikujt. Ata nuk po thonë: “Ti je një person i tmerrshëm”. Nuk është asgjë më e keqe se sa kam kërkuar ndonjëherë.”

Monique Samuels

The Real Housewives of Potomac Sezoni 5 u nxit nga drama pasi Candiace Dillard Bassett dhe Monique Samuels e gjetën veten të mbështjellë në një përleshje djallëzore. Gjatë ribashkimit, Andy u akuzua se nuk luajti drejtë. Ai erdhi fort për Monique dhe mesa duket zgjodhi anën e mbretëreshës së bukurisë. Ai u tërhoq zvarrë për mungesën e integritetit të tij gazetaresk pasi u bë e qartë se nuk do të qëndronte për Monique. Candiace kishte mbështetjen e të gjithë kastit dhe madje u lejua të fliste më shumë gjatë transmetimit.

Nuk ka dyshim se Andy i mbajti këmbët Monqiue-s pranë zjarrit, që dukej si një standard i dyfishtë. Andy përfundimisht foli në Watch What Happens Live. “Më duhet të them se me të vërtetë po shtyja që kjo të ishte katër pjesë,” tha ai. “Unë me të vërtetë fola shumë me Candiace për rolin e saj në këtë dhe faktin që njerëzit mendojnë se…ajo e provokoi atë dhe ajo tha, ‘Më tërhiq’. E di që shumë njerëz ishin shumë të mërzitur.”

Carole Radziwill

Deri në llogaritjen e realitetit televiziv, Andy gjithmonë kishte një vend të butë për Bethenny Frankel. Kjo nuk ishte kurrë më e qartë se kur ai shkoi të godiste për të kundër Carole Radziwill. Pasi përsëriti nga kartat e tij sugjeruese se Carole kishte pretenduar se Bethenny duhet të jepte një klasë master në ndriçimin e gazit, ai më pas vuri në dukje shkrimtarit se, “ju të dy e sulmuat njëri-tjetrin në shfaqje”, për të cilën Carole u përgjigj: “Je kaq plot sh*t, Andi.”

Pritësi nuk ishte i kënaqur me mungesën e respektit nga princesha. Pasi pyeti nëse edhe ai kishte frikë nga prezantuesi i podcast-it Just B, Andy u tall me Carole, duke u përgjigjur: “Po, kam frikë prej saj”. Komentet e Carole nuk shkuan shumë mirë dhe ajo u pushua nga sezoni i ardhshëm, duke e lënë Andin me të qeshurën e fundit.

Brandi Glanville

Në vitin 2015, Andy shkoi shumë larg ndërsa u përpoq të qëndronte për Kyle Richards gjatë grindjes së saj me Brandi Glanville. Prezantuesi i Bravo tregoi qartë se kishte gjak të keq mes amvises polarizuese, ndërsa ai vuri në dukje: “Është pothuajse sikur po luani me qenin tuaj dhe papritmas qeni juaj ju kafshon gabimisht.” Brandi tha menjëherë: “Fu*k ju. Nuk mund ta thuash këtë.”

Andi dukej i habitur që një amvise po i qëndronte përballë, por u përpoq të shpjegonte deklaratën idiote duke pretenduar se po përpiqej ta mbronte. Brandi e mbylli atë duke i thënë: “Kam marrë mjaft abuzim që kur kam qenë këtu; Nuk do t’jua marr as ty.”