Kohët kur amvisat e vërteta bënin një marrëveshje të madhe për asgjë

Klea

Kohët kur amvisat e vërteta bënin një marrëveshje të madhe për asgjë

Nuk ka dyshim se Amvise të vërteta ekskluziviteti sjell një lloj drame si asnjë tjetër. Me mbi një duzinë spin-off, ekskluziviteti ka parë momente të panumërta të paharrueshme përgjatë viteve. Shumë nga yjet e serialit kanë një tendencë për të qenë mjaft dramatikë, gjë që është pjesë e asaj që e bën atë kaq argëtuese për t’u parë.

Megjithatë, ka pasur disa momente ku gratë kanë reaguar plotësisht dhe kanë bërë një marrëveshje të madhe për diçka që nuk ishte aq e thellë. Katër rastet e mëposhtme janë ndër disa nga momentet më dramatike në historinë e Real Housewives, megjithëse nuk mendojmë se rrethanat justifikonin reagime të tilla ekstreme!

Candiace Dillard i tërhoqi një thikë gjalpi Ashley Darby

Një nga debatet më të vogla të Real Housewives u zhvillua gjatë sezonit të katërt të Real Housewives Of Potomac, midis Ashley Darby dhe Candiace Dillard. Dy femrat po debatonin pa pushim për javë të tëra, megjithëse më në fund arritën pikën e tyre të thyer gjatë një darke në shtëpinë e Candiace.

Candiace kishte marrë në pyetje Ashley-n për përpjekjet e saj për të mbetur shtatzënë, dhe madje e kishte pyetur nëse kishte pirë, gjë që mund ta pengonte procesin. Candiace madje i bëri gjërat një hap më tej duke u përpjekur t’i tregonte Ashley-t se burri i saj nuk kishte qarë pasi ata pësuan një abort. Kjo ishte shumë jashtë linjës së Candiace, pasi këto pyetje nuk ishin të përshtatshme për një darkë në grup.

Kur Ashley u përpoq të mbrohej, Candiace reagoi plotësisht. Candiace filloi t’i drejtonte thikën Ashley-t, dhe në fund u ngrit dhe i bërtiti asaj që të dilte nga shtëpia e saj. Candiace u tërbua kur Ashley përmendi shkurtimisht nënën e saj, gjë që e bëri atë të shpërthejë plotësisht. Në këtë situatë, Candiace ishte qartazi në gabim, ndaj ky reagim i saj nuk ishte aspak i justifikuar.

Shpërthimi famëkeq i tryezës së Teresa Giudice në RHONJ

Manny Carabel/Getty Images

Ndërsa skena e kthimit të tavolinës së Teresa Giudice është një nga më të paharrueshmet në historinë e Real Housewives Of New Jersey, ajo ishte gjithashtu mjaft e panevojshme. Gjatë një darke zyrtare ulur, Tereza u gjend shpejt në konflikt me Danielle Staub. Pas një sherri verbal, Danielle i tha Terezës që të “kushtoj vëmendje”, gjë që çoi vetëm në kaos të mëtejshëm.

E tërbuar, Teresa filloi të bërtiste një sërë ofendimesh ndaj Danielës dhe vazhdoi të tundte dhe rrotullonte tryezën disa herë. Tereza duhej të përcillej nga dhoma, por vazhdoi të bërtiste ndaj Danielës derisa ajo u qëllua jashtë veshit.

Kjo ishte krejtësisht joprofesionale e Terezës, dhe nuk ishte një pamje me klas. Ndërsa Danielle kishte një reputacion si një zuzar në RHONJ, në fund të fundit, Teresa duhet të kishte qenë personi më i mirë dhe nuk duhet të kishte pasur një reagim kaq të madh ndaj komentit të saj për t’i kushtuar vëmendje.

Lisa Rinna duke thyer gotën e verës në RHOBH

Lisa Rinna
Amanda Edwards/WireImage

Lisa Rinna dhe Kim Richards patën një grindje famëkeqe me Real Housewives Of Beverly Hills, e cila përfundimisht vloi gjatë një udhëtimi të vajzave në Amsterdam. Gratë ishin të gjitha jashtë në një darkë të këndshme kur Lisa filloi të trazonte tenxheren. Lisa filloi të lë të kuptohet për problemet e mëparshme të Kim-it me varësinë, gjë që kuptohet që e zemëroi Kim-in.

Kim u përpoq ta zgjidhte situatën verbalisht duke paralajmëruar Lizën se nuk donte që ajo të përhapte ndonjë sekret për të dhe burrin e saj. Edhe pse kjo nuk ishte gjëja më e mirë që mund të thoshte Kim, nuk e meritonte reagimin që mori nga Lisa.

Lisa ishte e zemëruar përtej fjalës në këtë pikë, dhe arriti përtej tavolinës duke u përpjekur të kapte Kim. Kur disa nga gratë e tjera filluan ta mbanin atë, Lisa vazhdoi t’i hidhte verën e saj Kimit dhe më pas theu gotën në tryezë. Kjo ishte thjesht një sjellje e turpshme nga Lisa, e cila ishte krejtësisht e panevojshme duke qenë se ajo e kishte nisur çështjen me Kim.

NeNe rrjedh duke rrëmbyer një prodhues në RHOA

Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Nuk ka dyshim që NeNe Leakes ishte një nga femrat më argëtuese në Real Housewives Of Atlanta, edhe pse ndonjëherë i çonte gjërat shumë larg. Një nga momentet më të çmendura të NeNe në emision përfshiu çuditërisht një producent, i cili aksidentalisht u përfshi në mes të kaosit.

NeNe u tërbua kur pa producentët që ndiqnin shokët e tjerë të kastit Porsha Williams dhe Kandi Burruss në dollapin e saj dhe ajo që ndodhi më pas ishte e paprecedentë. NeNe e ndoqi producentin dhe i kapi nga këmisha, gjë që i zuri qartë.

Ky nuk ishte një vendim i mirë nga ana e NeNe, pasi ajo duhej të kishte lënë ekipin e prodhimit jashtë çështjeve të saj me anëtarët e tjerë të kastit. Ndërsa gratë e tjera që hynë në dollapin e saj sigurisht që nuk ishte në rregull, kjo nuk garantonte as reagimin fizikisht agresiv që dha NeNe.