Rachel 'Raquel' Leviss pas skadovalit: Si po e përballon ajo

Klea

Koha ka qenë e mirë me Rachel Leviss, por jo Tom Sandoval

Kanë kaluar pothuajse shtatë muaj që kur Scandoval tronditi botën, por ndjehet shumë më i gjatë. Është e vështirë të kujtosh se sa tronditës ishte lajmi në atë kohë. Ndërsa Ariana Madix ka dalë padyshim më e mira, Rachel Leviss po bën më mirë se Tom Sandoval me kalimin e kohës.

Këto ditë, perceptimi i publikut është se Rashel mund të mos jetë plotësisht e pafajshme, por ajo nuk është as një e keqe e pastër. Megjithatë, gjërat po përkeqësohen për Tomin. Disa kërkuan që Sandoval të pushohej nga puna Rregullat e Vanderpompës pas zbulimit, ai regjistroi thirrjen intime të Rachel në FaceTime pa pëlqimin e saj. Ai gjithashtu mund të jetë ose jo i ndaluar nga lokali i tij. Pra, si arritën këtu?

Rachel Leviss ka fituar më shumë ndjeshmëri

Pallua/YouTube

Sigurisht, Rachel mban njëfarë përgjegjësie për këtë çështje. Dhe veprimet e saj të çuditshme gjatë vitit të kaluar kanë lënduar shumë njerëz. Por me kalimin e kohës, bëhet gjithnjë e më e qartë se sa e manipuluar ajo ishte nga Sandoval.

Disa shikues ndryshuan mendjen e tyre për Rachel gjatë ribashkimit të pjesës 3 të sezonit 10. Shumë menduan se mënyra sesi kasti i foli asaj ishte e padrejtë ose mizore. Në një rrëfim pas ribashkimit, ajo gjithashtu shpërtheu në lot dhe tregoi se ishte sëmurë të mbulonte për Sandoval.

Kur u transmetua, ajo ishte tashmë në një institucion të shëndetit mendor, ku qëndroi gjatë verës. Ishte një rezultat krejt ndryshe nga turnetë e Sandoval, marrëveshjet e markave të Ariana-s dhe shitjet në rritje të mallrave të të tjerëve.

Dukej se Rasheli ishte e vetmja që nuk përfitonte nga Scandoval. Kjo nuk u përshtatet shumë fansave të Pump Rules. Dhe këto ndjenja u përforcuan sapo kasti u duk se e përqafoi sërish Sandovalin.

Tom Sandoval është i pashmangshëm

Tom Sandoval
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Në muajt që Rasheli i kaloi jashtë syve të publikut, Sandoval lutej për gjithnjë e më shumë vëmendje. Dukej sikur ai do të bënte intervista paparacësh çdo ditë. Tani, ai është në dy shfaqje të ndryshme të konkursit të Fox – nëse spekulimet që ai është në The Masked Singer rezultojnë të sakta, kjo është. Por ne e dimë me siguri se ai është në Forcat Speciale.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Sandoval sapo filloi një podcast. Jemi të sigurt se nuk është krejtësisht rastësi që ai e shpalli këtë një ditë pas debutimit triumfues të Arianës në Dancing With The Stars.

Rachel Leviss u largua nga shfaqja

Rachel Leviss
Pallua/YouTube

Pas disa muajsh në një institucion të shëndetit mendor dhe qëndrimi në Arizona, Rachel zgjodhi të linte përgjithmonë nga Vanderpump Rules. Ky ishte padyshim masa e duhur për shëndetin e saj mendor. Edhe ata që urrejnë Rachel e duartrokitën vendimin. Në fund të fundit, pse duhet të kthehet ajo në një mjedis kaq toksik?

Ishte gjithashtu diçka si një lëvizje pushteti. Tani që xhirimet kanë përfunduar, disa anëtarë të kastit janë dukshëm të shqetësuar që ajo nuk u kthye. Kjo sigurisht i shton karburant spekulimeve se sezoni 11 do të dështojë pa Rachel.

Tom Sandoval nuk do ta lërë vetëm Rachel Leviss

Rregullat e Rachel Leviss Tom Sandoval Vanderpump
Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images

Së pari, ai këndoi atë që ajo nuk ishte ajo për të në shfaqjet e tij të kopertinës. Pastaj ai rrëmbeu fotografitë e saj në Forcat Speciale. Dhe muajin e kaluar, në vend që të dërgonte një DM, një mesazh, apo edhe të përpiqej të telefononte, Sandoval vendosi t’i uronte Rashelin për ditëlindjen duke komentuar publikisht në Instagramin e saj. Të thuash se rezultoi i kundërt do të ishte një nënvlerësim.

Rasheli e bllokoi atë dhe postoi që kishte në historinë e saj në Instagram. Ndërsa disa u zemëruan me atë që e shpalli publikisht, të tjerë argumentuan se ajo po i përgjigjej në mënyrën e duhur thirrjes për vëmendje të ish-partnerit të saj të lidhjes.

Përgjigja e Sandoval tregoi se ajo bëri gjënë e duhur. Ai e quajti atë “të etur” dhe bëri një çarje që prindërit e kërcënuan se do t’i hiqnin kompensimin. Duke marrë parasysh se Sandoval është personi më i etur në jetë dhe se ai mori paratë e pensionit të mamasë së tij për një lokal, ofendimet e tij hipokrite nuk shkuan mirë.

Rachel Leviss po shfaq (ngadalë) rritje

Rachel Raquel Leviss
Santiago Felipe/Getty Images

Për të qenë të qartë, ish-vajza e konkursit ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Por Rasheli po bën ndryshime pozitive tani që ka mbaruar me realitetin televiziv. Ajo duket shumë më e lumtur në postimet e fundit në rrjetet sociale.

Bllokimi i Sandoval tregoi rritjen më të madhe deri më tani. Edhe në intervistën e saj në podcast me Bethenny Frankel, Rachel dukej më pak e çmendur ndaj Sandoval. Por ajo e pa qartë komentin e ditëlindjes së tij për atë që ishte. Dhe komentet e tij të mëvonshme për të vërtetuan se ajo bëri lëvizjen e duhur.

Askush nuk po e blen harkun e shëlbimit të Sandoval (dhe ai po e merr të hedhurin me vete)

Rregullat e Tom Sandoval Vanderpump
Greg Endries/Bravo nëpërmjet Getty Images

Kohët e fundit, Lala Kent nuk mund të ndalet sërbimi për Rachel në Amazon Lives. Ndërkohë, ajo është zbutur në Sandoval, pavarësisht se dikur e quajti atë “të rrezikshëm”. Ashtu si Sandoval, edhe Lala ka marrë një sërë reagimesh si pasojë. Kjo tregon se batica ka ndryshuar shumë që nga ditët kur Rasheli kishte urrejtjen më të madhe të fansave. Shikuesit po rrotullojnë gjithashtu sytë nga mënyrat e rrokullisjes së Scheana Shay.

Ndërsa ne nuk e dimë të gjithë historinë, sigurisht që duket se ai nuk kujdeset shumë për ndonjë nga kolegët e tij. Në fakt, ai dyshohet se filmoi vetëm një bisedë me Scheanën sepse mendoi se Bravo do ta linte të shkonte në Winter House. Sa herë që një bashkë-yll përpiqet të debatojë se është në fakt një djalë i mirë që ka bërë një gjë të keqe, është disi e turpshme.

Të gjithë e dimë se VPR historikisht i lejon burrat të largohen nga gjithçka. Të qenit shumë më i zemëruar i aktorëve ndaj Rachel është shembulli më i pamohueshëm deri më tani. Fansat që përkrahin saj tregojnë se u mjaftuan me këtë standard të dyfishtë.