Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak ul 30 mijë dollarë për shtrëngimin vaginal, pavarësisht se rezidenca u mbyll brenda dy javësh!

Kim Zolciak ul 30 mijë dollarë për shtrëngimin vaginal, pavarësisht se rezidenca u mbyll brenda dy javësh!

Kim Zolciak hoqi një shumë të madhe për t’iu nënshtruar një procedure përtëritjeje vaginale, pavarësisht nga problemet e saj financiare të vazhdueshme.

Kim Zolciak

Radar Online kontaktoi Institutin e Kirurgjisë Vistetike dhe kirurgun plastik MedSpa, Dr. David Matlock, i cili kreu procedurën në Amvise të vërteta të Atlantës shap. Mjeku konfirmoi koston magjepsëse të procedurës.

Z. Matlock tha për gazetën – “Për pacientët me një histori lindjesh të shumëfishta, që përjetojnë mosmbajtje urinare stresuese dhe relaksim vaginal, trajtimi ynë për përtëritje vaginale me lazer është i disponueshëm. Tarifa gjithëpërfshirëse, e cila mbulon qendrën e kirurgjisë, anesteziologun dhe kirurgun, zakonisht varion nga 25,000 deri në 30,000 dollarë.

Kroy Biermann

Mjeku nuk pranoi të zbulonte koston e saktë të e Kim-it Pika e fundit, duke thënë – “ne nuk zbulojmë detaje specifike të çmimeve në lidhje me ndonjë pacient individual.” Gazeta vuri në dukje se Kim thuhet se “e paguar plotësisht”.

45-vjeçarja jo vetëm që pagoi para të mëdha për të shtrënguar pjesët e saj intime, por gjithashtu mori trajtime të shtrenjta për shtrëngimin e lëkurës.

Kim Zolciak

Dr. Matlock i tha gazetës se Renuvion dhe Morpheus8 Body “përgjithësisht bie nga 12,000 deri në 15,000,00 dollarë, në varësi të madhësisë së zonës së trajtimit. Kjo procedurë synon të arrijë 50-60% shtrëngim të lëkurës.”

Ai shpjegoi se “Trajtimi për shtrëngimin e lëkurës së fytyrës Morpheus8 ka një çmim midis 3,000,00 dhe 5,000,00 dollarë.” Ai vuri në dukje se “nevojat dhe rezultatet individuale mund të ndryshojnë”.

Kim Zolciak

Kim thuhet se ka “dy vizita pasuese të planifikuara” me Dr. Matlock.

Ylli i realitetit njoftoi me krenari procedurën e saj të fundit mes rrëmujës së saj divorci nga burri i larguar, Kroy Biermann.

Kim Zolciak

Nëna e gjashtë fëmijëve postoi një bobin në Instagram Story ku shfaqej kirurgu plastik me bazë në Los Angeles. Alumi “Mos u vono”. E emocionuar u tha fansave dhe ndjekësve të saj se do t’i nënshtrohej një “Përtëritje V”.

Kim Zolciak

Kim sqaroi se vendimi i saj nuk kishte të bënte me bashkëshortin e saj të larguar.

“Natyrisht, unë kam pasur gjashtë fëmijë. I kisha të gjitha natyrshëm. Pra, kur vrapoj apo edhe kur teshtihem, urinoj pak, gjë që më shqetëson shumë”, shpjegoi ajo. “Pra, unë jam me më të mirët në vend që e bëjnë këtë sot, kështu që jam shumë i emocionuar. Unë do t’ju mbaj të informuar.”

Kim Zolciak

Çifti i diskutueshëm Situata e rëndë financiare u ekspozua më pas Kim dhe Kroy u goditën me një barrë tatimore federale më 11 prill, pak para se të njoftonin divorcin e tyre të afërt. IRS e akuzoi çiftin se i detyrohej mbi një milion dollarë taksa të prapambetura për vitet 2013, 2017 dhe 2018.

Kim Zolciak

Kroy u godit më vonë me një padi për borxhin e papaguar të grumbulluar në një kazino në Bahamas dhe një faturë të papaguar të lidhur me një qira makine.

Kim Së fundmi pati një mundësi për të sjellë para, kur fitoi një vend në sezonin e ardhshëm të serialit MTV, “The Surreal Life”. Ajo udhëtoi në Kolumbi muajin e kaluar për të xhiruar sezonin e tetë të reality show-t të mbushur me yje.

Kim Zolciak

Më 25 tetor, një njoftim i ndarë nga Fulton County thoshte se shtëpia është në mbyllje pasi ish-çifti dështoi për një kredi prej 1,650,000.00 dollarësh që ata morën në tetor 2012 dhe se Truist Bank po e nxjerr pronën në ankand publik më 7 nëntor. Shih më poshtë.

Kim Zolciak

Koha po ikën për çiftin, pasi ata përballen me ndërprerjet e afërta të shërbimeve dhe një breshëri padish nga kreditorët që kërkojnë shuma të mëdha gjashtëshifrore. Në mes të trazirave financiare, Kim Zolciak dhe Kroy Biermann janë përfshirë edhe në mosmarrëveshje të pamëshirshme, duke rezultuar në vizita të shumta të policisë në banesën e tyre.