Kim Zolciak shet veshje të stilistëve në internet për të përballuar borxhin

Klea

Kim Zolciak shet veshje të stilistëve në internet për të përballuar borxhin

Në një lëvizje që dëshmon se situata e mbeturinave financiare e një personi është thesari i modës së lartë të tjetrit, ish-ylli i Real Housewives of Atlanta Kim Zolciak – Epo, “Kim Zolciak-Biermann” përsëri – po fillon një spastrim të veshjeve me aksione të larta për të hequr malin e lartë të borxhit që ajo ndan me Kroy Biermann.

Të dy mesa duket janë pajtuar dhe të paktën për sot nuk po divorcohen më. Lëvizni shitjet e garazheve, sepse Kim po shet artikujt e saj të stilistëve me çmime të larta në tregimet e saj në Instagram. Nëse jeni në treg për mallra luksi të përdorura dhe të shtrenjta, Mos u vononi në këtë shitje!

Kim po shet disa nga këpucët dhe çantat e saj të stilistëve

Foto Kredia: @kimzbiermann nëpërmjet Instagram

Të martën, Kim shpalosi një furi mode në storjet e saj në Instagram, duke shfaqur një sërë çantash dhe këpucësh nga koleksioni i saj. Por para se të filloni të mendoni për çmimet e shitjes, mendoni përsëri. Ajo ka një çantë të zezë Chanel në treg për një çmim të lezetshëm prej 7,500 dollarësh dhe një çantë gri Louis Vuitton që mund të jetë e juaja për vetëm 4,500 dollarë. Ndryshim i madh, në të vërtetë, kur keni mbi 1 milion dollarë borxhe në pritje.

Por prisni, ka edhe më shumë! Ajo gjithashtu ka taka nga vizon Gucci me çmim të volitshëm prej 1250 dollarë, dhe për ata me një buxhet, takat e saj plastike Balmain mund të jenë tuajat për 600 dollarë. Ajo nuk specifikoi nëse sendet e saj mbajnë erën e vazhdueshme të cigareve dhe vendimeve të tmerrshme.

Unë e di se çfarë po mendoni, sepse e njëjta gjë: “Si i kanë mbetur Kim-it të gjitha këto sende të shtrenjta ndërkohë që shtëpia e saj është në mbyllje paraprake dhe vajza e saj Brielle Biermann duhej të ndihmonte me faturën e energjisë elektrike?” Supozimi juaj është po aq i mirë sa i imi.

A është përpjekja e Kim një mea culpa për Kroy?

Kroy, i panjohur për të zbutur këtë barrë financiare, kishte nisur më parë një udhëtim të ngjashëm për të likuiduar disa asete. Ai madje i sugjeroi Kim-it të bënte të njëjtën gjë. Ajo shiti disa gjëra, duke përfshirë disa nga paruket e saj, por në vend që t’i derdhte fondet në vrimën e zezë të borxhit, duket se ajo vendosi të trajtonte veten.

Ndërsa disa mund ta shohin shitjen e Kim-it si një përpjekje e drejtpërdrejtë për të shlyer borxhin, të tjerët po lexojnë mes rreshtave. A mund të jetë kjo mënyra e Kim-it për t’i zgjatur një degë ulliri Kroy-t dhe për të treguar se ajo po bën një përpjekje për të lehtësuar borxhin e tyre në vend që t’i fryjë të gjitha në gërvishtje, filxhanë solo dhe përtëritje vaginale?

Asgjë nuk thotë dashuri të përjetshme si përpjekja për të shkarkuar një çantë të përdorur Chanel për çmimin e një makine të përdorur. Këtu shpresojmë se shitja e swag-it të Kim mund t’i ndihmojë ata të shpëtojnë veten nga rrënimi financiar. Fëmijët e tyre të varfër mund të përdornin pak paqe, stabilitet dhe një pushim të mallkuar.

Mund të transmetoni episodet e vjetra të The Real Housewives of Atlanta dhe Don’t Be Tardy në Peacock. Kim do të jetë gjithashtu në sezonin e ardhshëm të The Surreal Life, i cili do të ketë premierë diku në vitin 2024.