Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak përpiqet të shesë byzylykun e dashurisë Cartier për 5 mijë dollarë në ditën e Shën Valentinit mes një beteje të ashpër financiare

Kim Zolciak përpiqet të shesë byzylykun e dashurisë Cartier për 5 mijë dollarë në ditën e Shën Valentinit në mes të vështirësive të rënda financiare

Kim Zolciak e kaloi ditën e saj të Shën Valentinit duke u përpjekur të shkarkonte byzylykun e saj Cartier Love mes divorcit të saj mbresëlënës.

Amvise të vërteta të Atlantës Alum u përpoq të shiste byzylykun në Instagram për 5 mijë dollarë, të mërkurën. Ajo e renditi copën si madhësinë 16 dhe vuri në dukje se imazhi i postuar ishte “Nga afër pa filtër”.

Kim Zolciak

Byzylyku ​​i ish-yllit të Bravo është versioni ari i bardhë i aksesorit klasik, i cili shitet për 7900 dollarë.

Kim ka shitur veshjet dhe aksesorët e saj të kushtueshëm për muaj të tërë, pasi borxhi dërrmues vazhdon të komplikojë ndarjen e saj nga burri i larguar, Kroy Biermann.

Kim Zolciak

Javën e kaluar, 45-vjeçarja shiti linjën e saj të kujdesit të lëkurës, Kashmere Kollections, tek një kompani ushqimore. Çmimi i shitjes nuk u bë publik.

Kroy dhe e Kim-it Lufta e hidhur e divorcit është shënuar nga padi të shumta, grindje të zjarrta në familje dhe një kërcënim i vazhdueshëm për mbyllje të rezidencës së tyre në Gjeorgji.

Kim Zolciak

Situata e dëshpëruar financiare e çiftit u ekspozua pas “Mos u vono” çifti u godit me një barrë tatimore federale më 11 prill, pak para se të njoftonin divorcin e tyre të afërt. IRS akuzoi çiftin se i detyrohej mbi një milion dollarë taksa të prapambetura për vitet 2013, 2017 dhe 2018. Kroy u godit më vonë me një padi për borxhin e papaguar të grumbulluar në një kazino në Bahamas dhe një faturë të papaguar të lidhur me një qira makine.

Kim Zolciak

Në janar, ish-mbrojtësi i linjës së Atlanta Falcons i kërkoi gjykatës të detyronte Kim t’i paguajë gjysmën e fitimeve që ajo ka mbledhur nga shitja e pasurisë së tyre në internet.

“Megjithatë, ajo që dihet është se asnjë nga fondet nuk është përdorur për të mbështetur pasurinë bashkëshortore. Kroy deklaroi, duke vënë në dukje se ai “po kërkonte një ndarje të drejtë të pasurive bashkëshortore”, duke përfshirë “pronën personale të fituar gjatë martesës, por [is] aktualisht në posedim të vetëm të [Zolciak].

Kim Zolciak

Ne dhjetor, Kim shkoi në Instagram për të shtuar disa nga të Kroit artikujt e stilistëve për shitjen e saj në internet. Nëna e gjashtë fëmijëve ofroi gjithashtu këpucët dhe çantat e saj, me çmim nga 650 deri në 6750 dollarë, duke përfshirë një palë këpucë Gucci “të reja” të listuara për 1250 dollarë. Ajo shtyu këpucë të tjera të stilistëve, duke përfshirë disa palë këpucë të Kroit Këpucët Christian Louboutin, të cilat kushtonin 650 dollarë.

Kim Zolciak

Kim listoi paruket e saj për mijëra, duke përfshirë një parukë të përparme bjonde me dantella ombre, me çmim 2,250 dollarë dhe një tjetër të ofruar me 2,750 dollarë.

Më vonë po atë muaj, e Kim-it vajza e madhe, Brielle Biermannu godit me një padi nga Ally Bank, e cila akuzoi 26-vjeçarin se nuk ka bërë pagesat për blerjen e një Land Range Rover 2019.

Kim Zolciak

Banka pretendoi se të dyja Kim dhe Brielle ka nënshkruar kontratën e shitjes me këste me pakicë për blerjen e mjetit, sipas Radar Online. Dyshja nënë/bijë u angazhua për pagesa mujore prej 1903 dollarësh, sipas kontratës. Banka kërkoi leje për të riposeduar automjetin.