Kroy Biermann

Klea

Kim Zolciak paraqet raportin e policisë për Kroy Biermann për vjedhjen e bizhuterive të saj dhe çantave të stilistëve!

Kim Zolciak paraqet raportin e policisë për Kroy Biermann për vjedhjen e bizhuterive të saj dhe çantave të stilistëve!

Në pamjet e zbuluara së fundmi nga kamera, Kim Zolciak pohon se bashkëshorti i saj i larguar, Kroy Biermanndyshohet se është arratisur me sende personale të vlerësuara në “qindra mijëra dollarë” në mes të procedurave të tyre shumë të diskutueshme të divorcit.

Kroy Biermann

Amvisat e vërteta të Atlantës alum vizitoi komisariatin (në fillim të janarit), i shoqëruar nga një shoqëruese e panjohur femër. Qëllimi i tyre ishte të paraqisnin një ankesë kundër babait të gjashtë fëmijëve të saj – duke pretenduar vjedhjen e bizhuterive të saj të vlefshme dhe çantave të stilistëve.

Kim Zolciack

Sipas Page Six, që nga e marta, disa javë më vonë, nuk ka pasur asnjë zgjidhje, dhe e Kim Zolciak artikujt e munguar mbeten të pagjetur.

Kim Zolciak

Në pamjet e kamerës së trupit të marra nga TMZ, i pari Mos u vononi Ylli zbuloi se ajo fillimisht zbuloi se gjërat e saj ishin zhdukur në maj 2023.

“I kam kërkuar mbrapsht dhe ai nuk do t’i kthejë”, pohoi ajo në video.

Kim45 vjeç, pretendoi se Kroy38 vjeç, i kishte vendosur këto sende të vlefshme brenda një kasaforte të vendosur në dhomën e tyre kryesore, duke e bërë atë të paaftë për t’i aksesuar ato për një periudhë kohore.

Kim Zolciak

Kim përmendi se një herë kishte kontaktuar policinë në banesën e saj, duke u përpjekur të rimarrë disa nga pasuritë e saj.

Në tetor 2023, pamjet e kamerës së trupit nga ai incident u bënë publike, duke zbuluar një Kim të shqetësuar që i lutej policisë për ndihmë. Ajo pohoi se ish-partneri i saj e kishte “kërcënuar” dhe kishte një histori agresive fizike në të kaluarën.

Kim Zolciak

Ndërkohë, Kroy i pozicionuar prapa derës së dhomës së gjumit në atë moment, pohoi se ai “nuk bëri asgjë” dhe se “siguria e tij [was] në rrezik.”

Policia ishte e suksesshme në ndërmjetësimin e situatës dhe ish-lojtari i Atlanta Falcons përfundimisht ia ktheu ngushëlluesin yllit të realitetit, karikuesin e telefonit, medikamentet dhe kremin e qafës.

Kim Zolciak

Megjithatë, në pamjet më të fundit, Kim pretendoi se sendet më të vlefshme, si bizhuteritë e saj me diamante, çantat e dorës dhe një orë, nuk ruhen më në kasafortën ku ajo fillimisht besonte se po mbaheshin.

Kim Zolciak

Ajo pohoi se arriti të depërtonte në kasafortën e siguruar dhe zbuloi se “gjithçka është zhdukur”.

“Avokati im tha se duhet të bëj një raport në polici sepse gjërat janë vjedhur.” Kim tha në video, duke shtuar se ajo ishte e tronditur kur “argjendari, një zonjë, dërgoi [her] fotot në Instagram dhe tha: ‘I dua byzylykët tuaj. Unë jam shumë mirënjohës.”

Më tej ajo pretendoi se Kroy kishte futur në xhep 25,000 dollarë duke shitur disa sende nga pasuria e saj.

Kim Zolciak

Megjithatë, oficeri që u takua me Kim shpjegoi se për shkak të gjendjes së tyre martesore, policia nuk ishte në gjendje të ndërhynte në këtë moment. Ai theksoi se kur ata u martuan fillimisht, “e juaja bëhet e tij dhe e tij bëhet e juaja”.

“Derisa të finalizohet ai divorc, nuk ka asnjë krim teknik që po kryhet tani,” shtoi oficeri.

Kim Zolciak

Ndërkohë, çifti i ndarë po përballet me vështirësi të konsiderueshme financiare.

Kohët e fundit atyre iu desh të ulnin çmimin e rezidencës së tyre në Gjeorgji me 1 milion dollarë në përpjekje për ta shitur atë përpara se të binte në sekuestrim. Për më tepër, Kim dhe Kroy gjenden të përfshirë në një sërë procesesh gjyqësore.

Kim Zolciak

Ish-atleti profesionist aktualisht po përballet me veprime ligjore nga ish-avokati i tij i divorcit dhe një kompani makinash për shkak të faturave të papaguara. Për më tepër, ai dhe Kim janë urdhëruar të paguajnë 230,000 dollarë në një padi të veçantë që përfshin një bankë.

Kroy Biermann

Sa i përket ish-Bravolebrity, ajo aktualisht po përballet me një padi nga një kompani e kartave të kreditit për një shumë që kalon 150,000 dollarë dhe Target gjithashtu ka ndërmarrë veprime ligjore kundër saj për faturat e papaguara.

Në përpjekje për të adresuar sfidat e tyre financiare, Kim ka marrë guximin të shesë pasuritë personale të familjes së saj, duke përfshirë sendet që i përkasin Kroyonline në një përpjekje të dukshme për të lehtësuar një pjesë të borxhit të tyre.

Kroy Biermann

Kroy, nga ana tjetër, ka insistuar që ish-partnerja e tij të kontribuojë të paktën pesëdhjetë për qind të të ardhurave që ajo ka krijuar nga këto shitje. Dokumentet e gjykatës të marra nga Page Six në fillim të këtij muaji zbulojnë pretendimin e tij se artikujt e dizajnit kanë një vlerë kolektive prej “qindra mijëra dollarësh”.

Ai gjithashtu tha, “Është e paqartë se si [Kim] ka shfrytëzuar të ardhurat që ka marrë nga shitja e këtyre artikujve.”

Kim Zolciak

Për më tepër, Kroy i ka atribuar më parë vështirësitë financiare të përshkallëzuara të çiftit Kimduke pretenduar se ajo kishte një varësi nga bixhozi që çoi në humbje prej 1.5 milionë dollarësh gjatë martesës së tyre 12-vjeçare.

Faqja gjashtë ka bërë përpjekje për të kontaktuar Kroy për një përgjigje në lidhje me pamjet e fundit të kamerës së trupit, por ata nuk kanë mundur ta kontaktojnë atë për momentin. Në mënyrë të ngjashme, e Kim-it përfaqësuesi nuk ka qenë i aksesueshëm për koment.