Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak mburret në ditëlindjen e saj, pavarësisht se është “BROKE”!

Kim Zolciak mburret në ditëlindjen e saj, pavarësisht se është “BROKE”!

Kim Zolciak festoi herët ditëlindjen e saj me të bijën, Brielle Biermanndhe një mik, duke ndarë momente nga festimi në Instagram Stories të mërkurën.

Kim Zolciak

Amvise të vërteta të Atlantës alum, i cili do të mbushë 46 vjeç më 19 maj, postoi disa rrëshqitje nga një darkë në një restorant të nivelit të lartë. Mes thashethemeve për sekuestrimin e rezidencës së saj në Gjeorgji, Zolciak u shfaq me një fustan ngjyrë argjendi të errët të kombinuar me taka të zeza me rripa dhe stiloi flokët e saj bjonde poshtë, duke i bashkuar me një çantë bardh e zi me vija diagonale.

Kim Zolciak

Gjatë festës, Zolciak ka kapur selfie në pasqyrë, duke mbishkrimin e një prej postimeve, “Duke festuar ditëlindjen time pak herët” dhe duke shprehur mirënjohje për shoqen e saj, etiketuar si @brianbnyc“Faleminderit që më do dhe më llaston gjithmonë.”

Kjo dalje vjen në vazhdën e polemikave përreth Kim Zolciak's aktiviteti i mediave sociale. Më 23 prill, ajo shkaktoi konfuzion dhe reagime duke postuar një foto bardh e zi me burrin e saj të larguar. Kroy Biermann, shoqëruar me mbishkrimin “RIP” dhe një emoji me zemër të thyer, duke bërë që disa ndjekës të besojnë gabimisht se ai kishte ndërruar jetë. Më pas ajo sqaroi se postimi ishte metaforik, duke iu referuar përfundimit të martesës së tyre dhe jo të Biermann-it vdekje reale.

Kim Zolciak

“Historia ishte një nderim për shumë njerëz që kemi humbur vitin e kaluar. Dhe po, edhe marrëdhënia ime humbi, kështu që më dukej e përshtatshme.” Kim shpjegoi, duke iu drejtuar zhurmës dhe duke këshilluar ndjekësit e saj, “Njerëzit gjithashtu duhet të merren seriozisht. A mendoni vërtet nëse Kroy vdiq – edhe me të gjitha problemet që kemi pasur – instinkti im i parë do të ishte të shkoja në Instagram dhe të postoja #LinkInBio me foton e tij dhe #RIP të bashkangjitur?”

Kim Zolciak

Në një postim vijues më 25 prill, Kim ndau një foto tjetër me Kroy, duke shfrytëzuar rastin për të denoncuar thashethemet dhe gënjeshtrat, duke u shprehur se “Jam LODUR NGA TË GJITHA GENJESHTRAT E AKUZAT. ÇDO DITË është gjithmonë diçka e re. Jam lodhur nga kaq shumë BS që më hidhet në rrugën time. Pra, doni të dini 'çfarë vdiq?' Këtu është e vërteta.”

Mes këtyre zhvillimeve, e Kim-it vajza Ariana shkoi në TikTok për të shprehur reagimin e saj ndaj postimit mashtrues, duke pranuar se i shkaktoi asaj një “sulm të mallkuar në zemër” dhe e la atë me “siklet të dorës së dytë”.

Kim Zolciak

Kim ka qenë gjithashtu e angazhuar me ndjekësit e saj përmes dhuratave, së fundmi duke promovuar një shans për të fituar 1000 dollarë në Chanel ose para në dorë, pavarësisht nga shqyrtimi publik mbi situatën e saj financiare. Postimet e saj dhe komentet përkatëse pasqyrojnë shqetësimet e vazhdueshme për financat e saj, veçanërisht pas pretendimeve nga Kroy në një dosje gjyqësore se ajo kishte shpenzuar shumë për mallra luksoze dhe investime gjatë viteve të fundit.