Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak iu dha një zgjatje 90-ditore në betejën e mbylljes së rezidencës në Gjeorgji!

Kim Zolciak iu dha një zgjatje 90-ditore në betejën e mbylljes së rezidencës në Gjeorgji!

Mes betejës së tyre të vazhdueshme për divorc, Kim Zolciak dhe Kroy Biermann kanë arritur një marrëveshje në çështjen e sekuestros në lidhje me shtëpinë e tyre Alpharetta në Gjeorgji.

Kim Zolciak

Sipas dokumenteve të gjykatës, huadhënësi i bankës së çiftit, Truist, ka rënë dakord të ndalojë procedurat e sekuestrimit për 90 ditët e ardhshme. Kjo lejon Kim Zolciak dhe Kroy Biermann mundësinë për të tentuar të shesin pronën e tyre pa kërcënimin e rrezikshëm të sekuestrimit.

Kim Zolciak

Në prill, avokatët që përfaqësonin Truist kishin dhënë Kim Zolciak dhe Kroy deri më 3 maj për t'u rikthyer në gjykatë, duke i paralajmëruar ata për mundësinë që të përballen me sekuestrimin nëse nuk respektojnë.

Ish-çifti aktualisht ka shtëpinë e tyre të listuar për 4.5 milionë dollarë. Kjo pason një ulje të ndjeshme të çmimit të kërkuar, i cili nuk kishte arritur të tërheqë blerës që nga tetori.

Kroy Biermann

Fillimisht i listuar për 3.2 milionë dollarë në fillim të tetorit, çmimi i kërkuar pothuajse u dyfishua në 6 milionë dollarë menjëherë pas kësaj, sipas Zillow.

E vendosur në 1,78 hektarë, rezidenca e gjerë 15,700 metra katrorë ndodhet 25 milje në veri të Atlantës. Me shtatë dhoma gjumi dhe 11 banja, prona ofron pamje piktoreske të një liqeni dhe fushë golfi. Veçoritë shtesë përfshijnë një pishinë të nxehtë, një garazh me gjashtë makina, një bodrum vere në këmbë dhe një palestër të kompletuar me një zonë spa.

Kim Zolciak

Ish Amvise të vërteta të Atlantës ylli, 46 vjeç, ka ofruar pamje në shtëpinë e saj të pasur përmes Instagramit, duke shfaqur veçori si dhoma unike e arcades e fëmijëve, e cila mburret me murale të pikturuara me dorë dhe një qilim të veçantë me printime.

Përveç kësaj, ajo ndau pamjet e fushës private të basketbollit të pronës, ku djali i saj 11-vjeçar Kash u pa duke shijuar një lojë.

Kim Zolciak

Çifti i ndarë, të cilët ishin të martuar prej 12 vitesh, janë prindër të gjashtë fëmijëve. Krahas Kash, ata kanë binjakët Kaia Rose dhe Kane Ren, 10 vjeç, dhe djalin Kroy Jagger, 13 vjeç. e Kim-it dy vajza më të mëdha – Brielle27, dhe Ariana22 – u miratuan ligjërisht nga Kroy në vitin 2013.

Gati dy muaj pasi ish-profesionisti i NFL-së, në moshën 38-vjeçare, bëri zyrtarisht kërkesën për divorc Kim në gusht, çifti i larguar hodhi shtëpinë e tyre në treg.

Kim Zolciak

Në maj 2023, ylli i Bravo e përshkroi martesën e tyre si “të prishur në mënyrë të pakthyeshme pa asnjë shpresë pajtimi”. Në korrik, ata rishikuan shkurtimisht vendimin e tyre për t'u ndarë, duke u përpjekur të zgjidhin çështjet e tyre për hir të fëmijëve të tyre.

Pavarësisht ndarjes së tyre, ata ende jetonin së bashku në shtëpi.

Ne prill, Kim bëri bujë kur ajo thirri policinë Kroy, me pretendimin se i kishte vjedhur telefonin dhe ishte mbyllur në dhomën e saj. TMZ mori një telefonatë 911 dhe pamjet e kamerës së trupit të policisë që konfirmonin incidentin. Kim pretendoi se burri i saj i larguar kishte shkelur një urdhër gjykate të dhjetorit 2023 që detyronte që secili të banonte në zona të veçanta të shtëpisë.

Kim Zolciak

Rezidenca e tyre në Gjeorgji u përfshi në polemika shumë kohë përpara ndarjes së çiftit. Në shkurt 2023, prona u përball me mbyllje, siç tregohet nga një njoftim nga Qarku Fulton. Truist Bank synonte ta nxirrte në ankand pasi çifti dështoi për një kredi prej 1.65 milionë dollarësh që kishin siguruar në 2012.

Kim Zolciak

Kim pohoi se situata ishte thjesht një “keqkuptim” me bankën, një burim informoi PEOPLE në atë kohë.

“Ajo po u thotë të gjithëve se ky është një keqkuptim dhe po zgjidhet,” shpjegoi burimi, duke theksuar, “Ajo nuk po lëviz”.

Kim Zolciak

Megjithëse çështja u zgjidh përfundimisht përpara ankandit të planifikuar, një burim i brendshëm tha se vështirësitë financiare kishin kontribuar në prishjen e marrëdhënies së tyre.

“Nuk ka mashtrim nga asnjëra anë. Paratë kanë të bëjnë shumë me ndarjen, por kishte edhe faktorë të tjerë. Ai ka menaxhuar (familjen) për një kohë të gjatë, kështu që ai teknikisht kishte një punë. Ata nuk janë në marrëdhënie të mira tani,” zbuloi burimi.