Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak godet xhekpotin në kazino mes divorcit, kaosit financiar dhe mbylljes!

Kim Zolciak godet xhekpotin në kazino mes divorcit, kaosit financiar dhe mbylljes!

Në mes të trazirave personale dhe vështirësive financiare, Kim Zolciak gjeti një arsye për të festuar në kazino kohët e fundit.

Amvisat e vërteta të Atlantës alumi fitoi ar gjatë një vizite të fundit në një kazino, një pushim i mirëpritur duke pasur parasysh procedurat e vazhdueshme të divorcit të saj dhe raportoi probleme me paratë. Tifozët kanë mbetur të tmerruar, duke luftuar për t’u pajtuar Kim kumari në një kazino, duke pasur parasysh vështirësitë e rënda financiare, zakoni i saj famëkeq i lojërave të fatit thuhet se ka zhytur familjen e tyre.

Kim Zolciak

Më 11 shtator, Kim Zolciak ndau një Story në Instagram ku shfaq mikun e saj, Brian Brady. Në klipin argëtues, ajo e etiketoi atë dhe shkroi “Cha Cha Chibggggggg”, një gabim ngazëllyes i “cha-ching”, tingulli ikonik i lidhur me arkat, ndërsa Brian shfaqi disa kartëmonedha 100 dollarë në kamerë. Sfondi i historisë la të kuptohej një mjedis kazinoje me makineri të ndryshme lojrash të dallueshme, megjithëse jo qartë.

Kim Zolciak

e Kim-it veprimet e kuptueshme ngritën vetullat mes ndjekësve të saj. Zgjedhja jo vetëm për të vizituar një kazino, por edhe për të ndarë daljen në Instagram gjatë procedurave të saj të çrregullta të divorcit u pa si mjaft e guximshme. Duke pasur parasysh se gjatë ndarjes së tyre fillestare Kroy Biermann kishte akuzuar Kim për të luftuar një varësi nga kumari, ky postim i fundit mund t’i japë një peshë pretendimit të tij.

Kim Zolciak

Përballë titujve të trazuar të kohëve të fundit që përfshijnë vështirësitë e tyre financiare dhe shitjen e mundshme të shtëpisë së tyre familjare, shfaqja e fundit e Kim në kazino duket mjaft e parakohshme. Sipas burimeve, Kroy është përpjekur me zell të bindë Kim-in që të konsiderojë shitjen e shtëpisë së tyre për të lehtësuar stresin e tyre financiar. Pavarësisht këtyre shqetësimeve urgjente, Kim duket se po i shmanget diskutimeve serioze, duke shtuar një shtresë kompleksiteti në çështjet e tyre të vazhdueshme.

Kim Zolciak

Javën e kaluar, avokati i ish-yllit të NFL, Marlys A. Bergstrom, foli për situatën, duke konfirmuar se klienti i tij i ishte lutur alumit Bravo që të nënshkruante një marrëveshje të përbashkët pëlqimi për të nxjerrë shtëpinë në treg. Avokati deklaroi se shitja e pronës së tyre në Atlanta do t’u mundësonte atyre të pastronin borxhin e tyre.

Kim Zolciak

Tifozët e dinë këtë e Kim-it burri, Kroy Biermanne akuzoi atë se kishte një problem të rëndë të lojërave të fatit që e kishte lënë gjirin e madh “të shkatërruar financiarisht”. Kroy, 38, paraqiti kërkesë për të pasur Kim u vlerësua psikologjikisht ndërsa lufta e tyre e divorcit u ndez, duke pretenduar se problemi i saj i lojërave të fatit në internet e kishte lënë atë “të paaftë të kujdesej siç duhet për fëmijët”. Çifti ka katër fëmijë biologjikë, Kroy, 12, Kash, Binjakët 10 dhe 9 vjeç, Kaia dhe Kane. Ish-lojtari i NFL u adoptua e Kim-it dy femije, Brielle, 26, dhe motra e saj, Ariana, 21, pas martesës së çiftit, në 2011.

Kim Zolciak

Kroy pretendoi në dokumentet e gjykatës se ish-ylli i realitetit kishte shpenzuar “kohë të konsiderueshme dhe fonde bashkëshortore në lojëra të fatit dhe lojëra të tjera fati”.

“Gjithsej në martesë ishte rreth 1.5 milionë dollarë. Ajo e bën atë në internet në mënyrë të paligjshme,” pohoi ai në dokumentet e gjykatës. “Ndoshta ka vazhduar për pothuajse të gjithë martesën tonë dhe është përkeqësuar ndjeshëm.”

Kim Zolciak

Fillimisht, Mos u vononi çifti paraqiti kërkesë për divorc në maj 2023 dhe të dy kërkuan nga gjykata kujdestarinë kryesore të katër fëmijëve së bashku me mbështetjen e fëmijëve dhe bashkëshortit. Dyshja hoqi dorë nga peticionet e tyre dy muaj më vonë, atëherë Kroy rikrijuar në gusht pas një pajtimi të shkurtër. Ai gjithashtu kërkoi një seancë urgjente për të siguruar që shtëpia e çiftit prej 3 milionë dollarësh në Gjeorgji të dalë në treg sa më shpejt që të jetë e mundur.

“Nëse gjykata e urdhëron, atëherë gjykata mund ta zbatojë urdhrin. Ajo po merr kontrollin nga duart e palëve,” tha Bergstrom për Us në atë kohë. “Dhe kjo është pikërisht ajo që duhet bërë në këtë pikë.”

Kroy Biermann

Rezidenca është mbyllur disa herë në të kaluarën, më së fundi në shkurt, kur çifti dështoi për një hua prej 1.65 milionë dollarësh. Ankandi u anulua një muaj më vonë.