Kim Zolciak dhe Kroy Biermann u detyruan të ulin çmimin e pallatit

Klea

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann u detyruan të ulin çmimin e pallatit

Real Housewives of Atlanta alums Kim Zolciak dhe Kroy Biermann po kalojnë një divorc të çrregullt. Në fakt, duhet të jetë një nga ndarjet më të çrregullta në historinë e Bravo. Dhe rezidenca e tyre në Gjeorgji ka gjithashtu një rol kryesor në dramë. Çifti Don’t Be Tardy shtyu datën e sekuestros. Por tani ata duhet të gjejnë një blerës.

Kim dhe Kroy ulin sërish çmimin e rezidencës së tyre

Këta ish-zogj të dashuruar janë ende në gjendje të vështirë financiare. Kim madje i detyrohet avokatit të saj të divorcit disa para. Mes zjarrit të kazanit, ish-çifti ia dolën të shpëtonin pallatin e tyre nga sekuestrimi. Për tani.

Kroy dhe Kim i kërkuan Truist Bank që të vonojë mbylljen e pronës ndërsa ata përpiqen të gjejnë një blerës. Nëse rezidenca nuk shitet deri më 26 gusht 2024, banka do të rifillojë mbylljen.

Sipas Realtor.com, çmimi i shtëpisë, që ndodhet në Milton Georgia, është ulur sërish. Kjo nuk është asgjë e re pasi shtëpia ka pësuar disa ulje çmimesh. Në vjeshtë, prona u rendit për 6 milionë dollarë. Tani çmimi i rezidencës ka rënë me 300,000 dollarë. Pra, dikush mund ta blejë pronën me shtatë dhoma gjumi për 4.2 milionë dollarë.

Rezidenca është 15,694 metra katrorë. Tani për tani, çmimi është vetëm 268 dollarë për këmbë katrore, që duket si një vjedhje. Kjo përfaqëson 30% ulje nga çmimi fillestar i kërkuar.

Pra, çfarë do të marrë një blerës për 4.2 milionë dollarë? Shtëpia është në një liqen dhe përmban një dhomë të gjallë me një oxhak të madh, një dhomë studimi dhe një dhomë ngrënieje zyrtare. Dhe kuzhina ka pajisje Wold dhe Sub-Zero dhe një ishull të madh kur blerësi dëshiron të marrë kuzhinierin e tij.

Dhoma e gjumit kryesore ka një zonë ndenjjeje, oxhak dhe banjë ngjitur me një vaskë të njomur dhe koka të dyfishta. Kati i sipërm ofron një dhomë lojrash dhe katër dhoma gjumi me banjo en suite. Prona ka gjithashtu një bodrum vere, palestër, arcade, kinema dhe një pishinë në skaj të zhdukjes. Nxitoni, blerës të mundshëm. Ora po troket!

Real Housewives of Atlanta dhe Don’t Be Tardy po transmetohen të dyja në Peacock.