Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann shkojnë të gjithë për dhuratat e Krishtlindjeve për fëmijët e tyre mes vështirësive financiare!

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann shkojnë të gjithë për dhuratat e Krishtlindjeve për fëmijët e tyre mes vështirësive financiare!

Pavarësisht përballjes me sfida të mëdha financiare, Kim Zolciak dhe Kroy Biermann shkuan përtej kësaj Krishtlindjeje për të siguruar që fëmijët e tyre të kishin një festë të paharrueshme.

Kim Zolciak

Amvisat e vërteta të Atlantës Alum dhe ish-ylli i NFL bashkuan burimet e tyre për të garantuar që fëmijët e tyre të mos humbisnin gëzimin e dhuratave të Krishtlindjeve, zbuluan të brendshëm për TMZ.

Sipas gazetës, Kim Zolciak dhe Kroy Biermann lanë mënjanë “dramën e tyre të shtuar” për të festuar së bashku me familjen e tyre në Gjeorgji. Ky gjest ishte veçanërisht domethënës duke marrë parasysh sfondin e procedurave të tyre të divorcit në vazhdim, të cilat filluan në maj dhe që atëherë kanë qenë subjekt i magjepsjes publike.

Kim Zolciak

Specifikat e dhuratave për katër fëmijët e tyre të përbashkët – Kroy Jr. (KJ), 12, Kash, 11 dhe binjakët 10-vjeçarë Kaia dhe Kane – mbeten një mister. Derisa Kim duke mbajtur një profil të ulët në rrjetet sociale gjatë pushimeve, Biermann ndau një foto të gëzuar në Instagram me fëmijët e tyre. Fotoja familjare, duke kapur një moment së bashku përpara pemës së tyre të Krishtlindjes, erdhi me një mbishkrim nga babai krenar, “Gëzuar Krishtlindjet nga Biermann’s!!🎄 (-2 😢).” Ai iu referua Brielle, 26, dhe Ariana, 22, e Kim-it vajzat nga një lidhje e mëparshme, të cilat dukshëm mungonin në foto.

Kim Zolciak

Biermann, 38 vjeç, përmendi kohën e tij me vajzat e tij të adoptuara në kishë, duke u penduar që nuk kishte një foto për të ndarë. Në mbishkrimin e tij, plot dashuri dhe krenari, shkruhej: “Nuk mund të isha një baba më krenar për ty 2 dhe të vegjëlit! ❤️ Duhet të bëjmë më mirë në kujtimin për të kapur më shumë fotografi. 😂”

Ndërkohë Ariana ka ndarë momentet e saj festive në rrjetet sociale. Videot e postuara nga ajo treguan një mëngjes komod Krishtlindjesh, duke shpalosur dhuratat me të dashurin e saj, Hudson McLeroy, në apartamentin e tyre. Kjo Krishtlindje shënon një moment historik të rëndësishëm për Zolciak-Biermann familja, duke qenë e para që nga fillimi i Kim dhe të Kroit divorci.

Kim Zolciak

Vështirësitë në lidhjen e çiftit kanë qenë në qendër të vëmendjes, paralelisht me vështirësitë e tyre financiare. Në tetor, ata renditën rezidencën e tyre luksoze në Gjeorgji për 6 milionë dollarë, vetëm për të ulur çmimin me gjysmë milioni dollarë dy muaj më vonë. Vështirësitë e tyre financiare nuk mbarojnë këtu; ata janë përfshirë në beteja ligjore për faturat e papaguara.

Kim Zolciak

Dyshja është goditur me padi të shumta gjatë muajve të fundit, duke përfshirë një barrë masive tatimore nga IRS. Agjencia qeveritare e goditi çiftin me një kartëmonedhë 1,147,834.67 dollarësh pak para se të njoftonin ndarjen e tyre, në fillim të këtij viti. Kroy u godit më vonë me një padi për borxhin e grumbulluar në një kazino në Bahamas dhe një faturë të papaguar të lidhur me një qira makine. Kim është paditur gjithashtu nga Saks/Capital One për neglizhencë për të paguar 150 mijë dollarë borxh dhe tarifa të kartës së kreditit. Muajin e kaluar, ish-mamaja e “Mos u vono” u urdhërua të paguante 230 mijë dollarë pasi ajo dështoi në një linjë kredie për kapitalin e shtëpisë.

Kim Zolciak

Shtëpia e dyshes në Gjeorgji u detyrua të mbyllej në shkurt pasi ata dështuan për një kredi prej 1.6 milionë dollarësh që siguruan në vitin 2016. Ankandi i planifikuar u anulua një muaj më vonë. Më 11 tetor, pasuria u përball edhe një herë me mbyllje, me një ankand të caktuar nga Truist Bank për 7 nëntor.

Një gjykatë e qarkut Fulton më vonë i dha çiftit një zgjatje të datës së mbylljes së tyre, duke shtyrë ankandin e planifikuar deri në 11 janar.

Kim Zolciak

Në mes të këtyre kohërave të vështira, Kim ka vazhduar të ngutet. Ajo ka shitur në mënyrë aktive sende luksoze që i përkasin vetes, vajzës së saj Brielle, madje edhe burrit të saj të larguar.

Ajo shtoi disa nga artikujt e stilistëve të Kroy në shitjen e saj në internet mes krizës financiare të vazhdueshme të çiftit të huaj. Të Amvise të vërteta të Atlantës Alum shkoi në Story-n e saj në Instagram për të listuar disa prej tyre Kroy Biermann’s pronat, pasi ish-lojtari i NFL u përball me një barrë të paraqitur nga avokati i tij i divorcit, mbi faturat ligjore të papaguara.

Kim Zolciak

Megjithatë, këto Krishtlindje ishin për të lënë mënjanë problemet dhe për t’u fokusuar te familja.