Kim Zolciak

Klea

Kim Zolciak anashkalon paraqitjen në gjykatë për dosjen e divorcit të Kroy Biermann

Kim Zolciak anashkalon paraqitjen në gjykatë për dosjen e divorcit të Kroy Biermann

Kim Zolciak nuk u paraqit në gjykatë për të shkarkuar bashkëshortin e saj të larguar, Kroy Biermann’s paraqitjen e divorcit, por një burim i brendshëm më vonë pohoi se ajo kishte një justifikim të mirë.

Amvisat e vërteta të Atlantës alum nuk u paraqit përmes Zoom në gjykatë të mërkurën, sipas një raporti të Entertainment Tonight.

Kim Zolciak

Një burim foli për People rreth e Kim-it mos shfaqje, duke i shpjeguar mediumit-”Ajo po xhironte në Kolumbi dhe nuk mundi të arrinte në kohë për shkak të orarit të prodhimit. Ajo duhet të fitojë para sepse gjërat janë shumë të ngushta tani me paratë.”

Kim Zolciak aktualisht është në prodhim për Sezonin 2 të serialit të realitetit të ringjallur të MTV, “The Surreal Life”, në Kolumbi.

Kim Zolciak

Kroy’Avokati i tij, Marlys Bergstrom, thuhet se i kërkoi gjykatës të lejonte klientin e tij të shiste shtëpinë bashkëshortore të çiftit, pavarësisht e Kim-it mungesa. Kroy i konfirmoi gjykatësit se rezidenca e Alpharetta, Georgia do të izolohet më 7 nëntor.

Në fillim të këtij muaji, të Kroit avokati konfirmoi për Us Weekly se klienti i tij po lutej me “Amvise të vërteta të Atlantës” alum për të nënshkruar një marrëveshje të përbashkët pëlqimi për të hedhur në treg shtëpinë prej 3 milionë dollarësh. Bergstrom deklaroi se shitja e pasurisë së tyre familjare do t’u mundësonte atyre të pastronin borxhin e konsiderueshëm.

Kim Zolciak

Kroy paraqiti kërkesën për divorc nga ish-ylli i realitetit në maj, më pas u rikthye në gusht pas një pajtimi të shkurtër. Ai gjithashtu kërkoi një seancë urgjente për të përshpejtuar shitjen e shtëpisë së tyre.

“Nëse gjykata e urdhëron, atëherë gjykata mund ta zbatojë urdhrin. Ajo po merr kontrollin nga duart e palëve,” tha Bergstrom Neve në atë kohë. “Dhe kjo është pikërisht ajo që duhet bërë në këtë pikë.”

Kim Zolciak i tha TMZ të nesërmen se shitja e shtëpisë bashkëshortore ishte një vendim “i ndërsjellë”, duke pretenduar se ajo “i kishte thënë se çfarë të bënte”.

Kroy Biermann

Të hënën, Kim paraqiti një kërkesë për shkarkim të Kroit Kërkesa e dytë për divorc, duke cituar protestat e fundit seksuale si provë se pretendimi i tij se martesa e tyre ishte “shkëputur në mënyrë të pakthyeshme” ishte i rremë.

Kim deklaruan në dokumente se të dy ishin “angazhuar në marrëdhënie seksuale martesore në shumë raste që nga depozitimi i kërkesës për divorc”, dhe ata “së fundmi” u lidhën më 7 shtator.

Kroy Biermann

Mocioni thotë se të dyja palët duhet të “pohojnë edhe një herë se martesa është me të vërtetë e prishur në mënyrë të pakthyeshme” duke paraqitur një tjetër kërkesë për të çuar përpara divorcin.

Kim ndan katër fëmijë me ish-mbrojtësin e linjës së Atlanta Falcons, Kroy Jr., 11 vjeç, dhe Kash, 10 dhe binjakët 9 vjeçarë Kaia dhe Kane. Kroy miratuar e Kim-it vajzat e rritura, Brielle, 26, dhe Ariana, 21, pas martesës së çiftit, në 2011.

Kroy Biermann

Kim mori në Instagram Stories në fillim të këtij muaji për të ndarë se ajo mbeti me shpresë për të shpëtuar martesën e saj.

“Unë jetoj këtu dhe nuk shkoj askund!” ajo tha. “Kemi punuar për martesën tonë dhe kemi jetuar së bashku si burrë e grua. Gënjeshtrat e përditshme janë të tepërta.”