Kim Kardashian

Klea

Kim Kardashian rifillon punën për Balenciaga pas skandalit të fëmijës së tyre P*rn

Kim Kardashian rifillon punën për Balenciaga pas skandalit të fëmijës së tyre P*rn

Kim Kardashian është fotografuar nga koka te këmbët Balenciaga më pak se një vit pasi marka u kritikua për postimin e reklamave që shfaqnin vajza të reja duke pozuar me arinj me parzmore të stilit BDSM.

Kim Kardashian

Ylli i realitetit u shfaq në një xhirim mode për koleksionin e verës 2024 të Balenciaga të dielën. Pamja paraqiste fustanin e lagësht 3D të derdhur të markës, një fustan me shkëlqim, të zi me gjatësi mesatare, me bust korse dhe buzë asimetrike, dhe çizme të ngushta stileto të zeza. 42-vjeçarja mbante grim të tonifikuar natyral dhe flokët e saj ishin të lagur, të ndarë në mes dhe të stiluar me valë.

Kim Kardashian

Biznesmenja nuk mori pjesë në Javën e Modës në Paris të markës, pavarësisht se pozoi për lookbook-un e kompanisë kontroverse.

Megjithatë, e Kim-it Mami, Kris Jenner, partneri i saj, Corey Gamble, Paris Hilton, Charli XCX, Dylan Sprouse, Offset, Ashley Graham dhe emra të tjerë të profilit të lartë morën pjesë në shfaqjen e Balenciaga.

Kim Kardashian

Yllit të “Kardashians” iu dha një pamje paraprake e koleksionit ndërsa ndoqi sfilatën e modës së Victoria Beckham gjatë fundjavës, sipas një burimi të Page Six. Ajo vazhdoi të marrë pjesë në natën e kazinosë bamirëse VIP të Jay-Z në Atlantic City.

e Kim-it Partneriteti i parë zyrtar me markën që nga skandali i paraqitjes së nëntorit 2022 vjen pasi ylli i realitetit u pa duke veshur rrobat e tyre në prill, gjatë një udhëtimi në Paris. Avokatja e ardhshme, e cila po udhëtonte me vajzat, North, 10 dhe Chicago 5 vjeçe, tundi një pallto rozë prej gëzofi artificial dhe çizme të larta metalike, duke postuar foto të udhëtimit të vajzave në platforma të ndryshme të mediave sociale.

Kim Kardashian

Ikja evropiane shënoi herën e parë Kim ishte parë në sportin publik të markës që kur njoftoi se ajo po “rivlerësonte” marrëdhënien e tyre mes reagimit të ashpër publik.

Kim Kardashian

Kim postoi në Twitter në nëntor 2022-“Kam qenë i heshtur për ditët e fundit, jo sepse nuk kam qenë i neveritur dhe i indinjuar nga fushatat e fundit të Balenciaga-s, por sepse doja një mundësi për të folur me ekipin e tyre për të kuptuar vetë se si mund të kanë ndodhur.”

“Si nënë e katër fëmijëve, jam tronditur nga imazhet shqetësuese. Siguria e fëmijëve duhet të mbahet me respektin më të lartë dhe çdo përpjekje për të normalizuar abuzimin e fëmijëve të çfarëdo lloji nuk duhet të ketë vend në shoqërinë tonë.

Kim, i cili gjithashtu ndan djem, Saint, 7 dhe Psalm, 4, me ish, Kanye West, vazhdoi—“Unë e vlerësoj heqjen e fushatave nga Balenciaga dhe faljen. Duke folur me ta, besoj se ata e kuptojnë seriozitetin e çështjes dhe do të marrin masat e nevojshme që kjo të mos ndodhë më kurrë.”

Kim Kardashian

Ajo përfundoi – “Sa i përket të ardhmes sime me Balenciaga, unë aktualisht jam duke rivlerësuar marrëdhënien time me markën, duke e bazuar atë në gatishmërinë e tyre për të pranuar përgjegjësinë për diçka që nuk duhet të kishte ndodhur kurrë në fillim – dhe veprimet që pres të shoh. ata marrin për të mbrojtur fëmijët.”

Marka e modës fshiu fotot shqetësuese nga mediat sociale dhe kërkoi falje për “gabimet e rënda” që ndodhën gjatë ngjarjes së diskutueshme. fushatë krijuese.

Kim Kardashian

Kim thuhet se hodhi poshtë një mundësi fushate në 2023, pasi luajti në dy fushata dhe kaloi në pistën e Balenciaga-s në 2022.