Kiki Barth duhet të jetë një amvise me kohë të plotë në RHOM

Klea

Kiki Barth duhet të jetë një amvise me kohë të plotë në RHOM

Kiki Barth u prezantua si një “mik” i Amvise të vërteta të Majamit aktorët në Sezonin 4. Kur ajo nuk u pa gjatë atij ribashkimi të sezonit, shumë prej nesh ishin të zemëruar, duke menduar se ndoshta, nuk do ta shihnim më kurrë Kikin në ekranet tona. Fatmirësisht, Kiki u rikthye për sezonin 5 dhe 6. Jo fatmirësisht, Kiki mbetet ende në një rol më të vogël. Si Kiki, ashtu edhe bashkë-ylli i saj Guerdy Abraira janë duke ripërsëritur gruan nga Haiti në këtë ekskluzivitet në Miami, të cilin na pëlqen ta shohim. Megjithatë, ndryshe nga Guerdy, Kiki vazhdon të mohohet mojito e saj, dhe ne e urrejmë atë për të. Kiki duhet të jetë një amvise me kohë të plotë në RHOM. Ja pse.

Kiki sjell humor në RHOM

Yjet e mi të preferuar personal të Real Housewives duken gjithmonë të qeshur. Të shikosh këto zonja të rrinë duar dhe të mos luftojnë, vetëm për të shtuar më pas një koment të mprehtë, mirë, është më e mira. Kiki është ky person në kastin e RHOM.

Në sezonin 5, Alexia Nepola hodhi një “drekë avokate”. Këtu, Dr. Nicole Martin pyeti avokatin e punësuar të Alexia-s për paditë për shpifje dhe shpifje. Pyetja e saj ishte gati për të ndihmuar në mbylljen e kurthit të Larsa Pippen, pasi Larsa kishte përhapur thashetheme majtas e djathtas. Pasoi një luftë e madhe.

“Ohhh këto b*tches janë të çmendura. Nëse do të isha ky avokat, që do të hyja në këtë çmenduri, do të kisha qenë si një urdhër në gjykatën time. Nëse nuk e mbyll gojën, unë do t’i çoj të gjithë në burg. A mund ta bëjë ai këtë?” Kiki u tall në rrëfimet e saj, duke ia shtuar lehtë këtë skenë.

Së fundmi, vajza jonë Kiki solli lodrën e saj seksi në Palm Beach. Gjatë këtij udhëtimi, Lisa Hochstein krijoi një gjueti pastrues, për t’i ndihmuar vajzat të dilnin nga funkset e tyre të nxitura nga drama. Gjatë këtij aktiviteti, Nicole gjeti dildon portokalli të Kiki-t, duke u ankuar se ajo “e preku me duart e mia të zhveshura” në kamera. Pa turp, Kiki deklaroi me krenari se sigurisht që e kishte sjellë këtë, pasi nuk e di se në çfarë lloj humori mund të jetë.

Megjithatë nuk ishte e gjitha kjo. Më pas Kiki e solli dildon e saj në dhomën e rrëfimit, ku e përdori për të fshirë lotët e saj të rremë. “B*tches, nuk kam asgjë. Unë kam vetëm këtë, djema, dhe kjo nuk vjen as me para. Unë duhet të paguaj për këtë”, Kiki bëri shakandërsa ne vdiqëm duke qeshur.

Kiki është histerike. Ne kemi nevojë për më shumë nga prania e saj në RHOM.

Kiki thërret sjellje problematike në RHOM

Divorci i Lizës është i çrregullt. Ne mund ta kuptojmë rrjedhën e saj zemërthyerje shqetësimet financiare tani që ajo nuk është më e martuar me një kirurg plastik. Megjithatë, kasti i saj, përfshirë Kiki, i ka treguar Lisës shumë mbështetje. Prandaj, kur është koha e tyre për të ndarë gjërat e tyre, ata presin të shohin të njëjtin nivel miqësie të rikthyer.

E megjithatë, ndjeshmëria nga Lisa nuk gjendet askund. Dua të them, ne fjalë për fjalë sapo shikuam Kiki-n të hapej para kastit për fëmijërinë e saj të vështirë. Si përgjigje, Lisa, mikroagresionet e së cilës duket se janë në rritje kohët e fundit, tha me humor të madh: “Unë nuk mund ta rregulloj traumën tuaj të fëmijërisë. Unë nuk jam terapist!”

Kjo ishte çmenduri për ta dëgjuar si shikues, kështu që kur Kiki hyri në Lisa, ne në thelb e brohorisnim nga divani ynë. A shkoi Kiki shumë larg me duartrokitjet e saj të kthyera? Ne themi jo. Përgjigja e saj “Kjo është arsyeja pse unë thashë se jeni egoist, dhe ju e dini se çfarë po ndodh me Lenny Hochstein është karma, dhe kjo është ab*tch!” ishte në vend, pa marrë parasysh sa e ashpër tingëllon.

Në përgjithësi, Kiki nuk po sillet si ‘mik i’. Në vend të kësaj, Kiki po luan rolin e një punonjëseje me kohë të plotë, duke nxjerrë në pah sjelljet problematike siç e sheh të arsyeshme.

Kiki ndihmon për të lëvizur historitë së bashku

Rolet tipike të “mikut” zakonisht e shohin amvisen që nuk ndihmon shumë në tregimet e dhëna. Ata janë kryesisht vetëm atje, duke hedhur disa fjali gjatë rrugës. Por jo Kiki. Në vend të kësaj, ajo punon jashtë orarit, duke i bërë të gjithë “miqtë” e tjerë të duken si rekuizita të çalë në krahasim.

Këtë sezon, Alexia organizoi një festë të Nuevos Horizontes, në të cilën bashkëshorti i saj Todd Nepola nuk mori pjesë. Në skenën e mëposhtme, Kiki ka shkuar në palestër me Larsën dhe Aleksinë, ku biseda ka shkuar drejt mungesës së tij. Duke mbuluar burrin e saj, Alexia theksoi se gjithçka ishte mirë në shtëpinë e tyre, por Kiki kishte një bombë të vogël për të hedhur. Duke iu kthyer Alexia-s, Kiki zbuloi se Adriana de Moura kishte rrahur gojën rrugës për në festën e Alexia-s, duke e akuzuar Alexia-n se ishte një elitare dhe një gërmues ari.

Dhe pikërisht kështu, zbulimi i Kiki ndihmoi në rindezjen e grindjes mes Alexia dhe Adriana këtë sezon. Ne e duam një “mik të” që mund të lëvizë linjat e tregimeve. Vetëm imagjinoni se çfarë mund të sjellë Kiki, nëse ajo do të promovohej në një rol me kohë të plotë.

Çfarë tha Kiki për t’u bërë me kohë të plotë

Nuk jemi të vetmit që dëshirojmë të shohim më shumë nga Kiki. Në fakt, vetë Kiki ka folur për këtë temë. Pas xhirimit të sezonit 5, edhe pse përpara një episodi të vetëm në transmetimin e atij sezoni, Kiki foli për Today, i cili e pyeti nëse do të dëshironte të kalonte ndonjëherë në një pozicion me kohë të plotë. Paralajmërim spoiler: ajo po.

“Ky është i gjithë qëllimi në fund të ditës. Jam shumë rehat aty ku jam. Por vetëm Zoti e di nëse do të përmirësohem ndonjëherë në një amvise me kohë të plotë, sepse dua të them, pse jo? Një ditë do të jem shtëpiake. Unë do t’i rrëmbej mojito-n e dikujt tjetër”, tha Kiki me shaka.

E dëgjon, Bravo? Është koha për të bërë kastin më të mirë të Real Housewives ndonjëherë. Gjithçka që duhet të bëni është të dëgjoni Kiki-n, e cila dëshiron të promovohet në RHOM. Përfundohu, të lutem.