Këtu janë shfaqjet 90-ditore të të fejuarve që transmetohen në 2024

Klea

Këtu janë shfaqjet 90-ditore të të fejuarve që transmetohen në 2024

I fejuari 90 ditor nuk kishte mungesë të përmbajtjes në 2023, dhe nuk duket se 2024 do të jetë shumë më ndryshe. TLC së fundmi njoftoi orarin e tyre të transmetimit për fillimin e vitit 2024, siç raportohet nga Variety. 2024-ta tashmë po duket si një vit i mrekullueshëm për televizionin e realitetit, veçanërisht për shfaqjet 90 Day Fiancé. Këtu janë të gjitha spin-off-et e ekskluzivitetit që TLC ka shpallur për vitin e ardhshëm deri më tani!

90 Day: The Single Life (Sezoni 4) – 1 janar

Spin-offi i parë i të fejuarit 90 ditësh që do të rikthehet në 2024 nuk do të jetë tjetër veçse 90 Day: The Single Life Season 4. The Single Life do të kthehet pikërisht në kohën e duhur për vitin e ri, premierë të hënën më 1 janar. The Single Life përmban kast anëtarë, marrëdhëniet origjinale të të cilëve nuk funksionuan, ndërsa ata eksplorojnë edhe një herë botën e takimeve. Disa anëtarë të njohur të kastit kanë përfshirë Ed Brown, Danielle Mullins, Syngin Colchester, Tania Maduro dhe Tiffany Franco.

Jo shumë kohë pasi TLC zbuloi datën e premierës së Sezonit 4 të Single Life, u njoftua edhe një kast i plotë, përmes Entertainment Tonight. Natalie Mordovtseva dhe Veronica Rodriguez po kthehen për Sezonin 4 me shumë nga të njëjtat probleme me të cilat u përballën në sezonin 3. I rregullti i ekskluzivitetit (dhe më i miri i Veronica), Tim Malcolm, është rikthyer gjithashtu në lojën e takimeve këtë sezon. Pas ndarjes së saj të dhimbshme me ish-burrin, Pedro Jimeno, në The Family Chantel, Chantel Everett do të bëjë debutimin e saj Single Life në sezonin 4.

Anëtari i kastit të preferuar periferik të fansave, John Mendes (vëllai i yllit të sezonit 9 të 90 Day Fiancé, Patrick Mendes), do t’i bashkohet gjithashtu kastit të The Single Life. Të sapoardhurit e ekskluzivitetit, Debbie Aguero (90 Day Fiancé: The Other Way Season 4) dhe Tyray Mollett (90 Day Fiancé: Before the 90 Days Season 6) janë dy të fundit që kthehen në grupin e takimeve në sezonin 4

Sezoni 4 i Single Life sigurisht që do të shoqërohet me një sezon të ri të 90 Day Fiancé: Pillow Talk gjithashtu. Pillow Talk përmban anëtarë të kastit të mëparshëm që shikojnë dhe komentojnë sezonet e reja në kohë reale. Në mënyrë tipike, kasti për Pillow Talk rrotullohet çdo javë, por gjithmonë përfshin katër dyshe. Ndonjëherë ata janë çifte nga shfaqja, ndërsa çiftet e tjera përfshijnë familjen dhe miqtë e anëtarëve të kastit.

Ditarët 90 ditë (Sezoni 5) – 8 janar

Një javë pas The Single Life, Sezoni 5 i 90 Day Diaries do të shfaqet premierë të hënën, më 8 janar. 90 Day Diaries ndjek anëtarët e mëparshëm të kastit teksa regjistrojnë veten nga jeta e përditshme. Çdo sezon përmban përditësime të rëndësishme nga çiftet, megjithëse shumë nga momentet e serialit janë thjesht fragmente të jetës normale.

Sezoni 5 i 90 Day Diaries do të përfshijë 23 anëtarë të kastit, duke përfshirë 9 çifte. Disa çifte të shquara që do të shfaqen në sezonin 5 përfshijnë Jenny Slatten dhe Sumit Singh, Ariela Weinberg dhe Biniyam Shibre, dhe Ed dhe Liz Woods. Disa nga këngët single të sezonit do të përfshijnë Kim Menzies dhe Syngin.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? (Sezoni 8) – 17 mars

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? Sezoni 8 u shpall spin-off përfundimtar, i cili do të shfaqet premierë të dielën, më 17 mars. Happily Ever After? është një nga spin-off-et më të njohura 90-ditore. Ai ndjek çiftet që kthehen teksa lundrojnë në jetën pas martesës. Nuk ka mungesë të dramës në Happily Ever After?, gjë që e bën atë një nga shfaqjet më tërheqëse të ekskluzivitetit.

Ndërsa lista e aktorëve nuk është zbuluar ende, ka të ngjarë që disa çifte nga sezonet e mëparshme mund të kthehen. Jovi Dufren dhe Yara Zaya janë një çift i mundshëm që mund të kthehen, siç janë Bilal Hazziez dhe Shaeeda Sween. Është gjithashtu e mundshme që disa çifte nga spin-off-et e fundit, si Para 90 Days dhe The Other Way, mund të shfaqen.

Në modën tipike të 90 ditëve, lumturisht ndonjëherë? do të shfaqet premierë në fund të 90 Day Fiancé. Sezoni 10 i 90 Day Fiancé u shfaq premierë në tetor, kështu që ka kuptim që të përfundojë rreth mesit të marsit. Për fat të mirë për fansat e 90 Day Fiancé, shfaqja është në sezon gjatë gjithë vitit!

Cilat shfaqje të tjera 90 ditore mund të transmetohen në 2024?

TLC/YouTube

Ndërsa TLC ka lëshuar programin e tij vetëm në prill, fansat mund të sigurohen se pjesa tjetër e vitit do të jetë gjithashtu plot me përmbajtje 90-ditore. Në fund të fundit, TLC hoqi kaq shpejt sezonin 5 të The Other Way për një arsye, apo jo?

Nëse TLC ndjek orarin e tyre tradicional të transmetimit, sezoni 6 i The Other Way do të ketë premierë pas Happily Ever After? Sezoni 8. Kjo ka të ngjarë të jetë rreth shtatorit. Është gjithashtu e mundur që Sezoni 7 i Before The 90 Days mund të transmetohet në një moment të këtij viti, megjithëse zakonisht shfaqet premierë pas përfundimit të The Other Way. TLC na ka hedhur poshtë kohët e fundit, megjithatë, kështu që ne kurrë nuk e dimë saktësisht se çfarë të presim!