Këshillat më të mëdha për Kartën poshtë Deck

Klea

Këshillat më të mëdha për Kartën poshtë Deck

Për më shumë se një dekadë, Poshtë kuvertës Ekuipazhet janë larguar në jahtet e tyre përkatëse. Ndërsa disa nga këta anëtarë të ekuipazhit e bëjnë këtë sepse janë të pasionuar pas punëve të tyre, të tjerët në serial kanë qenë pak më të sinqertë. Këta anëtarë të ekuipazhit po punojnë shumë vetëm për një gjë – një zarf të madh bakshish në fund të çdo karte.

Në sezonin 1, bakshishi filloi mjaft i ulët. Gjatë episodit 8, jahtet Below Deck madje morën bakshishin më të ulët të ekskluzivitetit deri më sot. Pas largimit të një grupi jashtëzakonisht të lartë të mirëmbajtjes, ky zarf bakshish përmbante vetëm 5000 dollarë për t’u shpërndarë në të gjithë ekuipazhin.

Epo, David.

Fatmirësisht, (shumica e) këshillave janë përmirësuar shumë që nga debutimi i sezonit 1 të kësaj serie në 2013. Disa nga këto shuma madje i kanë lënë pa fjalë ekuipazhet në bord. Koha për të hequr pluhurin nga ato rezyme dhe për të kërkuar njoftime për casting, ndërsa lexoni pijet e përziera, ligjin detar dhe linjat e harkut.

Duke filluar nga lart, këto janë këshillat më të mëdha të marra nga të ftuarit e Charter-it të Below Deck deri më sot. Nëse na shihni tani duke u përpjekur të futemi në bord me të bardhët tanë të rremë nga Amazon, jo nuk e keni bërë.

40 mijë dollarë – Jake Clopton

Bakshishi më i madh në të gjithë ekskluzivitetin u pa në Sezonin 10 të Below Deck. Gjatë episodit 15 dhe 16, i ftuari kryesor i charter-it, Jake Clopton dhe miqtë e tij të ngjashëm me fratin, festuan fort, duke punuar në departamentet e brendshme dhe të jashtme sipas dëshirës së tyre (me gjasë të dëshiruar) të vdekur.

I ftuari i Charter Angel madje i çmendi të gjithë aq shumë sa kapiteni Lee Rosbach pasiguroi shtratin e tij lundrues (trap) nga jahti. Megjithëse Engjëlli i fjetur u largua vetëm për një kohë të shkurtër, varka ishte aq e qetë pa praninë e tij.

Për fat të mirë, përpjekjet e ekuipazhit dhanë rezultat. Pas largimit të Jake, ai dorëzoi zarfin më të rëndë të bakshishit deri më sot, i përbërë nga 40,000 dollarë.

35 mijë dollarë – Timothy Sykes

Timothy Sykes bëri që kapiteni Lee të thërriste “çfarë ad**khead” gjatë paraqitjes së tij të parë në sezonin 2. Këtu, ai dorëzoi një zarf të madh bakshish duke kërkuar 5 mijë dollarë mbrapa, pasi e dashura e tij 19-vjeçare nuk i bëri përshtypje. me aftësitë e shefit Ben Robinson (ajo preferonte nuggets, po, nuggets). Kur Timothy u kthye në sezonin 5, ai më shumë se sa e kompensoi gabimin e tij.

Në statutin e tij të kthimit, Timothy ishte pjesërisht kërkues dhe i bezdisshëm, pasi Wi-Fi ishte i paqartë (bruh, ju jeni në mes të NJË OCEAN). Pasi i befasoi mysafirët e tij me një përleshje shampanjë që përfshin byrekët me krem ​​pana, Timothy la një rrëmujë që ekuipazhi të pastronte.

Timothy la gjithashtu 35,000 dollarë, që është bakshishi i dytë më i lartë i ekskluzivitetit i parë deri tani. Faleminderit, reagimi i sezonit 2.

31 mijë dollarë – Gigi Fernandez

Ne kemi diskutuar tashmë se si Sezoni 10 i Below Deck na dha bakshishin më të mirë ndonjëherë, nëpërmjet Jake Clopton. Megjithatë, na dha një paraqitje edhe nga ish-profesionistja e tenisit, Gigi Fernandez. Gigi doli nga jahti me motor St. David me një nxirje dhe një buzëqeshje, pasi udhëtimi i saj i vetëm vajzës doli të ishte një sukses.

Karta e Gigi-t ishte një dhuratë për ditëlindje për një mik. Kjo mike e meritonte këtë dhuratë, pasi ishte dhuruesja e vezëve për binjakët e Gigi-t. Fatkeqësisht, miku tha se nuk ishte në gjendje të bënte udhëtimin për shkak të kufizimeve të COVID-19. Në vend të kësaj, Gigi solli me vete gjashtë nga miqtë e saj të tenisit.

Gigi solli gjithashtu një zarf me 31,000 dollarë, i cili aktualisht është bakshishi i tretë më i madh në ekskluzivitetin Below Deck. Ajo gjithashtu i dha ekuipazhit një kartë të qetë, e cila është një dhuratë në vetvete.

30 mijë dollarë – Bryan Guarnieri

Ashtu si Timothy Sykes më lart, raundi i parë i Bryan Guarnieri në Sezonin 8 të Below Deck solli telashe. Shefja Rachel Hargrove pothuajse u largua për shkak të kërkesave të tij të veçanta të fletëve të preferencave, por pranoi se e donte Bryan sapo ai ishte në bord. Megjithatë, kur Bryan u shfaq përsëri në sezonin 4 të Below Deck Sailing Yacht, lundrimi i tij mori zero reagime nga kasti i etur për të kënaqur.

I gjithë ekuipazhi i jahteve me vela “Below Deck” festoi plotësisht statutin e Bryan-it me temë LGBTQ+. Gary King dhe Chase Lemacks kërcenin me shpejtësi ndërsa mbanin fansa me ngjyrë ylberi, ndërsa shefja Ileisha Dell përgatiti ushqime me shumë pjata duke përdorur ngjyrat e ylberit. Puna e palodhur e këtij ekipi nuk kaloi pa u vënë re, ose pa kompensim.

Bryan doli nga Parsifal III duke deklaruar se ishte “karta më e mirë ndonjëherë”, ndërsa i dha ekuipazhit një zarf që përmbante 30,000 dollarë për bakshish. Kjo shumë është bakshishi i katërt më i lartë i ekskluzivitetit Below Deck. Ai gjithashtu fiton një vend si bakshishi më i lartë i parë për këtë seri të veçantë spin-off.