Kenya Moore

Klea

Kenia Moore SHIDON ‘toksike’ Bravo pas shkarkimit: ‘Ndërgjegjja ime është e pastër’

Kenia Moore SHIDON ‘toksike’ Bravo pas shkarkimit: ‘Ndërgjegjja ime është e pastër’

Kenia Moore hije Bravo pasi u shkarkua nga Amvisat e vërteta të Atlantësduke pretenduar në mënyrë sfiduese: “Ndërgjegjja ime është e pastër”, ndërsa hodhi poshtë mjedisin “toksik” që la pas.

Kenia Moore

Jeta vazhdon të shkëlqejë për Kenia Moore pas daljes së saj nga Amvisat e vërteta të Atlantës.

Kenia Moore

Të mërkurën, më 26 qershor, ish-fituesja dhe aktorja e Miss USA ndau fotot emocionuese të vajzës së saj 5-vjeçare, Brooklyn, teksa shijonin diellin, rërën dhe ujërat e kaltërta të Punta Cana-s në Republikën Domenikane.

Kandi Burruss

Në postimin e saj në Instagram, Moore53-vjeçe, iu drejtua largimit të saj nga sezoni 16 i serialit realitet Bravo, duke shprehur mirënjohjen për fansat e saj për mbështetjen e palëkundur. “Zemra ime është plot dhe ndërgjegjja ime është e pastër” Moore ka shkruar. “Jeta ime është e bekuar. Vajza ime dhe unë do të vazhdojmë të lulëzojmë në një mjedis jo toksik ku ndihemi të vlerësuar dhe më e rëndësishmja, të mbrojtur.”

Kenia Moore

Ajo shtoi, “Faleminderit Zot që na mbulove 🙏🏾”, dhe në Story-n e saj në Instagram, ajo shkroi: “Mund të përpiqesh të shkatërrosh një trashëgimi, por nuk do ta shkatërrosh kurrë një mbretëreshë”.

Moore’s Dalja u konfirmua të martën, më 25 qershor, në të njëjtën ditë që anëtarët e kastit të saj u njoftuan. Ky vendim pasoi pezullimin e saj të përkohshëm nga xhirimet pasi dyshohet se zbuloi fotografi të qarta të anëtarit të ri të kastit Brittany Eady gjatë një ngjarjeje në grup të enjten, 6 qershor.

Kenia Moore

Një burim i tha PEOPLE se veprimet e Moore ishin në shenjë hakmarrjeje ndaj Eady, i cili dyshohet se e kërcënoi Moore duke përdorur fjalën “armë”. Megjithatë, një burim i dytë afër prodhimit e kundërshtoi këtë, duke thënë: “Kenia nuk është kërcënuar ndonjëherë me armë, as nuk ka pasur ndonjëherë një armë të pranishme gjatë rrjedhës së prodhimit”.

Kenia Moore

Moore është shprehur e pafajshme në rrjetet sociale. Thashethemet dhe tregimi për mua duke treguar rastësisht nudo ose hakmarrje (pornografi) janë 1000% të pavërteta,” shkroi ajo në postimin e saj në Instagram të mërkurën, 26 qershor. “Kam prova dhe do ta ndaj së shpejti.”

“Kenia ishte e shqetësuar për sigurinë e saj, kjo është e vërteta,” tha një burim për PEOPLE. “Asnjëherë për asnjë sekondë Kenia nuk u ndje sikur po merrej seriozisht për frikën e saj. Eshte e padrejtë.”

Kenia Moore

Pavarësisht polemikave, Moore ka marrë mbështetje nga shumë në komunitetin Bravo, duke përfshirë aktoren e saj të RHOA, Porsha Williams. “Një pushim i bukur me princeshën tuaj është pikërisht ajo që duhet!!! ❤️❤️”, komentoi Williams, 43 vjeç në postimin e Moore.

Kenia Moore

“Gjëja më e rëndësishme në jetë është vajza juaj e çmuar”, shtoi Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll Teresa Giudicei cili u shfaq së bashku me Moore në daljen e parë të Real Housewives Ultimate Girls Trip.

Tifozët e Amvisat e vërteta të Atlantës mund të vazhdojë të transmetojë serialin në Peacock.