Kenia Moore ndalon së fajësuari veten për divorcin nga ish-Marc Daly nga 'Flamuri i Kuq'

Klea

Kenia Moore ndalon së fajësuari veten për divorcin nga ish-Marc Daly nga ‘Flamuri i Kuq’

Pas vitesh procesesh gjyqësore të çrregullta, Kenia Moore dhe Marc Daly’s divorci është finalizuar. Sipas veterinerit Real Housewives of Atlanta, ndihet mirë duke i dhënë vetes “lejen për të jetuar”.

“Nuk ia kam dhënë vetes kurrë më parë. I lejova vetes lirinë që thjesht të lëshohesha dhe të ecja nëpër jetë duke përqafuar plotësisht çdo pjesë të vetes time, “tha Kenia për People. “Kjo është ajo që dua të bëj duke ecur përpara sepse jam lodhur duke e mbajtur veten prapa. Ky ‘kapitull tjetër’, siç po e quaj unë, ka të bëjë me lulëzimin, largimin e vetes nga ato barrë dhe hyrjen në mua.”

Kenia nuk po mban më mbi supe barrën e divorcit të saj

Siç panë vëzhguesit në RHOA dhe The Real Housewives Ultimate Girls Trip, divorci i Kenias nga Marc nuk ishte aspak i lehtë. Por tani që ka mbaruar, ajo po heq dorë nga bagazhi emocional që erdhi prej saj.

“Për vite me radhë fajësova veten për divorcin tim. Në të njëjtën mënyrë e gjykova veten, ky ishte parazgjedhja ime”, tha ajo. “Por kohët e fundit, shikova përsëri mesazhet me tekst mes nesh, emailet, [and] dëgjova regjistrime zanore dhe më në fund më goditi: Nuk isha unë. Kështu që unë thashë: “Më falni, por nuk do t’ia bëj këtë vetes”.

Tani që ajo është në gjendje të reflektojë, pronarja e Kenya Moore Haircare tha se do t’i bënte gjërat ndryshe nëse i jepej mundësia. “E vetmja gjë që mund të them me mua është se sapo pashë flamurin e kuq, atëherë duhet të kisha dalë”, tha Kenia. “Më duhej të ndaloja së qeni kapiten Save-a-Ho. Disa shata nuk mund të shpëtohen!”

A po kthehet Kenia në RHOA?

Meqenëse divorci i saj është përfundimtar dhe ajo po luan në një film të ri Lifetime, Abducted Off the Street: The Carlesha Gaither Story, duket sikur ka një skenar në lojë për mbajtësin e vjetër të pjeshkës për Sezonin 16.

Mirëpo, pas disa muajsh casting, ende nuk ka një njoftim zyrtar nga Bravo se kush është brenda dhe kush është jashtë. Kenia vazhdon të lë të kuptohet për një deklaratë që vjen së shpejti, por fansat kanë mbetur në pritje për momentin.

Më e fundit nga thashethemet Housewives është se Porsha Williams do të kthehej në Bravo për sezonin e ardhshëm së bashku me Kenian, duke lënë Shereé Whitfield, Marlo Hampton, Drew Sidora dhe Sanya Richards-Ross të luftonin për kontrata pasi Kandi Burruss e njoftoi atë. nisja në tapetin e kuq të Grammy-t të dielën.

Së fundmi, Andy Cohen komentoi gjendjen e pjeshkës së Gjeorgjisë, duke shtuar se largimi i Kandi është një humbje e madhe, por kasti për sezonin e ardhshëm është “i shkëlqyer”.