Kenya Moore

Klea

Kenia Moore goditet me barrë tatimore mes skandalit të hakmarrjes P*rn!

Kenia Moore goditet me barrë tatimore mes skandalit të hakmarrjes P*rn!

Amvise të vërteta të Atlantës yll Kenia Moore thuhet se po përballet me borxhe të konsiderueshme tatimore që arrijnë në afro 15,000 dollarë, vetëm disa javë para pezullimit të saj të pacaktuar pas një incidenti të diskutueshëm gjatë xhirimeve.

Kenia Moore

Sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga RadarOnline.com, një “Fieri Facias” i depozituar më 14 mars tregonte se Kenia Moore i detyrohej 14,139,55 dollarë taksa, plus 562 dollarë shtesë, që arrin në 14,711,80 dollarë për vitin 2023.

Më parë, Kenia ishte përballur me një barrë tatimore nga IRS për vitin 2016, në të cilën ajo u akuzua se nuk kishte paguar 150,000 dollarë.

Kenia Moore

Kjo barrë u lirua përfundimisht, siç raportohet nga In Touch, i cili gjithashtu dha lajmin për dokumentin më të fundit të paraqitur nga Fulton County në Gjeorgji.

Bravolebrity është përfshirë në polemika të konsiderueshme kohët e fundit. Raportet u shfaqën gjatë hapjes madhështore të saj Kenya Moore Hair Spa, Kenia tronditi të pranishmit me imazhe eksplicite.

Kenia Moore

Ajo u akuzua për ekspozimin e posterave të serialit të sapoardhur Brittany E gatshme dyshohet se ka kryer seks oral. Burimet treguan se kamerat po rrotulloheshin në eventin e aktorëve kur Moore vendosi të zbulojë imazhet eksplicite. Eady nuk ishte i pranishëm në atë kohë.

Një burim i brendshëm i tha Page Six se ka më shumë në histori, duke pretenduar se fotot ishin “lehtësisht të arritshme” në internet. U pretendua gjithashtu se Eady u përpoq të frikësonte Kenia duke përdorur fjalën “armë” para ngjarjes, një pretendim E gatshme mohuar me forcë.

Kenia Moore

“Në asnjë moment nuk ka qenë Kenia është kërcënuar ndonjëherë me armë, as nuk ka pasur ndonjëherë armë gjatë rrjedhës së prodhimit,” pohoi më tej një burim prodhimi.

Fotograf Erick Robinson, i cili mori pjesë në ngjarjen tashmë famëkeqe, ndau reagimin e tij në një cicërimë të fshirë që atëherë, duke thënë: “Unë ende po përpiqem (të) rikuperoj veten. Nuk munda të bëja as një foto, goja ime ra në dysheme dhe jam i mahnitur pasi kjo ishte skena më vdekjeprurëse e filmuar ndonjëherë në ekskluzivitet.”

Kenia Moore

Kenianga ana tjetër, hodhi dyshime mbi raportimet me një deklaratë nëpërmjet Historitë në Instagram.

Ajo shkroi: “Mos besoni asnjë nga ato që dëgjoni dhe gjysmën e asaj që shihni. E vërteta del gjithmonë në dritë.”

Kenia MooreNë një postim të veçantë në Xmë parë Cicëroj, shtoi ajo, “Unë kurrë nuk do të përfshihesha në pornografi hakmarrëse, nuk kam shpërndarë kurrë imazhe private ose pamje të askujt, as nuk kam kërkuar imazhe në pronësi të të tjerëve për t’i përdorur për të kërcënuar ose shantazhuar. Unë kam qenë gjithmonë i justifikuar.”