Ramona Singer

Klea

Këngëtarja Ramona E INVIZUAR Ajo u pushua nga BravoCon për shkak të fyerjeve racore

Këngëtarja Ramona E INVIZUAR Ajo u pushua nga BravoCon për shkak të fyerjeve racore

Ramona Singer u fotografua duke parë një paparaczo të martën mbrëma, pas vendimit të Bravo për të shkëputur veteranin e TV realitetit nga eventi i fansave të kësaj fundjave, BravoCon. Këngëtarja mori sëpatën pasi ajo i dërgoi një gazetari të Page Six një mesazh me tekst që përmbante një fyerje të pjesshme racore.

Ramona Singer

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut Alumi u rrëmbye duke ecur në një ndërtesë zyre të martën mbrëma duke mbajtur një copë letre, por jo përpara se të hidhte një vështrim vdekjeprurës në një fotografi aty pranë.

Ramona Singer

66-vjeçarja, e cila kishte veshur pantallona të zeza, një xhaketë lëkure dhe çizme deri tek gjuri, u shfaq e egër teksa hynte në ndërtesë.

Ramona u shkëput nga formacioni BravoCon pasi u përpoq të hiqte dorë nga përdorimi i fjalës N, e cila u raportua për herë të parë në ekspozitën e fundit të Vanity Fair. Ish-ylli i Bravo u përpoq të shpjegonte veten përmes një mesazhi në Page Six, duke shkruar-“Dhe fjala që përdora ishte ‘NWord Not ng’.

Ramona Singer

Këngëtarja i tha mediumit se ajo do të dërgonte së bashku një “deklaratë të plotë” duke adresuar sjelljen e saj të supozuar raciste, por ende nuk e ka ndjekur. Ajo nuk e ka adresuar publikisht mesazhin apo vendimin e Bravos për ta hequr nga eventi.

RHONY yll, Luann de Lessepsbashkë-yll me çizme, Eboni K. Williams“Housewife” e parë e zezë RHONY, jashtë shtëpisë së saj gjatë një mbledhjeje të paraqitur në sezonin 13. Këngëtarja supozohet se reagoi ndaj dramës duke thënë – “Kjo është arsyeja pse ne nuk duhet të kemi njerëz me ngjyrë në shfaqje.” Ajo e mohoi akuzën në atë kohë, duke i thënë Page Six se deklarata ishte një “gënjeshtër e tmerrshme”.

“Është shumë zhgënjyese që edhe pasi emri im u pastrua, njerëzit ende duan të më shpifin,” tha ajo.

Ramona Singer

E kengetares Vërejtja e supozuar u rishikua në artikullin e Vanity Fair në fillim të kësaj jave, por revista shtoi se ajo gjithashtu supozohet se ka thënë: “Kjo do të shkatërrojë shfaqjen tonë”.

Këngëtarja e hodhi poshtë pretendimin për herë të dytë, duke komentuar—“Në fakt, unë mbështeta shtimin e anëtarëve të ndryshëm të kastit shumë më parë [sic] Eboni u shtua.”

Ramona Singer

Bravo shkarkoi të gjithë kastin, i cili përfshinte Singer, Williams, de Lesseps, Leah McSweeney, Dorinda Medley dhe Sonja Morgan, dhe anuloi ribashkimin mes polemikave dhe vlerësimeve të rrëzuara. Këngëtarja vazhdoi të luajë në dy sezone të Peacock’s “Udhëtimi për vajzat e fundit të shtëpiakeve të vërteta,” në dukje duke ruajtur një marrëdhënie pozitive me rrjetin. Sezoni i saj i parë u transmetua në fund të 2021 dhe i dyti, “RHONY Legacy”, pritet të shfaqet premierë në dhjetor.

E kengetares RHUGT cast shokë, de Lesseps, Morgan, Medley, Kelly Bensimon dhe Kristen Taekman tani do të promovojë sezonin e ardhshëm në eventin e kësaj fundjave pa veteranin Bravo.

Ramona Singer

Në tetor 2022Këngëtarja trajtoi marrëdhënien e kastit me Williams gjatë një paraqitje në Carlos King Realiteti me Mbretin podcast.

“Ajo që ndodhi ishte, nëse e shihni episodin e fundit, ne vërtet u bashkuam si një ekip, si një kastë, dhe unë vërtet do të doja që kjo të ndodhte më herët ku Eboni më në fund u lirua,” Këngëtarja tha në atë kohë.

Ajo shpjegoi se grupi ishte “rehat” me Eboni në përzierje deri në përfundimin e xhirimeve të sezonit 13, në fillim të vitit 2021. Megjithatë, festa e dashurisë doli të jetë jetëshkurtër.

Ramona Singer

“Ajo i pëlqen të shkruajë gjëra në shtyp dhe departamenti i PR nuk mund ta kontrollonte atë.” Këngëtarja i supozuar.

RHONY OG pretendoi se Eboni bëri akuza të pabaza dhe “dëmtuese” për burimet njerëzore të Bravo, duke pretenduar se ajo ishte “raciste”.

“Mund të më quani të pafiltruar, jo të sjellshëm, gjithmonë me nxitim. I harroj emrat e njerëzve, e dini. Po, unë jam të gjithë ata. Por një gjë nuk jam – nuk jam racist. Shtypi e mori atë dhe ata patën një ditë në terren, ” Këngëtarja shtuar.