Këngët më të mira dhe më të këqija të amvisave reale

Klea

Këngët më të mira dhe më të këqija të amvisave reale

Në 17 vitet e fundit që Amvise të vërteta ekskluziviteti ka qenë në televizion, fansat kanë parë disa yje të Bravo të provojnë dorën e tyre në një karrierë muzikore. Dhe ndërsa disa amvise futen në industrinë e muzikës u ndjenë si një përshtatje e natyrshme, të tjera hoqën këngët teke që na bënin të kruanim kokën.

Për nder të gazsjellësit nga amvisa-to-popstar, le t’i hedhim një vështrim disa prej këngëve më të mira (dhe më të këqija) të publikuara nga yjet e Real Housewives.

Luann de Lesseps – Chic C’est La Vie (Më i miri)

“Zonja dhe zotërinj, kjo është kontesha që flet. Kemi mbërritur!” Pas suksesit të këngës së saj debutuese “Money Can’t Buy You Class”, Luann de Lesseps publikoi “Chic C’est La Vie”, një këngë rreth vendosjes së avionëve, të qenit përrallor dhe që tregon se dini frëngjisht. Duaje atë!

Kënga është ikonë dhe mbetet një e preferuar në mesin e fansave të Real Housewives mbi një dekadë pas publikimit të saj fillestar. Midis përdorimit sporadik të frëngjishtes dhe tundjes me kokë për shfaqjen dhe anëtarët e tjerë të kastit të RHONY, kënga ndihet e vetëdijshme dhe e zhytur në shaka. Në përgjithësi, kjo i përket Sallës së Famës së Muzikës Real Housewives.

Ashley Darby – Kafe dhe dashuri (më e keqja)

Ne e duam Ashley Darby, por nuk na pëlqen kënga e saj e vitit 2018 “Coffee & Love” me Cazanova. Kjo këngë është e ashpër. Midis akordimit automatik dhe teksteve të përsëritura, nuk është thjesht një zhurmë. Gjithashtu, videoklipi hapet me fotot e Michael Darby. Kërce frikë!

Candiace Dillard Bassett – Drive Back (Më e mira)

Kjo këngë është e mahnitshme. Asnjë shënim. Candiace Dillard Bassett është një grua me shumë talente dhe kur bëhet fjalë për karrierën e saj muzikore, ajo është padyshim një për t’u parë. Kënga e saj “Drive Back” është tërheqëse, argëtuese dhe Candiace e vret seriozisht atë në vokal. Gjithashtu, zonjat Real Housewives of Potomac bëjnë një paraqitje në videon muzikore, kështu që në përgjithësi, është thjesht e përsosur nga fillimi në fund.

Gretchen Rossi – Koha është tani (më e keqja)

Gretchen Rossi ia kushtoi këngën e saj të vitit 2013 “The Time Is Now” të dashurit të saj Slade Smiley. Ylli i Real Housewives of Orange County performoi këngën për të dashurin e saj në sezonin 8 përpara se t’i kërkonte dorën për martesë. Kënga është goxha pa shkëlqim dhe nuk ka shumë për të shkruar. Megjithatë, ndonjëherë e gjej veten duke e kënduar në dush.

Kim Zolciak-Biermann – Google Me (më e mira)

“Më hulumto, do të më gjesh. Klikoni butonat e tyre dhe më Google.” Kënga e Kim Zolciak “Google Me” duhet të jetë një nga këngët më të paharrueshme të Real Housewives. Është tërheqëse, absolutisht qesharake dhe kaq argëtuese për t’u dëgjuar.

Simon van Kempen – Unë jam i vërtetë (më i keqi)

Ylli i RHONY, Simon van Kempen është i vetmi bashkëshort i amvise që ka zënë një vend në këtë listë, por për fat të keq, kënga e tij “I Am Real” bie në kategorinë “më të keqe”. Dëgjo, kënga është ikonike, por nuk do ta quaja… e mirë.

Erika Jayne – XXPEN$IVE” (Më e mira)

Jam i sigurt se nuk jeni të befasuar kur shihni këngën hit të Erika Jayne “XXPEN$IVE” në këtë listë. Këngëtarja ka lëshuar shumë trofe gjatë karrierës së saj, por ne mendojmë se kjo e merr tortën.

Kënga padyshim ndihet paksa e errët pas gjithçkaje që ka dalë në dritë për ish-bashkëshortin e Erikës, Tom Girardi, dhe gjithçka që ai bëri për të arritur stilin e tyre të jetesës “XXPEN$IVE”. Por më vete, është një këngë e mrekullueshme. Sigurisht që po e vendosim në radhë në listën e luajtjes para lojës.

Melissa Gorga – Rockstar (Më e keqja)

Kënga e Melissa Gorga “Rockstar” mund të zbehet në krahasim me këngëtarët e tjerë të Real Housewives, por ne nuk e urrejmë plotësisht atë. A është mirë? Me siguri jo. A është kënaqësi të dëgjosh? Po!

Luann de Lesseps – Paraja nuk mund të të blejë në klasë (më e mira)

Nuk mund të mos përfshinim hitin debutues të Luann-it “Money Can’t Buy You Class”. Kënga është thjesht një kryevepër dhe ajo duhet të ketë një Grammy. Çështja e mbyllur.

Përmendja e nderuar: Kim Zolciak-Biermann – Tardy for the Party (Më e mira)

Përmendja e nderuar: Melissa Gorga – Në ekran (më e keqja)