Ken Jennings

Klea

Ken Jennings më në fund flet për “Rrezikun” tronditës të Mayim Bialik! Dilni

Ken Jennings më në fund flet për “Rrezikun” tronditës të Mayim Bialik! Dilni

Ken Jennings ka thyer heshtjen për vendimin për shkarkim Mayim Bialik nga “Rreziku!” Ish-konkurrentja dhe prezantuesja aktuale iu drejtua ndryshimit në një intervistë me “Hollywood Reporter” të botuar të martën.

“Më nxorri jashtë vëmendjes, sepse më pëlqente të punoja me timin Mayim dhe do të më mungojë ajo,” tha ai për gazetën e ish-bashkëpritësit të tij.

Ken Jennings

Jennings shtoi se ai “nuk mund t’i flasë procesit të saj vendimmarrës” ose ndonjë nga “opinionet” e saj rreth lëvizjes.

Prezantuesi sqaroi se ai ishte “i kënaqur” për të hyrë në një rol me kohë të plotë më pas Bialik u lirua në fillim të këtij muaji. Ajo kishte qenë bashkë-prezantuese e serialit me Jennings që nga viti i kaluar.

“Në fundin tim, unë jam thjesht një fans i ‘Jeopardy’! dhe unë jam gjithmonë i kënaqur të pres kur më thërrasin. Thjesht ndihem jashtëzakonisht me fat që jam konsideruar edhe për këtë punë si jotransmetues”, tha ai.

Ken Jennings

Jennings48 vjeç, bëri debutimin e tij si konkurrent në shfaqjen e kuizit të përbashkët në vitin 2004. Ai fitoi 74 ndeshje radhazi, duke vendosur një rekord për serinë më të gjatë të fitoreve të shfaqjes.

“Është diçka e çuditshme të përpiqesh të kthesh një ish-konkurrent si mikpritës, dhe padyshim që kam mësuar ndërsa shkoj. Por më pëlqeu të rritesha me ‘Rrezik!’ ku Aleks [Trebek] ishte drejtuesi i atij emisioni për gati 38 vjet, dhe njerëzit thjesht ndjeheshin sikur ai ishte pjesë e familjes së tyre dhe është e pamundur t’i mbushësh ato këpucë”, tha ai për mag.

Ken Jennings

Jennings deklaroi se ai shpresonte të përputhej me Trebekun dhe të priste shfaqjen popullore për “37 vite të tjera”.

Bialik shkoi në Instagram më 15 dhjetor për të ndarë se ajo nuk do të kthehej në shfaqje si Jennings’ bashkëpritës.

Aktorja shkroi: “Ndërsa fillon pushimi i festave në Hollywood, unë kam një ‘rrezik!” Lajme. Sony më ka informuar se nuk do të presë më versionin e përbashkët të ‘Jeopardy!’”

Mayim Bialik

Bialik shtoi se ajo ishte “thellësisht mirënjohëse për mundësinë” dhe “e nderuar” për t’u nominuar për një Emmy Primetime.

Ajo përfundoi: “Për të gjithë ju që më keni mbështetur gjatë këtij udhëtimi të jashtëzakonshëm dhe për fansat, garuesit, shkrimtarët, stafin dhe ekipin e shfaqjes së kuizit të preferuar të Amerikës, faleminderit.”

Trebek vdiq nga kanceri i pankreasit në nëntor 2020, duke e lënë vendin e pritjes për t’u rrëmbyer. Robin Roberts dhe Katie Couric u futën si nikoqire zëvendësuese përpara se emisioni të njoftonte se producenti i tij ekzekutiv, Mike Richards, do të merrte drejtimin.

Mayim Bialik

Richards u largua nga koncerti pritës disa javë më vonë pasi disa komente të diskutueshme të së kaluarës u bënë tituj. Seriali u emërua më vonë Jennings dhe Bialik si bashkëpritës të përhershëm.