Kemi pyetje në lidhje me rregullat e Vanderpump Sezoni 11

Klea

Kemi pyetje në lidhje me rregullat e Vanderpump Sezoni 11

Sezoni 11 i Rregullat e Vanderpompës do të shfaqet premierë në Bravo në janar 2024. Tifozët kanë pritur me frymë të lodhur sezonin e ri, i cili do të ndjekë kastin teksa rikuperohen nga pasojat e Scandoval. Tom Sandoval dhe Ariana Madix u rikthyen në shfaqje pas skandalit, por Rachel Leviss vendosi të qëndrojë në SUR dhe të marrë një pushim nga televizioni i realitetit.

Kemi kaq shumë pyetje në lidhje me sezonin 11. Interneti është përmbytur me lajme për kastin e VPR në muajt pas sezonit 10, dhe ne shpresojmë të marrim disa përgjigje në sezonin e ri. Ja gjithçka që duam të dimë për sezonin e ardhshëm.

A do të shpengohet Sandoval?

(Foto nga: Chelsea Guglielmino/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Sandoval u konsiderua armiku numër një publik pasi lajmet për lidhjen e tij me Rachel u publikuan në mars 2023, por sipas disa anëtarëve të kastit të VPR, ylli i grupit të kopertinës mund të marrë një hark shpengimi në sezonin 11. Nuk mund të mos pyesim veten nëse sezoni 11 do të ndryshojë mendjen e tifozëve për Sandoval.

Në nëntor, Ariana iu përgjigj një komenti në Instagram që thoshte: “Shënoni fjalët e mia, të gjithë do ta urrejnë Arianën këtë sezon dhe do të krijojnë një vend të butë për Tomin”. Ariana u përgjigj: “Sigurisht që nuk do të habitej nëse audienca do të lëvizte në atë mënyrë.”

Në BravoCon, Lala Kent parashikoi se fansat do të ndiheshin të “shqyer” për ndjenjat e tyre për Sandoval pasi të shikonin sezonin e ardhshëm. “Nuk mund t’ju jap shumë… Mendoj se do të jetë interesante,” tha ajo në një event BravoCon më 4 nëntor. “Të gjithë do të jeni të grisur. Po, ju thashë të gjithëve të çmendeni me Tom Sandoval, dhe tani po ju them që të shkëputeni.”

Nuk do të habiteshim nëse tifozët zbuten drejt Sandovalit. Trailer-i dukej brutal dhe ne nuk mund të mos ndjenim pak simpati për yllin e rënë të Bravo.

Në trailer, James Kennedy shihet duke tërhequr një vijë të mirëfilltë në rërë për të ndarë Sandoval nga pjesa tjetër e grupit. “Mos e kaloni linjën,” bërtiti James ndërsa Sandoval qëndronte i izoluar nga grupi.

Ne pamë gjithashtu Lisa Vanderpump të shprehte ndjeshmëri për situatën e Sandoval në trailer. “Ai humbi mikun e tij më të mirë, biznesi i tij është në përrua, gjithçka ka shkuar keq në jetën e tij,” tha ajo.

Është e vërtetë që afera shkatërroi shumë aspekte të jetës së Sandoval. Fansat lanë komente me një yll për bizneset e tij, ai humbi miqtë dhe mbështetësit dhe iu desh të përballej me shtypin negativ të pafund. Përveç kësaj, aleatja e tij e vetme, Rasheli, u largua nga shfaqja. Veprimet kanë pasoja, sigurisht, por ndoshta sezoni i ri do të na bëjë ta shikojmë Sandovalin në një mënyrë krejtësisht të re.

A do të bëhet Ariana e keqja?

(Foto nga Bryan Steffy/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ariana ishte princesha e popullit këtë vit. Ajo ishte kudo dhe të gjithë dukej se e donin. Nuk kishte asnjë dyshim nëse ajo “fitoi” ndarjen.

Prova ishte në puding. Nga marrëveshjet e markave deri te vrasja e saj në Dancing With the Stars, dukej sikur mbretërimi i Arianës nuk do të përfundonte kurrë. Ndërsa ne do të donim që Ariana të mbetej një hero, traileri ngacmues na ka shqetësuar. Si do të ndikojë Vanderpump Rules Sezoni 11 në reputacionin e Arianës? Ne mendojmë se publiku mund të kthehet kundër saj.

Si u rilidhën Schwartz dhe Sandoval?

(Foto nga: Monica Schipper/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Tom Schwartz mbeti në krah të mikut të tij në ribashkimin e sezonit 10, por pasi ribashkimi u transmetua, Schwartz zbuloi se po distancohej nga Sandoval.

Schwartz u shfaq në episodin e 7 qershorit të podkastit të Jax Taylor dhe Brittany Cartwright, When Reality Hits, ku ai foli për aferën dhe marrëdhënien e tij me Sandoval.

“Kjo ishte gjëja e fundit që i thashë, para se të largoheshim nga ribashkimi. Unë i thashë, ‘Shoku, pas të gjitha përpjekjeve që më bëre mua dhe të gjithë të tjerëve rreth teje’, thashë, ‘Më mirë të martohesh me këtë vajzë’,” i tha ai Jax-it dhe Brittany-t. “Ai bëri një rrëmujë të madhe,” vazhdoi Schwartz. “Dhe më pas, e dini, ai na la që të pastronim në biznese. Dhe është e vështirë për mua të mos jem i inatosur me të.”

Gjatë episodit, Schwartz zbuloi se nuk po fliste me Sandoval në këtë moment. Megjithatë, të dy duket se janë në kushte më të mira tani. Schwartz së fundmi u shfaq në podcast-in e ri të Sandoval, Everybody Loves Tom. Por sipas Sandoval, marrëdhënia është ende një punë në zhvillim e sipër.

“Ndjehem sikur është bërë padyshim më mirë,” tha ai gjatë një interviste në BravoCon. “Natyrisht, ne kaluam periudha të vështira për shkakun tim, dhe ai u përball me shumë negativitete të mbetura, dhe unë vërtet e vlerësoj [him] duke qëndruar pranë.”

Po pyesim veten sesi të dy e riparuan miqësinë e tyre. Si kaluan ata nga të mos flisnin plotësisht në regjistrimin e një episodi të podcast-it së bashku? Na duhen të gjitha detajet në sezonin 11.

A do të flasin për Rakelën?

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Rachel shkaktoi të gjitha llojet e dramës dhe më pas u zhyt në një me natyrën, sipas Instagramit të saj. Sinqerisht, mirë për të. Ndërsa mbretëresha e bukurisë do të mungojë në sezonin e 11-të, mendojmë se emri i saj do të jetë ende temë bisede. Po pyesim veten se sa do të flasë kasti për të tani që nuk është më në emision.