Sierra Gates

Klea

Këmba e yllit të 'LHHATL' Sierra Gates u paralizua pasi bëri një tatuazh gjigant në këmbë!! (Foto shqetësuese)

Këmba e yllit të 'LHHATL' Sierra Gates u paralizua pasi bëri një tatuazh gjigant në këmbë!! (Foto shqetësuese)

Dashuria dhe Hip Hop: Atlanta yll, Sierra Gates, u ul në spital pasi ajo u lyer me një mëngë të re tatuazhi që shtrihej nga stomaku deri te viçi.

Ylli i realitetit shkoi në Instagram për të ndarë se ajo përfundoi në spital pasi efektet e kremit mpirës u zbehën.

Sierra Gates

Portat përdori një produkt të quajtur Monster Numb, i cili në mënyrë efektive e largoi plotësisht dhimbjen – derisa të kalonte. Sipërmarrësi, i cili po tregton produktin mpirë, nga ndjenja e hiçit u godit me dhimbje dërrmuese.

Portat u tha fansave dhe ndjekësve – “Kam bërë të gjithë këmbën time, por truri im i tha trupit tim se ishte shumë traumë pasi mpirja u zhduk”.

Sierra Gates

Ajo shpjegoi në një postim të veçantë se u shtrua në spital mes dhimbjeve të forta.

Portat tha — “Unë ju dua shumë djema dhe dua t'ju them përsëri, nëse do të bëni tatuazhe 'Monster Numb', mos u bëni të çmendur si unë. Sepse kur të mpihet, do të kesh dhimbje të çmendur dhe kur ta bësh, do të mpihesh aq sa nuk do të ndjesh asgjë. Asgjë. Por nëse jeni një person që mund të përballojë dhimbjen, unë do të thoja që ta merrni akoma atë… por thjesht kini parasysh se kur kremi mpirës të mbarojë, do të filloni ta ndjeni atë – po.”

Sierra Gates

Portat u kërkoi ndjekësve të saj për lutje dhe tha se mund t'i duhej të qëndronte në spital deri në një javë. Ajo shtoi se nuk kishte mundur të ecte për tre ditë.

“Nuk mund të ecja në këmbë për 3 ditët e fundit, shkova në spital, mendova se ishte e ëmbël”, ka shkruar ajo. “Mbrëmë kur shkova në spital më dhanë ilaçe kundër dhimbjeve, por kur u kthyen rezultatet e testit dhe ilaçet u mbaruan dhe unë nuk mund të ecja fare.”

Shtypni luajtjen më poshtë.

Portat u shfaq optimist mes kalvarit të dhimbshëm, duke shkruar – “Unë jam një ushtar i vërtetë dhe do të kthehem më mirë se kurrë.”

Ajo shtoi se tani e tutje do të bënte vetëm “tatuazhe më të vogla! Ose ndoshta asnjë.”

Sierra Gates

Ajo gjithashtu postoi një video të saj duke u përpjekur të lëvizte me një shëtitës së bashku me një profesionist mjekësor, në Historitë e saj në Instagram.

Disa kritikë bënë shaka në seksionin e komenteve se Gates' eksperienca nuk ishte strategjia më e mprehtë e marketingut për shitjen e kremit mpirës. Të tjerë vunë re se kërkimi i lutjes pas një vendimi impulsiv biznesi nuk ishte pamja më e mirë.

Sierra Gates

Gates' Përditësimi i fundit konfirmoi se ajo ende nuk ishte në këmbët e saj.

“Hej gjithë ditën e tretë dhe ende nuk mund të eci me këmbën time”, shkroi ajo në një Instagram Story. “Nuk ndihem aspak mirë.”