Kelly Clarkson

Klea

Kelly Clarkson pretendon humbje masive në peshë për shkak të dietës dhe stërvitjes, jo Ozempic!

Kelly Clarkson pretendon humbje masive në peshë për shkak të dietës dhe stërvitjes, jo Ozempic!

Kelly Clarkson po trajton humbjen e saj në peshë mes spekulimeve të shumta se ajo u hodh në trendin e Hollivudit të përdorimit të Ozempic për të hequr kilogramët.

Kelly Clarkson

Ylli i popit vlerësoi dietën dhe stërvitjen për humbjen e saj mahnitëse në peshë në një intervistë të re me People.

“Kam rënë në peshë sepse kam dëgjuar mjekun tim – disa vite nuk e kam dëgjuar”, tha këngëtarja për revistën.

Kelly Clarkson

41-vjeçari shtoi: “Unë ha një përzierje të shëndetshme. Kam rënë në peshë sepse kam dëgjuar mjekun tim – disa vjet nuk e kam dëgjuar. Dhe në 90% të rasteve unë jam vërtet i mirë në këtë sepse një dietë proteinike është gjithsesi e mirë për mua. Unë jam një vajzë Teksas, kështu që më pëlqen mishi – më falni, vegjetarianë në botë!”

Kelly Clarkson

Kelly, i cili ndan dy fëmijë, vajzën, River Rose, 9 vjeç dhe djalin 7 vjeç, Remington, me ish-burrin Brandon Blackstock, vuri në dukje se shpërngulja e saj në qytetin e Nju Jorkut e kishte nxitur udhëtimin e saj për humbje peshe. Artistja e regjistrimit e zhvendosi emisionin e saj në Manhattan, vitin e kaluar.

“Të ecësh në qytet është një stërvitje mjaft e mirë,” tha ajo.

“Isha shumë i pakënaqur në LA dhe kisha qenë për disa vite. Unë kisha nevojë për një fillim të ri, “tha ajo.

Kelly Clarkson

“The Voice” alum’s Komentet vijnë mes shumë zhurmave në internet duke pretenduar se suksesi i saj ka të ngjarë për shkak të ilaçit të diskutueshëm të diabetit, Ozempic. Muhabeti filloi në nëntor, pasi ajo tregoi figurën e saj të dobët në një imazh të saj duke ngrënë akullore.

Kelly Clarkson

Një fans shkroi: “Fansat e saj meritojnë të dinë të vërtetën e humbjes së saj në peshë.”

Një tjetër pohoi – “Nuk ka mundësi që ajo humbi kaq shumë peshë kaq shpejt. Ilaçe.”

Kelly Clarkson

Një i tretë ra dakord, duke shkruar – “Ajo duket e mrekullueshme, por duket sikur humbi shumë peshë brenda dy javësh!”

Kelly mohoi thashethemet dhe vlerësoi “Dietën e Paradoksit të Bimëve” të Dr. Steven R. Gundry për fizikun e saj të reduktuar.

“Unë ende mburrem. Një natë tjetër pata një kos të ngrirë me vajzën time dhe ishte magjike”, ka treguar këngëtarja e “Since U Been Gone”.

Kelly Clarkson

Kelly’s chat show u nominua kohët e fundit për një Critics Choice Award për Talk Show më të mirë.

“Unë po kaloja disa vite vërtet të vështira, dhe madje në sezonin e parë ishte e vështirë pas dyerve të mbyllura,” tha ajo. “Thjesht për të qenë në gjendje të hyj në sezonin 5 duke u ndjerë mirë dhe duke ditur që fëmijët e mi ndihen mirë—dhe pluhuri është ulur. Sezoni 5 është sezoni im i parë që shijoj çdo minutë të tij.”

Kelly Clarkson

Në vitin 2017, Kelly u hap për luftën me depresionin pasi u ul në peshën e saj më të ulët.

Ajo i tha revistës Attitude: “Kur isha vërtet e dobët, doja të vrisja veten. Isha i mjerë, si brenda dhe jashtë, për katër vjet të jetës sime. Por askush nuk u interesua, sepse estetikisht keni kuptim.”

“Ishte një kohë shumë e errët për mua. Mendova se e vetmja rrugëdalje ishte lënia. I prisha gjunjët dhe këmbët sepse gjithçka që do të bëja ishte të vendosja kufjet dhe të vrapoja. Unë kam qenë në palestër gjatë gjithë kohës.”

e Kelly-t Rutina e re shëndetësore vjen pas zgjidhjes së një divorci të diskutueshëm nga Blackstock në 2022, i cili pasoi një luftë të keqe kujdestarie mbi dy fëmijët e tyre. Ish-ët gjithashtu luftuan për fermën e tyre të përbashkët në Montana.