Kelly Bensimon zbulon se ylli i mikeshave të vërteta e kishte ndaluar nga Bravo

Klea

Kelly Bensimon zbulon se ylli i mikeshave të vërteta e kishte ndaluar nga Bravo

Ish-ylli i Real Housewives of New York City Kelly Bensimon ka shumë për të festuar. Në korrik 2023, i dashuri i saj, Scott Litner, i propozoi asaj. Ajo ka një karrierë të suksesshme në pasuri të paluajtshme. Dhe, pas 11 vitesh, Kelly u kthye në Bravo në Real Housewives Ultimate Girls Trip: RHONY Legacy.

Gjatë episodeve origjinale të “Ishullit të frikshëm” të RHONY, Bethenny Frankel dhe Kelly e luftuan atë gjatë arratisjes tropikale të Ramona Singer. Pati lot, akuza të egra dhe shumë fasule pelte gjatë udhëtimit ikonik.

Ndërsa Kelly mbajti një mollë vetëm për tre sezone, ajo me siguri la gjurmë. Tani ajo po pretendon se dikush e la mënjanë rikthimin në Bravo. PËRSHËNDETJE! ka detajet.

Kush e ndaloi Kelly të kthehej në Bravo?

(Foto nga: Clifton Prescod/PEACOCK)

Kelly foli se pse ajo bëri që ajo të rikthehej tani në televizionin e saj real. “E Luann [de Lesseps] po përpiqej të më kthente për 11 vjet dhe nuk më lejuan të kthehesha kurrë. Është një amvise që më ka vënë bllok”, shpjegoi ajo. “Nuk më lejuan të filmoja, kështu që Luann gjithmonë përpiqej të më kthente.”

Ajo vazhdoi, “Më pas, unë dhe vajza ime ishim në Hamptons në festën e ditëlindjes së një miku dhe u përplasa me Jimmy Fallon dhe gruan e tij. Jimmy është si ‘Duhet të ktheheni në Housewives! Unë do t’u tregoj sepse më kanë pyetur dhe mendojnë se je inatosur me Bravo.’ Ai është një nxitës i mirë i tifozëve”, u shpreh ish-modelja.

“Më pas mora thirrjen për RHONY Legacy dhe Luann më thirri, dhe ajo tha: “Duhet ta bësh këtë. Do të jetë shumë argëtuese.” Dhe unë isha si ‘Pse jo?’”, tha Kelly.

Madje edhe tani, Kelly nuk do të tregojë se kush e ndaloi atë. “Jo, nuk mundem. Por është dikush që më ka bllokuar. Është shumë mirë që njerëzit ndiejnë nevojën për të penguar aftësinë tuaj për të fituar para, “tha Kelly. “Nuk do ta bëja kurrë këtë. Unë kam qenë gjithmonë ai që kam sjellë sa më shumë para për veten time dhe për njerëzit e tjerë. Kur dikush po pengon aftësinë tuaj për të fituar para dhe për të siguruar veten dhe familjen tuaj…”, shtoi ajo.

Epo, meqenëse Kelly filmoi RHUGT me Luann, Sonja Morgan, Ramona, Dorinda Medley dhe Kristen Taekman, nuk ka gjasa që të jetë një nga ato ish-zonjat shtëpiake. Ndoshta Kelly do ta ndajë sekretin një ditë.

Real Housewives Ultimate Girls Trip: RHONY Legacy bie në Peacock më 14 dhjetor.