Kelly Bensimon

Klea

Kelly Bensimon kthehet në ndërtesën ikonë të NYC pasi u nda me Scott Litner

Kelly Bensimon kthehet në ndërtesën ikonë të NYC pasi u nda me Scott Litner

Kelly Bensimondikur një figurë e shquar në Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut dhe tani një profesioniste me përvojë të pasurive të paluajtshme, është rikthyer në shtëpinë e saj të njohur në ndërtesën e policisë në Manhattan pas zhvillimeve të fundit personale.

Kelly Bensimon

Veren e kaluar, Kelly dha me qira apartamentin e saj luksoz në ndërtesën historike të policisë për 28,500 dollarë kur u fejua me financierin Scott Litner.

Megjithatë, pasi anuluan papritur dasmën e tyre të afërt, Bensimoni është zhvendosur përsëri në ndërtesë për të nisur një kapitull të ri, siç është konfirmuar ekskluzivisht Faqja e gjashtë.

Kelly Bensimon

“Jam i emocionuar për kapitullin tim të ri,” Kelly vërejti, duke reflektuar për kthimin e saj.

Ditë më parë cila do të ishte dasma e saj, Bensimoni vendosi të ndahej me Litner kur lindën mosmarrëveshjet për një marrëveshje paramartesore.

Kelly Bensimon

Duke folur për Argëtim sonte, 56-vjeçari shpjegoi: “Ai mendonte se do të hyja në këtë bashkim pa mbrojtje ligjore, se do t’ia lija gjithçka besimit. Por unë kam punuar shumë, shumë si nënë beqare dhe kam marrë gjithmonë vendime të zgjuara për veten dhe familjen time, dhe kjo do të vazhdojë.”

Kellye cila më parë ishte e martuar me fotografin e modës Gilles Bensimon, theksoi se ajo dhe Skot u nda miqësisht.

Kelly Bensimon

Tani kthehet në adresën e saj të mëparshme në ndërtesën e Policisë, Bensimoni mban një status të veçantë atje, shpesh i referuar si “komisioneri jozyrtar” i ndërtesës, e cila ka strehuar njerëz të famshëm dhe të famshëm që nga përfundimi i saj në 1909.

Si një ndërmjetës i lartë me Douglas Elliman dhe i licencuar në tre shtete, Kelly jo vetëm ka banuar në godinën e Policisë, por ka lehtësuar edhe transaksione të rëndësishme të pasurive të paluajtshme atje.

Kelly Bensimon

Qëndrimi i saj në ndërtesë daton që nga ditët e modelingut, ku ajo fërkonte supet me ikona si Cindy Crawford, Christy Turlington, dhe Calvin Klein.

Kohët e fundit, Kelly mbylli një shitje prej 11 milionë dollarësh në Hamptons dhe aktualisht liston një pronë në Malibu, Kaliforni për 13.4 milionë dollarë, së bashku me ofertat e tjera luksoze.

Kelly Bensimon

Ndryshe nga shumë në grupin e saj televiziv të realitetit që merren me pasuri të paluajtshme, Kelly ka një pasion të thellë për industrinë. “Kam pasur një histori dashurie me pronat e paluajtshme…. Më intereson vërtet të gjej shtëpi për njerëzit,” pohoi ajo.

Duke reflektuar mbi vendimin e saj për të anuluar dasmën, Bensimoni deklaroi, “Ishte gjëja e duhur për mua, vendimi i duhur për mua dhe familjen time.”

Kelly Bensimon

Duke parë përpara, ajo është e fokusuar në ndërtimin e një të ardhmeje të gjallë. “Dua të eci përpara dhe të krijoj një jetë të mrekullueshme,” tha ajo.