Keke Palmer fiton kujdestarinë e vetme të djalit të vogël pasi u brutalizua nga Darius Jackson!

Klea

Keke Palmer fiton kujdestarinë e vetme të djalit të vogël pasi u brutalizua nga Darius Jackson!

Keke Palmer Fiton kujdestarinë e vetme të djalit të vogël pasi u brutalizua nga Darius Jackson

Keke Palmer fitoi kujdestarinë e përkohshme fizike dhe ligjore të djalit 8 muajsh me të cilin ndan Darius Jacksonpas dorëzimit të kërkesës për ndalim të dhunës në familje të enjten.

Keke Palmer dhe Darius Jackson

Vendimi, i cili u dha Palmer Një urdhër ndalimi i përkohshëm dhe kujdestaria e vetme e djalit të dyshes, Leodis, thuhet se tronditi njerëzit me njohuri për situatën, sipas një raporti të People.

Keke Palmer

Një i brendshëm i tha mediumit këtë Xhekson dhe Palmer dukej se ishte në marrëdhënie të mira muajin e kaluar, gjatë një ngjarjeje që festonte rrjetin e transmetimit të aktores, KeyTV, në Los Angeles.

“Kjo është një surprizë e madhe”, tha burimi. “Fëmija ishte aty, të gjithë. Dariu shkoi ta mbështeste, të gjithë po e uronin.”

Keke Palmer dhe Darius Jackson

Drejtuesi i informacionit pranoi se çifti kishte përjetuar probleme në marrëdhënien e tyre gjatë viteve. Burimi kujtoi një incident publik që u shpalos në korrik, pasi Usher bëri serenadën Palmer gjatë një shfaqjeje të këngëtares në Las Vegas.

“Kishte të paktën një ndarje, përpara incidentit në Vegas,” vuri në dukje burimi.

Keke Palmer dhe Darius Jackson

Xhekson e kritikoi publikisht aktoren për veshjen e saj në atë kohë, duke postuar një postim në Twitter bashkangjitur një videoje të Palmer duke kërcyer me artistin.

Ai shkroi: “Kjo është veshja që ju jeni nënë.”

“Unë nuk mendoj se incidenti në Vegas shkaktoi gjithë këtë. Ka pasur probleme edhe më parë, por mendoj se ishte fillimi i fundit”, pohoi burimi.

Keke Palmer dhe Darius Jackson

Xhekson dhe Palmer thuhet se u takuan për herë të parë në vitin 2021, në një festë të Ditës së Përkujtimit të organizuar nga Issa Rae dhe Diddy.

Tifozët u hodhën tek e Palmerit mbrojtja pas Xhekson shpërndau lojën e saj të modës. Palmer dukej se e shmangte incidentin ndërsa ajo vazhdoi t’i bashkohej Usher në videon e tij “Boyfriend”. Ajo postoi pamjet e saj duke kaluar kohë me të Xhekson në ditëlindjen e saj të 30-të, pak kohë më vonë.

“Kishte një dashuri të vërtetë atje,” pohoi burimi i brendshëm, duke shtuar – “Rreth lindjes së Leos gjërat ishin vërtet të mira.”

Keke Palmer dhe Darius Jackson

Ne shtator, Palmer i tha mediumit se ajo po bëhej më serioze në lidhje me mbrojtjen e privatësisë së saj.

“Unë kam kufijtë e mi personal për atë që ndihem sikur dua atje, ose për atë që dua t’u jap njerëzve mundësinë për të folur,” shpjegoi ajo.

Keke Palmer dhe Darius Jackson

Javën e kaluar, një gjykatës i kontesë së Los Anxhelosit e urdhëroi këtë Xhekson mbani një distancë minimale prej 100 metrash nga aktorja, fëmija i tyre dhe çdo institucion për kujdesin e fëmijëve të vendosur për fëmijën. Xhekson aktualisht nuk i lejohet asnjë vizitë me djalin e tij. Seanca është caktuar më 5 dhjetor për të trajtuar çështjen dhe për të përcaktuar çdo veprim të mëtejshëm.