Katie Thurston Detaje Ribashkimi i vështirë me ish Blake Moynes

Klea

Katie Thurston Detaje Ribashkimi i vështirë me ish Blake Moynes

Ish Bachelorette Katie Thurston bën një paraqitje surprizë në sezonin 9 të Bachelor në Parajsë. Por pritja që ajo mori nuk ishte ajo që priste.

Katie thotë se producentët i thanë asaj para kohe se të gjithë do të ishin të emocionuar ta shihnin atë. Ajo priste shumë përqafime të ngrohta. “Dhe kështu unë hyra me këtë mentalitet të tillë si, ‘Unë jam gati të jem kaq i mirëpritur’,” i tha ajo Ben Higgins dhe Ashley Iaconetti në Podcast-in e tyre Pothuajse të Famshëm më 9 tetor.

“[But] kur zbrita poshtë, – vazhdoi ajo, – padyshim personi i parë që kërkoj është [ex-fiancé] Blake [Moynes], dhe ai po më shikon sikur të kishte parë një fantazmë. Dhe ndjehet sikur pesë minuta askush nuk thotë asgjë, askush nuk po ngrihet. Si, ndihem shumë në siklet.” Ndoshta ajo thjesht nuk është aq e njohur. As kurrë nuk më ka pëlqyer aq shumë dhe e kalova sezonin e saj.

Për herë të parë u ribashkuan që nga ndarja e tyre

ABC/Eric McCandless

Në gusht 2023, traileri i sezonit 9 të BIP zbuloi se Katie do të shfaqej në Meksikë. Do të ishte hera e parë që ajo dhe Blake do ta shihnin njëri-tjetrin që kur u ndanë në tetor 2021.

“Unë nuk mendoj se Blake do të jetë i lumtur që jam këtu,” tha ajo në ngacmues, i cili më pas tregoi një Blake me pamje të pakënaqur duke u larguar nga ish-i i tij.

“Ne jetuam në vende të ndryshme gjatë pandemisë,” tha Katie, e cila kontribuoi në ndarjen e tyre. “Unë mendoj se ne ishim tashmë kundër shumë … Në përgjithësi, distanca e gjatë është e vështirë dhe ndoshta jo zgjedhja e duhur për dikë si unë që me të vërtetë dëshiron një marrëdhënie praktike, personalisht.”

Duke hyrë në shfaqje, Katie pranoi: “Isha shumë nervoze, për gjithçka tjetër, vetëm për të parë Blake.” Por a ishin në gjendje të ndreqnin gardhet dhe të bënin paqe me njëri-tjetrin? Katie e mbajti pranë jelekut, duke thënë: “Duhet të akordosh dhe ta zbulosh [where we stand now].”

Bachelor in Paradise transmetohet të enjten në orën 9/8c në ABC.