Katie Maloney zbulon se ka arritur një 'pikë kthese' me Scheana

Klea

Katie Maloney zbulon se ka arritur një ‘pikë kthese’ me Scheana

Kush do ta kishte menduar se Scandoval do të kishte efektin e paparashikuar të sjelljes Scheana Shay dhe Katie Maloney më afër? Për meritë të tyre, dy anëtarët e kastit origjinal të Vanderpump Rules i lanë mënjanë dallimet e tyre për t’u mbledhur pas Ariana Madix pasi ajo zbuloi se i dashuri i saj prej gati një dekade, Tom Sandoval, po e tradhtonte me shoqen e saj më të mirë.

Sezoni 10 nuk ishte më i miri për zonjat. Katie u ofendua kur Scheana e shtyu Tom Schwartz, ish-burrin e saj, drejt një romance të shpejtë me Rachel Leviss. Ajo përcaktoi miqësinë e tyre për të gjithë sezonin.

Megjithatë, në sezonin 11, atmosfera është krejtësisht e ndryshme. Dhe janë vetëm tre episode. Katie dhe Scheana janë të ngrohtë me njëri-tjetrin.

Të dy janë “të përkushtuar” ndaj marrëdhënies së tyre

Gjatë episodit të 13 shkurtit të VPR, Bravolebrities diskutuan miqësinë e tyre dhe madje ndanë një vakt së bashku. Katie mori një pikë IV me Ariana kur ajo zbuloi se si kontakti ka përparuar.

“Ndihem sikur Scheana dhe unë jemi në një pikë kthese të vërtetë,” shpjegoi Katie në rrëfimin e saj. “Ne të dy jemi vërtet të përkushtuar për të punuar në miqësinë tonë. Më në fund ndihem sikur jemi në gjendje të komunikojmë – dritat janë ndezur [and] dikush më në fund është në shtëpi.”

Nga ana e saj, Scheana i tha kamerave Bravo se ajo dhe Katie “ishin aq afër” përpara se lidhja e Scheana me Schwartz të hidhte një çelës në punë.

“Ndjehem sikur ne të dy, sinqerisht, duam ta bëjmë të funksionojë këtë herë, kështu që shpenzimi i më shumë kohë një për një është i pari në listë,” shpjegoi këngëtarja e Good As Gold.

Gjatë darkës, Scheana pranoi se nuk duhej ta kishte ftuar ish-bashkëshortin e Katie në “Emo Nite”.

“Jam shumë i lumtur me vendin ku jemi unë dhe ti. Unë nuk dua që ju të mos ndiheni rehat për shkak të qëndrimit të tij atje, “tha Scheana.

“Nuk ka të bëjë me mua. Unë mendoj më shumë për tuajin [sake]”, u përgjigj Katie.

A do t’i ndryshojë gjërat mes dy zonjave shkrirja e miqësisë së Scheana me Tom Sandoval? Koha do ta tregojë me zhvillimin e sezonit.

Kapni rregullat e Vanderpump, të martën në 8/7c në Bravo.