Katie Maloney

Klea

Katie Maloney tregon se ku qëndron aktualisht me Tom Sandoval

Kur është fjala për Tom Sandoval, Katie Maloney e ka bërë më se të qartë se besnikëria e saj qëndron tek partnerja e saj “Diçka për biznesin”, Ariana Madix.

Katie dhe Sandoval gjithmonë kanë shkuar mirë si një shkrepës dhe benzinë. Ish-i i saj, Tom Schwartz, pothuajse gjithmonë duke mbajtur anën e shokut të tij kundër saj në çdo debat ishte një faktor kryesor në divorcin e tyre. Por kur #Scandoval u rrëzua në mars 2023, Katie u ul fort në anën e Arianës.

Me sezonin 11 të Vanderpump Rules pak më shumë se një muaj larg, Katie u ul me ish-yllin e Bachelorette, Kaitlyn Bristowe në podkastin e saj Off the Vine. Mes temave të tjera, Katie derdhi çajin në vendin ku ajo dhe Sandoval qëndrojnë sot.

Katie përditëson statusin e ‘miqësisë’ së saj me Sandy

Kanë kaluar nëntë muaj që kur Scandoval shpërtheu në shtyp. Ariana ka dalë fituese me një rol në filmin Lifetime, një pjesë në Dancing with the Stars dhe rolin kryesor të Roxie Hart në muzikalin afatgjatë në Broadway, Chicago. Megjithëse Sandy ishte një anëtar i kastit në Forcat Speciale: Testi më i Vështirë në Botë, ai është ende në turne si një yll i padëshiruar rock me grupin e tij kopertinë The Most Extras. Sipas Katie, ai nuk ka ndryshuar “asas”.

“Apologjitë janë fjalë”, i tha Katie Kaitlyn. “Kur dikujt i vjen shumë keq, e sheh se i vjen keq. Ju e shihni atë me modifikimin e sjelljes, i shihni ata duke ndryshuar mënyrën se si funksionojnë. Është një gjë të thuash se të vjen keq, është tjetër gjë të provosh se të vjen keq.”

Ende ka të bëjë me Tomin. Ai duket se nuk e kupton pse bota ishte kaq e tronditur dhe e neveritur nga tradhtia e tij ndaj të dashurës së tij prej një dekade. “Ai nuk e kupton pse kjo ishte një punë kaq e madhe,” thotë Katie për përgjigjen e tij ndaj të gjitha brouhahave në shtyp. Ai ende po përpiqet të normalizojë sjelljen e tij dhe së fundmi tha: “Të gjithë kanë mashtruar”. Jo unë! Njerëzit me karakter dhe një përkushtim solid ndaj partnerit të tyre nuk tradhtojnë.

“[Maybe] njerëzit po e bënin këtë kur ishin, si të rinj,” vazhdoi Katie. “Ju nuk duhet të bëni ende ato gabime dhe zgjedhje të trashë kur jeni në të 40-at.”

Pra, përgjigja është “jo” atëherë. Ata nuk janë afër. Asnjëherë nuk ka qenë, dhe ndoshta nuk do të jetë kurrë.

Sezoni 11 i Vanderpump Rules do të shfaqet premierë më 30 janar 2024 në orën 8/7c në Bravo.