Katie Maloney parashikon se fansat do të "befasohen" me reagimin e saj ndaj Tom Schwartz dhe Scheana Shay Kiss

Klea

Katie Maloney parashikon se fansat do të “befasohen” me reagimin e saj ndaj Tom Schwartz dhe Scheana Shay Kiss

Në videon e Sezonit 11 të Sneak Peek për Vanderpump Rules, Tom Schwartz derdhi një sekret të mbajtur prej kohësh në lidhje me Scheana Shay dhe ai vetë. Por ish-gruaja Katie Maloney nuk reagoi ndaj bombës ashtu siç mund ta kishin pritur fansat.

“Unë mendoj se do të habiteni se si reagoj ndaj gjithë kësaj,” tha Katie në festën premierë të Pump Rules Season 11. “Dua të them, [Scheana] isha në darkën time të ditëlindjes mbrëmë, kështu që do ta lëmë me kaq.”

Scheana konfirmoi shpejt deklaratën e Katie, duke thënë se ajo dhe bashkëpronari i Dicka About Her janë “në një vend vërtet të mirë”. Ata festuan ditëlindjen e saj një natë më parë me një grup të vogël miqsh.

Vetëm jo aq e madhe e një marrëveshjeje

Në një vështrim të fshehtë, Schwartz i rrëfeu një Lala Kent të tronditur: “Kam mashtruar. Unë isha një zuskë e grimcuar. U ndava me Scheana në Vegas. Askush nuk e di këtë.”

Një Lala e habitur mundi të përgjigjej vetëm me: “Çfarë?!”

Katie e mori zbulimin si një provë tjetër se ajo kishte të drejtë që u divorcua nga ish-burri i saj. “Ndjenjat e mia nuk kanë pasur kurrë rëndësi për ty,” i tha ajo.

Nga ana e saj, Scheana pranoi për People në premierë, “[The kiss] nuk shkaktoi përçarje. Mendoj se thjesht shkaktoi një konfuzion, por e pastrova të gjitha kështu që do të sqarohet edhe për audiencën. Por, nuk është ashtu siç mendoni ju, mund ta them këtë.”

Ende miqësore, pavarësisht divorcit të tyre

Edhe pse ata ishin gjithsej 12 vite së bashku, një burim raportoi se atyre u kishte munguar “intimiteti” në lidhjen e tyre “për një kohë të gjatë”. Ata silleshin më shumë si “shokë dhome” sesa si çift i martuar. Pavarësisht divorcit, ata mbeten “pjesë e jetës së njëri-tjetrit”. A mund të jetë kjo për faktin se ata të dy luajnë në të njëjtin reality show dhe duhet të filmojnë së bashku?

Edhe pse ata ende kujdesen për njëri-tjetrin, burimi tha se Tom dhe Katie po kërkonin gjëra të ndryshme në marrëdhënien e tyre. Ndërsa Schwartz-i donte “më shumë fleksibilitet me jetën e tij” (dmth. ai donte të ishte i lirë të mashtronte), Katie dëshironte për stabilitetin e një “martese më tradicionale” (me një të rritur, jo një adoleshent pubescent).

Në gusht 2022, Schwartz foli se ku qëndronin ai dhe Katie në muajt pas ndarjes së tyre. “Ne jemi ende duke qëndruar jashtë,” tha ai, “jo në një mënyrë jo të shëndetshme, të tepruar, por i japim njëri-tjetrit hapësirë, kufij. Jemi akoma shokë. Ne ende kontrollojmë njëri-tjetrin.”

“Jam i lumtur që jemi ende afër,” vazhdoi ai. “Unë mendoj se, duke folur relativisht, ne kemi bërë një punë të mirë duke u divorcuar nga njëri-tjetri.”

Sezoni 11 i Vanderpump Rules do të shfaqet premierë më 30 janar në orën 8/7c në Bravo.