Kate Middleton

Klea

Kate Middleton do të qëndrojë e fshehur pas komplikimeve të dyshuara për heqjen e barkut!

Kate Middleton do të qëndrojë e fshehur pas komplikimeve të dyshuara për heqjen e barkut!

Mes thashethemeve të turbullta dhe pyetjeve të vazhdueshme në lidhje me E Princeshës Kate Middleton Mungesa e fundit nga sytë e publikut, entuziastëve mbretërorë mund të duhet të presin edhe pak për të parë dukeshën e Kembrixhit të rifillojë detyrat e saj zyrtare.

Kate Middleton

Sipas një raporti ndriçues nga The Sunday Times, e Kate Rikthimi i parashikuar në skenën mbretërore do të ndodhë më vonë nga sa kishin shpresuar shumë.

Kate Middleton

Në moshën 42-vjeçare, Dukesha po bën një pauzë të shkurtër nga angazhimet e saj mbretërore, me planet për t’u rikthyer jo menjëherë pas fundjavës së Pashkëve, siç mund të kishin pritur shumë. Koha e kthimit të saj është planifikuar me kujdes rreth orareve të fëmijëve të saj me Princin William – Princi George, 10, Princesha Charlotte, 8 dhe Princi Louis, 5. Pasardhësit mbretërorë aktualisht po shijojnë festën e tyre të Pashkëve, e cila është planifikuar të përfundojë më 17 prill. Pikërisht në këtë kohë, pas kthimit të fëmijëve në shkollë, ajo Kate pritet të zhytet sërish në përgjegjësitë e saj mbretërore.

Kate Middleton

Megjithatë, pavarësisht zhurmave dhe spekulimeve, nuk ka pasur njoftime zyrtare në lidhje me datat ose natyrën specifike të Princesha Kate angazhimet e ardhshme. Kjo vetëm sa ka nxitur kuriozitet dhe pritje të mëtejshme midis ndjekësve mbretërorë dhe mediave.

Raporti gjithashtu përmend se pavarësisht periudhës së rikuperimit të saj, Kate ka ruajtur rutinën e saj të rregullt në shtëpi sa më shumë që të jetë e mundur, duke përfshirë përgatitjen e vakteve të mbrëmjes për familjen e saj prej pesë anëtarësh.

Kate Middleton

Më 17 janar, Pallati Kensington e zbuloi këtë Kate iu nënshtrua një operacioni të planifikuar në bark, duke çuar në një ndërprerje të shkurtër nga detyrat e saj mbretërore për të lejuar shërimin e saj gjatë javëve në vijim.

“Kirurgjia ishte e suksesshme dhe pritet që ajo të qëndrojë në spital për dhjetë deri në katërmbëdhjetë ditë, përpara se të kthehet në shtëpi për të vazhduar rikuperimin e saj”, thuhet në një deklaratë të shpërndarë në mediat sociale. “Bazuar në këshillat aktuale mjekësore, ajo nuk ka gjasa të kthehet në detyrat publike deri pas Pashkëve.”

Pas shpalljes së e Kate operacioni, pallati theksoi se ndërsa ata e kuptojnë interesin e madh të publikut për shëndetin e Dukeshës, përditësimet do të jepeshin vetëm kur të kishte informacione të reja thelbësore për të ndarë.

Kate Middleton

Në javët që nga ajo kohë, Kate është parë në dy raste të ndara në fotografi disi të paqarta ndërsa ishte në makina – një herë përkrah nënës së saj, Carole Middletondhe një herë tjetër me bashkëshortin e saj, Princin William, 41 vjeç. The Sun i MB raportoi një shëtitje të Kate me Princi William në Windsor Farm Shop të shtunën, më 16 mars. Edhe pse nuk janë publikuar asnjë fotografi nga kjo vizitë specifike, dëshmitarët okularë ndanë me publikimin se Kate dukej “e lumtur, e relaksuar dhe e shëndetshme” gjatë kohës së saj jashtë.

Rritja e privatësisë përreth e Kate gjendja ka ndezur spekulime në mesin e përdoruesve të mediave sociale, duke çuar në thashetheme dhe shqetësime se shëndeti i saj mund të jetë më i rëndë se sa është komunikuar zyrtarisht. Ndërsa spekulimet u shtuan, përfaqësues për të dyja Princi William dhe Kate kanë bërë përpjekje për të sqaruar situatën dhe për të adresuar shqetësimet e publikut.

Kate Middleton

Në një deklaratë të lëshuar më 29 shkurt, një zëdhënës i Kate përsëriti qëndrimin e ndarë fillimisht nga Kensington Palace në janar. “Pallati Kensington e bëri të qartë në janar afatet kohore të rimëkëmbjes së princeshës dhe ne do të jepnim vetëm përditësime të rëndësishme,” tha zëdhënësi, duke pohuar se politika e pallatit për të komunikuar rreth e Kate shëndeti mbetet i pandryshuar.

Duke shtuar përpjekjet e pallatit për të menaxhuar narrativën, përfaqësuesi i William theksoi se vëmendja e princit aktualisht është e përqendruar në përgjegjësitë e tij, në vend të spekulimeve të vazhdueshme në internet. “Përfaqësuesi i William më vonë pohoi se ‘përqendrimi i tij është në punë dhe jo në mediat sociale'”, duke theksuar se Duka i Kembrixhit po i jep përparësi detyrave të tij zyrtare ndaj thashethemeve që qarkullojnë në platformat e mediave sociale.

Kate Middleton

Mes spekulimeve të vazhdueshme për shëndetin e saj, Kate është përballur gjithashtu me shqyrtimin e akuzave për manipulimin e një fotografie familjare që u shpërnda në festimin e Ditës së Nënës në Mbretërinë e Bashkuar. Ne pergjigje, Kate lëshoi ​​një deklaratë duke shprehur keqardhje për “konfuzionin” e shkaktuar dhe pranoi të “eksperimentonte herë pas here[ing] me editim” fotografitë e saj.

Pavarësisht kuriozitetit dhe shqetësimit që rrethon natyrën e e Kate Operacioni i fundit, familja mbretërore ka zgjedhur të mbajë private detaje specifike. Sidoqoftë, një burim zbuloi ekskluzivisht për Us Weekly se mund të ketë më shumë informacione. “Kur ajo të kthehet në punë pas Pashkëve, ajo ka të ngjarë të jetë gati të flasë për këtë,” ndau burimi i brendshëm, duke sugjeruar që Kate mund të diskutojë procedurën e saj më hapur gjatë angazhimeve publike, të tilla si një shëtitje mbretërore, ku ajo ka mundësinë të ndërveprojë drejtpërdrejt me publikun.