Below Deck Sailing Yacht Season 4 Reunion Bombshell Moments

Klea

Kasti ka nevojë për një ndryshim

Jahti me vela poshtë kuvertës Sezoni 4 sapo ka përfunduar transmetimin. Me një trekëndësh dashurie, probleme me motorin dhe mysafirë të egër, ky ishte një nga sezonet më të çrregullta (dhe më të mira) deri më tani. Megjithatë, Daisy Kelliher, Gary King dhe Colin MacRae po tregojnë shenja rraskapitjeje. Kënaqësitë e sjelljes të shfaqura sezon pas sezoni nga një grup i caktuar brenda kësaj treshe janë gjithashtu të dobëta për të gjithë.

Frustrimet e kapitenit Glenn Shephard me këtë ekip dikur të fortë u bënë të dukshme gjatë xhirimeve. Kur ai u përpoq të stërvitej Daisy për përmirësimet e nevojshme, ajo u lëndua. Kuptohet, i gjithë ky sezon i shkaktoi dhimbje Dejsit, kështu që ndoshta reagimet e saj ndaj udhëzimeve të dhëna u shtuan. Aktualisht, Daisy nuk është në marrëdhëniet më të mira me Colin dhe marrëdhënia e saj me Gary është gjithashtu e tensionuar.

Me një ekip në prag të një shkrirjeje, ka ardhur koha për një rifreskim të aktorëve. Ndërsa ne na pëlqente t’i shikonim këta anëtarë të ekuipazhit të jahteve me vela poshtë kuvertës gjatë viteve, lejimi i tyre të vazhdonin me modelet e tyre aktuale mund të paraqesë telashe për këtë spin-off shumë të dashur. Na dëgjoni, nuk do të duhej të ishte një largim i përhershëm, aq më tepër një sezon (ose dy) i kaluar larg serialit për të pushuar dhe shëruar thjesht.

Ky skenar ka bërë mrekulli për anëtarët e tjerë të kastit të dashur në të gjithë ekskluzivitetin Below Deck. Merrni për shembull Eddie Lucas. Eddie pati një sezon të tmerrshëm 3, me shikuesit që bënin thirrje për largimin e tij pasi ai ndezi me gaz varkën e tij duke fluturuar Rocky Dakota. Kur Eddie u rikthye 5 sezone më vonë, mëkatet e tij të së kaluarës u harruan (kryesisht) dhe ai u bë edhe një herë i preferuari i fansave.

Me këtë në mendje, këto janë arsyet kryesore pse ndihemi sikur një rifreskim i kastit është aktualisht në rregull për Below Deck Sailing Yacht.

Zërat e Gary King janë plakur

Simiti i parë i oficerit Gary King bëri debutimin e tij në Sezonin 2 të Yacht Sailing Below Deck. Megjithëse Gary është i shkëlqyeshëm në punën e tij në kuvertë, aftësitë e tij ndërpersonale me koleget femra kanë qenë gjithmonë një zjarr i koshit. Çdo sezon, Gary gjen më shumë se një grua në bord për të tërhequr. Shpesh, këto gra mbivendosen dhe pasojnë ndjenja të lënduara.

Megjithëse Gary pranon se ka shumë punë për të bërë pas këtij sezoni katastrofik, mund të jetë tepër vonë për turneun e tij të faljes. Gjatë sezonit 4, anija e Gary me Mads Herrera përfundoi shumë më pastër se në sezonet e kaluara. Këtë herë, ziera e kapur Gary nuk po kërkonte asgjë serioze. Ndërsa kjo do të thoshte se ndjenjat e Mads mbetën të paprekura, Gary gjithashtu flirtoi me Daisy dhe romanca e saj në rritje me Colin vuajti.

Kur bëhet fjalë për Gary, ka gjithmonë një viktimë femër në bord. Për sa i përket rifreskimit të aktorëve, Gary është anëtari i parë i ekuipazhit të jahteve të lundrimit poshtë kuvertës që do të zgjidhnim për të ulur disa sezone. Megjithatë, ne do të donim ta shihnim Gary-n të kthehet në një mënyrë që tregon rritje, pasi përtej personazhit të tij të Playboy, ai vërtet bën një televizion të mrekullueshëm. Plus, ne jemi pinjoll për një histori të shkëlqyer shpengimi.

Daisy Kelliher duket e rraskapitur

Shefi Stew Daisy Kelliher ka udhëhequr brendësinë që nga sezoni 2. Megjithatë, këtë sezon Daisy u zvarrit pak, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Gjatë kartës së parë, Daisy nuk arriti të kontrollonte kabinat e mysafirëve. Këta të ftuar i dhanë kapitenit Glenn një koment të ashpër në nisjen e tyre, duke thënë se ky ishte “udhëtimi më i keq ndonjëherë”, pasi atyre u mungonin letra higjienike dhe peshqirët.

Kapiteni Glenn dukej se ishte në çështjen e Daisy-t pak më shumë se zakonisht këtë sezon, ndoshta duke ndjerë shkëputjen e brendshme të Daisy-t. Në bord, Daisy po luftonte me interesat e saj romantike me Colin. Colin u theksua se batutat flirtuese të Daisy dhe Gary mbetën, pavarësisht se marrëdhënia e tij me Daisy po formohej. Stresi i Colin u thellua pas njoftimit të Gary se ai dhe Daisy ishin lidhur para fillimit të këtij sezoni.

Sinqerisht, ky trekëndësh dashurie ishte i çrregullt dhe personal, dhe ne zbuluam se Daisy dhe Colin kishin pika të vlefshme në lidhje me ndjenjat e tyre të lënduara.

Në përgjithësi, Daisy është një Chief Stew i shkëlqyer. Ajo është e durueshme dhe e mirë për t’i shpjeguar gjërat qartë brenda departamentit të saj. Kur ekipi i saj ngatërrohet, ajo shkëlqen në shpjegimin se si mund të përmirësohen pa fajësuar. Thënë kështu, Daisy dukej se ishte i rrahur mendërisht këtë sezon, dhe ajo duket vërtet e rraskapitur.

Ndoshta është koha që Daisy të marrë një pushim, qoftë edhe për një ose dy sezone. Ose…një shoqërues i ri i nxehtë, i sjellshëm, me sytë vetëm për Daisy, mund t’i shtohet kastit. Ne do të kënaqemi edhe me këtë rrugë.

Colin MacRae gjithashtu duket se e kapërcen atë

Fatmirësisht, Inxhinieri i Parë Colin MacRae po merr “50% kredi” për dramën në lidhje me këtë trekëndësh dashurie. Para se të hipte në jaht, Colin kishte parë një grua të quajtur Britt. Colin thekson se ai i tha Daisy-t dhe Britt-it për njëri-tjetrin dhe ai betohet se nuk ka pasur asnjë mashtrim. Megjithatë, Colin shpjegoi në ribashkim se gjërat ishin bërë toksike mes tij dhe Daisy-t, kështu që kjo treshe dikur e lidhur ngushtë mund të ketë vërtet nevojë të riformulohet.

Colin gjithashtu theksoi se ai kishte kaluar gjithë dramën që ndodhi. Pavarësisht nëse duam që ai të kthehet apo jo, Colin është anëtari i ekuipazhit të Below Deck Sailing Yacht që do të thoshim se ka më shumë gjasa të largohet nga xhirimet, dhe thashethemet në të vërtetë po qarkullojnë se ai me të vërtetë ka zgjedhur këtë rrugë për Sezonin 5.

Me Colin dhe Daisy të dy të rraskapitur nga drama, dhe Gary që është Gary, anëtarët e rinj të kastit duhet të sillen për të ringjallur këtë serial. Shpresojmë që një riformulim, i kombinuar me disa sezone të ndonjë prej anëtarëve kryesorë të ekuipazhit duke bërë një pauzë, mund ta rikthejë këtë serial në lavdinë e tij origjinale.