Kasti i ri i RHONY i renditur sipas potencialit për madhështi

Klea

Kasti i ri i RHONY i renditur sipas potencialit për madhështi

Me premierën e fundit të Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Sezoni 14, kasti i ri tani i është shtuar ekskluzivitetit. Megjithëse premiera tërhoqi interesim minimal, kasti i ri i RHONY ka potencial që mund të shfrytëzohet këtë sezon. Ja se si zonjat ngrihen kundër njëra-tjetrës dhe cilat prej tyre duken të prirura për yllin e Real Housewives.

Jessel Taank

Jessel Taank ishte më së paku i paraqitur në episodin premierë, kështu që është e vështirë të thuhet se si do të zhvillohet si anëtare e kastit në sezonin 14. Ajo duket se është pak më shumë në anën e drejtë. Si rezultat, ajo mund të mos përfshihet shumë në dramë këtë sezon.

Drama e ulët shpesh barazohet me vlerë të ulët argëtimi. Nëse Jessel nuk mund të shfaqë më shumë nga personaliteti i saj, popullariteti i saj mund të jetë minimal në ekskluzivitet në përgjithësi.

Ubah Hassan

Pamohueshëm e mrekullueshme, Ubah Hassan ndriçon ekranin me bukurinë dhe zgjuarsinë e saj. Ajo është padyshim një burim argëtimi në grup dhe nuk është çudi pse anëtarëve të tjerë të kastit pëlqejnë të shoqërohen me të. Megjithatë, ajo duket pak e pavend në shfaqje. Vetë Ubah e ka pranuar se si një grua beqare që mezi kujdeset për një bimë, ajo nuk është në të vërtetë një “zonjë shtëpiake”.

Sado e mrekullueshme që duket të jetë Ubah, është e paqartë se çfarë lloj të ardhmeje ka ajo në ekskluzivitet. Është e mundur që tifozët mund të marrin vetëm një sezon të Ubah. Pra, ajo mund ose nuk mund të bëhet një ikonë e Real Housewives.

Sai De Silva

(Foto nga John Nacion/Getty Images)

Sai De Silva e përshkroi veten si “molla më e keqe” në grup, dhe ajo padyshim që jeton në lartësinë e reputacionit të saj. Një ekspert në të qenit me hije dhe të shpejtë, Sai la një përshtypje të madhe në episodin e parë. Ndërsa fëmijët e saj e mbajnë atë në tokë, Sai ende nuk heziton të hedhë një duartrokitje të neveritshme. Fashionistja ishte në qendër të fiaskos së djathit të episodit të parë dhe ajo dukej më e qeshur se çdo gjë tjetër.

Edhe pse jo aq argëtuese sa disa nga zonjat e mëposhtme në këtë listë, Sai ka potencial për të çimentuar vendin e saj në ekskluzivitetin e Real Housewives.

Erin Dana Lichy

Si një nga “njujorkezët e vërtetë” në kastin e ri të RHONY, Erin Dana Lichy i jep shije autentike shfaqjes së rifilluar dhe ka të ngjarë që ajo të shikojë. Erin e ka gjuhën e mprehtë dhe nuk përmbahet ta tregojë ashtu siç është. Kjo e bën atë një kundërshtare të frikshme për çdo pjesëtar tjetër të kastit që përpiqet të fillojë dramën me të. Duhet ta bëjë atë argëtuese për ta parë.

Erin nuk humbi kohë duke u përballur me Brynn Whitfield për rolin e saj në CheeseGate, dhe Brynn ishte dukshëm nervoz për të qenë në qendër të acarimit të Erin. Në këtë sezon të RHONY, Erin nuk do të pranojë asgjë duke u ulur, dhe ajo është padyshim një për të parë. Erin sigurisht ka atë që duhet për t’u bërë një legjendë e Real Housewives.

Brynn Whitfield

Brynn tashmë e ka treguar veten se është një nxitëse e madhe dhe nuk do të ishte befasi nëse ajo rezulton të jetë pas pjesës më të madhe të dramës këtë sezon. Edhe pse është e paqartë pse ajo është edhe në shfaqje, pasi nuk është e martuar dhe nuk ka fëmijë, Brynn është padyshim një televizion i mirë.

Shkëlqimi në syrin e Brynn-it ndërsa ajo nxiti polemikën e djathit ishte shumë i dukshëm dhe shpresojmë se është një shenjë e gjërave që do të vijnë. Brynn mund të rezultojë shumë mirë të jetë anëtari i ri i kastit të RHONY, të cilin fansat duan ta urrejnë. Personaliteti i saj me flluska dhe dinak do t’i mbajë gjërat interesante në shfaqje, dhe edhe nëse shikuesit nuk e pëlqejnë atë, ata ndoshta (fshehurazi) do ta vlerësojnë dramën që shkakton Brynn.

Jenna Lyons

Jenna Lyons ka një potencial të madh si një yll i Real Housewives në zhvillim. Jo vetëm që ajo është pa mundim elegante në çdo kohë, Jenna është një anëtare e kastit të afërt. Është një gjë befasuese të thuash për dikë, dollapi luksoz i të cilit po i gllabëron dalëngadalë apartamentin, por është e vërtetë. Nervat e Jenna-s për argëtimin, dashuria e saj për ushqimin e këndshëm dhe zhgënjimi që miqtë e saj nuk e kuptojnë temën e festës së saj, të gjitha e bëjnë atë dikë me të cilin shikuesit mund të lidhen.

Sharmi i sikletshëm që Jenna nxjerr, së bashku me statusin e saj të modës së lartë, e dallojnë atë nga pjesa tjetër e kastit. Jenna nuk është vetëm dikush që fansat do të jenë të interesuar ta shikojnë, ajo është një anëtare e kastit që fansat në fakt do ta pëlqejnë dhe do ta kenë rrënjë.

NA THONI – KUSH JANË AMAMIVESET TUAJA TË PREFERUARA TË REALËT TË ANËTARËVE TË KASTIT NË NJU JORK?