Kastet e reja të RHONY tashmë janë duke u përshëndetur

Klea

Kastet e reja të RHONY tashmë janë duke u përshëndetur

Shumica e të gjithëve janë të tërbuar për rindezjen e Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut pasi rrjeti ka ofruar një grup të freskët, më të ri. Por ka pasur raste që nga fillimi i sezonit të ri që fansat mendonin se një pjesë e kastit të ri të RHONY e ka lodhur mirëpritjen e tyre.

Bravo ka zgjedhur Sai De Silva, Ubah Hassan, Erin Dana Lichy, Jenna Lyons, Jessel Taank dhe Brynn Whitfield si gratë që do të sjellin brezin e ri. Ndërsa shakatë e tyre janë argëtuese, ato ndonjëherë bëhen të bezdisshme.

Jenna është shumë e ëmbël

Sean Zanni/Patrick McMullan nëpërmjet Getty Images

Ish-drejtori kreativ i J.Crew është shumë i ëmbël për botën e realitetit televiziv. Anëtari i ri i kastit të RHONY është bërë i preferuari i fansave. Megjithatë, sjellja e saj e mirë përdoret shpesh kundër saj kur ndërvepron me zonjat e tjera. Jenna thirret pothuajse në çdo episod për tiparet e saj paksa të çuditshme por plotësisht të merituara të personalitetit. Ajo u shmang sepse nuk donte të fluturonte me trajner; Unë do të thotë, kush do? Ti futesh si sardele!

Jenna ka qenë gjithashtu shumë e hapur për mungesën e të dashurave në të kaluarën dhe ndau frikën e saj kur ishte fjala për udhëtimet e vajzave. Problemi im me Jenna-n që besoj se gratë e kanë pasur të drejtë është se si ajo duhet ta tregtojë veten 24/7. Çdo dhuratë ose çantë e mirë është plot me ofertat e saj partnere dhe produkte me emrin e saj në të. Tani, më pëlqen një dhuratë e mirë si shumica, por më duket e çuditshme që ajo vazhdon të dhurojë produkte me shpresën se miqtë e saj të rinj do t’i tregtojnë ato falas.

Qëndrimi i Brynn’s Catwoman

Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media

Ashtu si Catwoman-i i Eartha Kitt, Brynn ka një zë seksi dhe të zjarrtë që e përdor për të marrë atë që dëshiron. Është mjaft e drejtë që ajo ka pranuar se mësoi që në moshë të re se kishte marrë vëmendje për veprimet e saj flirte, por ajo kaloi kufirin kur erdhi puna për të goditur Abe, bashkëshortin e Erin.

Brynn është një grua e vështirë për t’u gjetur. Shumica e fansave e shohin qëndrimin e saj argëtues për t’u parë teksa ajo shfaqet si e padëmshme. Por herët a vonë, mënyrat e saj të kotele mund ta arrijnë atë. Shumicën e kohës, Brynn duket sikur po luan një personazh që ende ka fansa që përpiqen të kuptojnë se kush është ajo.

Jessel nuk është e vetmja nënë që punon

Jessel Taank
Cindy Ord/Getty Images

Ish-londinezja po e jep dramën falë listës së saj të hiteve të vendimeve të këqija që ka marrë Erin dhe aftësisë së saj për të fluturuar poshtë radarit. Edhe pse Xheseli shpesh ndihet i lënë anash, fansat i kanë vënë re ankesat e vazhdueshme të saj. Mirë, Jessel, të shohim! Ndonjëherë, Jessel duket si e lodhshme mes pretendimit se nuk ka ndihmë me djemtë e saj binjakë, edhe pse kamerat e kanë kapur nënën e saj duke vepruar si një dado e gjallë.

Nëna e dy fëmijëve gjithashtu sillet sikur është e vetmja kohë e së cilës është e çmuar. Rasti i duhur—ajo duhej të ishte në Watch What Happens Live, por i tha programuesit se ishte e zënë. Megjithatë, kur zbuloi se Tyler Camron ishte në shfaqje, ajo u shfaq në audiencë. E çuditshme.

Oreksi i kërkuar i Sait

Sai De Silva
Gotham/WireImage

Dëgjo, unë dua një burger të mirë dhe patate të skuqura, por nëse më duhet ta dëgjoj Sain të shpjegojë sa e uritur është edhe një herë, do ta humbas. Nganjëherë, Sai është shfaqur si mosmirënjohëse kur kërkon të ketë ushqim në çdo ngjarje, por nuk e ndihmon fakti që ajo është super marramendëse.

Sai është shfaqur edhe në shtëpinë shumë të bukur të Erin në Hamptons me letrën e saj higjienike. Tani kam një kushëri që do të hajë vetëm Gjalpë Kikiriku Skippy, dhe është e lezetshme; ai është pesë. Por një grua e rritur që lëviz rreth indeve nuk është aq e adhurueshme.

Mungesa e vetëdijes së Erinës

Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media

Unë guxoj të them se shumica e konsiderojnë Erin të bezdisshme për shkak se ajo shpesh përpiqet shumë. Erin ka rënë nën lëkurën e shumë shikuesve. E kuptojmë, Erin – ti je bashkëkohore dhe bën shumë seks me burrin tënd. Manjatja e pronave të paluajtshme duket krejtësisht e mbushur me vetveten dhe e fiksuar pas statusit të saj njujorkeze. Disi, ajo është e mërzitshme kur bëhet fjalë për RHONY, por një legjendë në mendjen e saj.